سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” عزیر جعفری ” با تنزل جایگاه ، مسئولیت معاون سابق خود را بعهده گرفت .

 

در دنیای سیاست در هنگامه ای که نیروی نظامی یک کشور تحت حملات سیاسی و تبلیغاتی دشمنان آن نظام قرار دارد ، هر گونه تغییر در رده های بالای آن نیروی نظامی توسط ” فرمانده کل قوا” بیانگر نارضایتی فرماندهی و سایر اعضای ارشد آن نیرو از فرمانده بر کنار شده است

بار گذاری صدا 

تغییر فرماندهی کل سپاه  آنهم در بحبوحه اعلام آن بعنوان نیروی تروریستی از سوی ” آمریکا” خبر از اختلافات شدید ” محمدعلی عزیرجعفری” با خامنه ای وسایر فرماندهان سپاه پاسداران  می دهد . ” رهبر ج.ا. ضمن ترفیع درجه ” حسین سلامی ” وی را بعنوان سرلشکر وفرمانده کل سپاه پاسداران منصوب کرد

در دنیای سیاست در هنگامه ای که نیروی نظامی یک کشور تحت حملات سیاسی و تبلیغاتی دشمنان آن نظام قرار دارد ، هر گونه تغییر در رده های بالای آن نیروی نظامی توسط ” فرمانده کل قوا” بیانگر نارضایتی فرماندهی و سایر اعضای ارشد آن نیرو از فرمانده بر کنار شده است .

تعویض ” عزیز جعفری ” و منصوب کردن وی بعنوان مسئول  یک قرار گاه که اداره  امور بسیار کم اهمیت تر نسبت به ” فرماندهی کل سپاه ” را بر عهده دارد بیانگر اینستکه وی دیگر به مانند سابق مورد وثوق رهبری ج.ا. و بیت وی که اداره کننده اصلی کشور هستند نبوده و این نارضایتی هم بحدی بوده که “خامنه ای ” سعی در ظاهر سازی و دادن یک مقام پر اهمیت به فرمانده سابق ” سپاه پاسداران انقلاب” را نداشته است . در سپاه پاسداران قرار گاههای مهم و امنیتی که مسئولیت های ویژه امنیتی – انتظامی و نظامی را بعهده دارند وجود دارد : فرماندهی و ساختار قرارگاه ، قرارگاه محرومیت‌زدایی ، قرارگاه ثارالله که قرارگاه عملیات شهری – امنیتی سپاه بوده و مدیریت و امنیت تهران را بعهده دارد ، قرارگاه مرکزی امام حسین مرکز آموزشی ویژه نیروهای بسیج  که سازماندهی و راه‌اندازی گردان‌های بسیج از مسئولیت‌های اصلی این قرارگاه  است ، قرار گاه جهاد اقتصادی و…. بنظر میرسد که اهمیت عملیاتی  قرار گاه تبلیغاتی و جنگ  نرم بقیه الله بسیار کمتر از قرار گاههای عملیاتی – امنیتی سپاه پاسدران است  که مسئولیت آن تا کنون  بعهده ” سردار جمال الدین آبرومند ” بوده که خود از معاونین ” عزیز جعفری ” بوده است  ، یعنی وی اکنون مسئولیت یکی از معاونین سابق خود را بعهده گرفته است و نا گفته پیداست که این نه صرفا یک تغییر مسئولیت همراه با ارتقاء مقام که به نوعی تنزل درجه ومقام و جایگاه در چارت تشکیلاتی سپاه پاسدران است ، دقت داشته  باشیم که ” خامنه ای ” بطور معمول سعی داشته که حتی در زمان تنزل درجه و جایگاه متحدان  خود ، با ترفیع درجه آنان در جایگاههای تشریفاتی حفظ ظاهر کرده و زمینه درز پیداکردن خبر اختلافات را ندهد ، اما در مورد فرمانده کل سپاه پاسدران حتی این حفظ ظاهر هم نشده و وی تنزل جایگاه یافته است .

باید منتظر شد و دید که این بی اعتنایی و تنزل درجه به ” عزیز جعفری تا چه حد ادامه   پیدا می کند و یا ” خامنه ای ” صرفا با ابراز نارضایتی از وی به نوعی وی را  بدین شکل تنبیه و وی نیزممکنست  بزودی مثلا عضو شورای تشخیص مصلحت نظام  شود .

 اما آنچه که تا کنون می توان گفت اینکه ” عزیز جعفری ” در جریان سیل اخیر نارضایتی شدید خود را از عدم مدیریت بحران با گفتن جمله ” من همین جا بر روی قایق منتظر می مانم تا جریان انفجار خط آهن هماهنگ شود ” نشان داده بود .

 از سوی دیگر وی هیچ موضعگیری و حمایتی از سرازیر شدن حشد الشعبی و حزب الله لبنان به مناطق سیل زده از خود نشان نداده بود که بیانگر نارضایتی وی از جریان امور و قبضه شدن امور سپاه قدس  با هماهنگی مستقیم میان ” خامنه ای ” و ” قاسم سلیمانی ” داشته است .

بر کناری ” عزیز جعفری ” و تنزل جایگاه وی را می توان بعنوان  بروز اولین شکافها میان ” خامنه ای ” و بخش هایی از سپاه که به موضوع ادامه انقلاب بدون روحانیت ” می اندیشند دانست .

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: