سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

اپوزیسیون طرفدار ” رضا پهلوی ” باید بابت حمایت ازطرحهای “جنگ طلبان آمریکایی” از ملت ایران عذر خواهی کند .

 

 

با صحبتهای امروز ” دونالد ترامپ ” دوشنبه 27/05/2019 برابر با 06/03/1379 در کنفرانس مشترک با نخست وزیر ژاپن مبنی بر عدم تمایل وی با جنگ با ایران و تایید رژیم اسلامی حاکم بر ایران با گفتن این عبارت که ” ایران حتی با داشتن همین رهبری می تواند به کشور بزرگی تبدیل شود ” می رود تا در صورت تداوم فصل تازه ای در مبارزات مردم ایران با ج.ا. گشوده شود . دونالد ترامپ نه تنها امید جنگ طلبان آمریکایی و متحدان ایرانی خود را ناامید کرد که یکسره به تائید ج.ا. و “رهبری خامنه ای” نیز پرداخت .

 ایالات متحده آمریکا ، نمی توانست هیچگاه و از نظر دیپلماتیک خواهان سرنگونی یک دولت عضو سازمان ملل شود ، اما مواضع ” جان بولتون ” ، ” مایک پمپئو ” و رئیس بخش ” اقدام ایران ” ، ” برایان هوک ” در این اواخر مواضع سرنگونی طلبانه بوