سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” سید علیرضا نوری زاده ” تنها فردی که از” حمله نظامی آمریکا ” به ایران دفاع می کند .

” سید علیرضا نوری زاده ” از آن دسته فعالان سیاسی است که فعالیت های خود را در قالب روزنامه نگار سیاسی ودر  رسانه ای با عنوان ” ایران فردا ” سازمان می دهد و دوست دارد تا خود را یک روزنامه نگار علاقمند به اطلاع رسانی  صرف جلوه دهد و میدانیم که وی نه یک روزنامه نگار که یک فعال سیاسی موثر در حوزه امور بین المللی تاثیر گذار بر سرنوشت ایران  و ج.ا. است . این تاثیر گذاری تا به آن حد است که در زمان برگزاری کنفرانس ورشو بناگاه در لهستان و گویا برای مصاحبه با ” لخ والسا ” ، در زمان کشته شدن ” جمال خاشقچی دریکی از کشورهای منطقه که خودنمی گوید کدام کشور است ، در روزهای مهم وسرنوشت سازاخیر در ” آمریکا ” برای مشاوره حضور بهم میرساند و کاملا مشخص است که وی یکی از افراد مهم مورد مشورت آمریکایی ها و عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس برای تصمیم گیری در مورد بر خورد با ج.ا. است و علت اساسی اهمیت وی برای آمریکا و عربستان سعودی ، فقدان عرق ملی در وی است .

  طبیعتا قالب بر گزیده وی یعنی “رسانه ایران فردا “و لزوم حضور علنی اش در این رسانه و در فضای سیاسی و شبکه های اجتماعی برای وی معذوریت هایی ببار می آورد و آن حضور هر روزه وی برای اجرای برنامه زنده ” پنحره ای رو به خانه پدری “است که با فعالیتهای سیاسی پنهان وی خوانایی ندارد و این خود ، زمینه ای را فراهم می کند تا بتوان دریافت که در زمانهایی که منطقه در تب و تاب تغییرات بزرگ است وی  مجبور به ترک استادیوم خود در لندن شده ودر  منطقه یا مراکز مربوطه تصمیم گیریهای مهم سروکله اش پیدا می شود .

می دانیم که این روزها ، روزهای سرنوشت سازی برای کشورما ست که می تواند به وقوع جنگی میان “آمریکا و متحدانش ” از یکسو وج.ا. از دیگر سو منجر شود ، ومطابق ادعای ما که وی از نصمیم گیران موثر در مشورت با مقامات کشورهای درگیر با ج.ا. است وی می بایست برای مشورت با عوامل مهم تصمیم گیر و سرنوشت ساز به ” آمریکا ” می رفت و دیدیم که وی هفته گذشته به ” امریکا ” رفت و در بازگشت از آن سفر در برنامه زنده خود جمعه 17/05/2019 برابر با27 اردیبهشت 1397 حاصل دیده ها و شنیده های خود را با مخاطبان خود در میان می گذارد .

قبل از اینکه به طرح شینده ها و دیده های وی از زبان خودش  در ” آمریکا ” بپردازیم طرح گفتمان فکری که وی مدافع آنست و آنرا تبلیغ می کند را روشن کنیم  وی مدافع یک نوستالژی برای بازگشت به روزهای خوش قبل از انقلاب است که او آنروزها را در قالب دلسوختگی برای روزهایی که نان داغ و لواش و کباب ونعنا وعرق  تناول می کرده و دورانی که  وی و آقای “حسین بر” چندین شغل داشته اند  ( ظاهرا وی در آن دوره “آقا زاده” و عزیز کرده  بوده است )  و علاوه بر اینها  فقط برای یک کار تلویزیونی 5000 تومان که آنروزها حدود 1000 دلار بوده  هم می گرفته و یاد آوری ترانه های هایده و مهستی و ستار ولاله زار و شکوفه نو و  ساختار اقتصادی گویا  بدون اختلاس ورشوه و خلاصه دورانی که  ایران گلستان بوده یاد می کند و بقول خود به “پروردگار عاشق ” اعتقاد دارد و  البته وقتی از ” عشق ” صحبت می کند ” عشق و حال ” را در نظر دارد .وی از دورانی یاد می کند که  ایرانیان با دبدبه و کبکبه مسافرت می کرده اند و نه مانند الان که دو میلیون که وی آنها را گداو گشنه می نامد سفر میکرده اند،  باورنمی کنید که وی با چه تحقیری از ایرانیان یاد می کند . :

گویا که اختلاف ما با ایرانیانی که  به عراق میروند نه نگرش سیاسی آنان که فقیر و گرسنه بودن آنان است . وی حتی موقعی که می خواهد نظر سیاسی مخالفان خود را نقد کند شغل پدران افراد را به استهزاء می گیرد و مثلا پدر کسی را شمع فروش وآن دیگری را ” بزاز ” وان یک را ” ماستبند ” می نامد ، توگویی که خود ” شاهزاده پروس ” است و فراموش می کند که وی نیز فرزند یک ” آخوند خواننده خطبه عقد وصیغه ” بوده است .این از نقاط ضعف اساسی این فرد است .

وی به الگوی “بن سلمان” برای اداره کشور بسیار علاقه دارد و آنرا برای ایران بعد از ج.ا. پیشنهاد می کند توگویی که ” محمد رضا شاه ” در طول 37 سال حکومت خود سعی وافر در پیشبرد چنین الگویی نداشته است و آن طرح با شکست روبرو نشده واساسا وی نمی خواهد قبول کند که ” بن سلمان ” اکنون و بعد از بیش از نیم قرن در پی اجرای طرح محمد رضا شاه است که ما ایرانیان آنرا تجربه و از درون آن  وحدت بنیاد گرایی مذهبی واقشار متوسط حاصل شده و شرایط امروز کشور ما حاصل چنان سیاستی است .

جنبه قابل توجه موضعگیری های وی اینستکه او از خود هیچ تئوری ندارد و حتی اعلام نمی کند سلطنت طلب است یا جمهوری خواه و اما تمام شواهد نشان دهنده آنستکه وی خواهان بازگرداندن نظام سلطنتی به ایران است ، اما وی چون نه یک تحلیلگر سیاسی که حداکثر   یک روزنامه نگار سیاسی است ، برای پیدا کردن تئوری سیاسی معمولا به ” محسن سازگارا ” تاسی می کند که در موقع مقتضی و اگر روزی او نیز علنا از حمله نظامی به ایران حمایت کرد به مواضع انحرافی ونیز خواهیم پرداخت .

” علیرضا نوری زاده ” هیچگاه جرات نمی کند از مواضع غلط خود مستقیما دفاع کند و در میان جملات ، نکته ای را باصطلاح می پراند و رد می شود و،با اینکار هم تعهد خود به آنانی که به آنان متعهد است را انجام می دهد و هم زمینه را برای فرار از زیر بار حرفهایش باز می گذاردو باصطلاح  مهری در مسجد سلطنت طلبی می گذارد ، مثلا در مصاحبه با ” کوروش زعیم ” و زمانی که بحث بر روی دوران گذار بعد از ج.ا. است و ” زعیم ” از موضوع بر گزاری انتخابات بر سر سلطنت و جمهوری ” حرف میزند ، وی خیلی گذرا می گوید ” البته می توان موضوع نوع حکومت را با مجلس موسسان  هم حل کرد ” یعنی بر گزیدگان که وی امید دارد همه موافق خواست وی باشند شکل نوع حکومت را حل کنند و مردم و انتخابات  در این میانه نقشی نداشته باشند .

دفاع ” نوری زاده ” از حمله نظامی ” به ایران و ج.ا.

علت اساسی پرداختن به مواضع سیاسی وی نیز دقیقا دردفاع اش از حمله نظامی به ایران است که خط قرمز ملی گرایی افراطی ماست و گرنه با شنیدن مواضعی که هر روزه در ” پنجره ای به خانه پدری “مطرح می شود  دهها نکته غلظ و انحرافی وجود دارد که ارزش پرداختن ندارند اما هرکس که از حمله نظامی خارجی  به ایران دفاع کند بگذار که بر ایران نه ” آخوند ” که “مغول” حکومت کند باید  بعنوان جاده صاف کن نابودی ایران مورد حمله قرار گیرد

وی در بیان شنیدها و دیده هایش در آمریکا چنین می گوید :

” آنچه این روزها و در آمریکا می توانید بدقت و قطع یقین لمس  و درک کنید اینستکه دولت ترامپ می خواهد رژیم ولایت فقیه  را سرنگون کند ،  با زدن این نظام چه اتفاقی خواهد افتاد ؟؟ این راآنها ارزیابی کرده اند، ملت ایران این پیامد را خوش دارند اگر حمله کنندگان در چهار چوب یک ضوابطی آنچیزی را که هدف قرار میدهند یعنی سپاه و سیدعلی آقا و افراد رژیم باشد مردم ایران همراهی خواهند کرد؟؟

                                                        دقیقه 11.31  ویدیو  در ادعای همراهی مردم ایران از حمله نظامی به ایران

 

اما اگر هدف حمله باز گرداندن ایران به دوقرن پیش باشد مردم ایران مقاومت خواهند کرد!!!. آقای برایان هوک و پمپئو و بولتون این را میدانند اما آقای بولتن حمایت خود را از سازمان مجاهدین نمیتواند ادامه بدهد ایالات متحده از سازمان مجاهدین خلق حمایت نخواهد کرد.” تو گویی که اگر فردا روزی آمریکایی ها به ایران حمله کنند به حرف ” نوری زاده ها ” برای نوع حکومت در ایران اعتنا خواهند کرد که وی به آنان می گوید ” نباید حکومت را به مجاهدین بدهید ” آمریکایی مگر به ” ایاد علاوی ” و ” چلبی ” در عراق گوش کردند که فردا روزی به تو گوش بدهند ؟

نکته قابل توجه اینکه  در متن صحبتهای ” نوری زاده در سایت ” ایران فردا ” در مقابل جمله” آن چیزی را که هدف قرار میدهند یعنی سپاه و سیدعلی آقا و افراد رژیم باشد مردم ایران همراهی خواهند کرد” علامت سئوال قرار داده شده است ، اما صحبتهای وی سئوالی نیست   

و بعد می گوید ، امریکایی ها بطور کامل  از درون ایران اطلاعات ویژه دارند.”

 ” آمریکایی ها چند تیم اطلاعاتی به درون ایران فرستاده بوده اند که آنان دستگاههای مخابراتی را در محل های خاص نصب کرده و در بازگشت به عراق توسط متحدان شبه نظامی ایران دستگیر شده اند “

 

دقیقه 13.20 در مورد نفوذ افسران اطلاعاتی آمریکا به ایران 

اولا هر نظامی که در ایران بر سر کار باشد ” امریکایی ها “ غلط کرده اند که به داخل کشور ما جاسوس فرستاده اند ، مگر مردم ایران مرده اند که آمریکایی ها می خواهند در راستای منافع خودشان رژیم را عوض کنند ؟

 و نکته بازهم جالبتر اینکه وی در ابتدا می گوید که ارزیابی امریکایی ها اینست که ” ملت ایران از زدن سپاه و… حمایت خواهند کرد ، اما در ادامه جملات ، عقیده خود را به جمله اول اضافه می کند واین موضع را بعنوان عقیده خود بیان می کند و خلاصه از این بازی ها و راه را برای فرار احتمالی  برای زمانیکه وی مورد پرسش قرار گیرد باز می گذارد که بگوید که گویا وی گفته است که ارزیابی آمریکایی ها این بوده است . یعنی فردی با این همه ادعا مبارزه با ج.ا جرات بیان عقیده خود در مورد دفاع از حمله نظامی به ایران را ندارد و با این حد از شهامت می خواهد مبارزه سیاسی براندازانه کند ، شما که در لندن و در پناه حمایت های همه جانبه نشسته و جرات ابراز نظرت را نداری ودهها بار جمله را می پیچانی ،شما می خواهید با ج.ا. مبارزه کنید ؟ اتفاقا چون بقول خودتان یکبار در 18 سالگی دستگیر شده اید و آنقدر گریه کرده اید که استوار ساقی دلش بحالت سوخته است ، جرات مبارزه ندارید به حمله آمریکا امید بسته اید  شما و امثال شما همان هستید که شاهتان در تهران بود و شماها در واشنگتن مغازه های خواروبار فروشی اتان را باز کرده بودید و یا بزیر عبای طالقانی و امثالهم خزیده ودر نقش خبرنگار بدنبال عافیت طلبی در ج.ا. بودید .

مبارزه با ج.ا. با این اما و اگر و دودوزه بازی ها جور در نمی اید بقول معروف مرد باش و عقیده خود را بگو ، آمریکایی ها اینطور ارزیابی کرده اند و ملت ایران از این حمله اگر تحت ضوابطی صورت بگیرد که فقط سپاه و خامنه ای را بزنند حمایت خواهند کرد چه مزخرفی است ، مگر آمریکا بمب سپاه یاب و حزب اللهی یاب دارد ، آدرسی را که بنام پادگان امام علی هر روز به بمب افکنهای آمریکایی می دهید و می گویید  700 کلاهک موشکی در آن موجود است اگر مورد حمله قرار دهند نیم شهر خرم اباد د ود می شود ، مگر ممکنست آمریکا سپاه و مراکز امنیتی و انتظامی را مورد حمله قرار دهد ومیلیونها نفر از هموطنان ما کشته نشوند ؟ .چرا جرات نمیکنی و بگویی از حمله نظامی دفاع می کنی و بارها می گویی که امیدواری چنین اتفاقی نیفتد .

در نهایت وی می گوید که اگر قرار باشد که ایران مورد حمله قرار بگیرد و ایران به 200 سال پیش برگردد و بعد موضوع حمایت ” بولتون ” از ” سازمان مجاهدین ” را مطرح می کند و می گوید ملت در آنصورت حمایت نخواهند کرد ، نتیجه اینکه اگر آمریکا حمله کند و قدرت را نه به ” مجاهدین ” که به اینان یعنی ” سلطنت طلبان ” تحویل دهد ملت موافقت خواهند کرد .

 یعنی اختلاف ایشان و دارودسته سلطنت طلب گرد آمده در ” ایران فردا ” بر مخالفت با حمله نظامی به ایران نیست بلکه بر سر اینستکه آمریکا قدرت را به اینان و نه به ” مجاهدین ” تحویل دهد . زهی وقاحت و بیشرمی . الحق که ناف سلطنت طلبان را با دورویی به مردم و کشور و ایران بریده اند و اینان در هر حال خدمتگذارصدیق اما خجول  خارجی هستند . باید به ایشان گفت بعنوان مثال  شما اکنون بیش از نیم قرن از کودتای 28 مرداد گذشته  جرات نمی کنید از آن کودتا دفاع کنید و می گویید شاه نمی خواست کودتا شود و این ” کاشانی ” بود که با کمک خارجی ها کودتا کرد و عملا از دفاع محمد رضا شاه از کودتا عقب نشینی کرده اید و می دانیم که بعد از مدتی با خجلت حرف خوددر باره دفاع از حمله نظامی آمریکا به ایران را عوض  کرده و می گویید که نگفته بودید از حمله نظامی دفاع می کنید و گفته بودید که تحلیل آمریکایی ها این بوده است . با این جرات و شهامت می خواهید به شکار گراز وحشی ولایت بروید ؟

 در ضمن باید به گرایشات مختلف گرد آمده در ایرن فردا گفت که اساسا مهم نیست که شما جمهوری خواه هستید یا لیبرال یا هر عقیده  دیگری یا مانند جناب ” صدیق یزدچی ” خود را فیلسوف مدرنیته میدانید ، نوری زاده این مجموعه را بعنوان مدافع ” رضا پهلوی ” که وی نیز علیرغم ادعاهای متفاوت خود در پی احیای سلطنت در ایران است ، سمت و گرایش می دهد و فعالان ” ایران فردا ” در سپهر سیاست در ایران مدافعین جان بر کف احیای سلطنت محسوب می شوند اینرا بدانید وبعد از ج.ا. خود را برای جوابگویی در محضر ملت ایران برای دفاع از حمله نظامی به ایران آماده کنید . در چنان روزی روسای ” ایران فردا ” به زیر بال حامیان خود خزیده و فرار را بر قرار ترجیج خواهند داد  و این شما خواهید بود که جوابگوی مواضع امروز ” نوری زاده ” و امثالهم خواهید بود

Tagged as: , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: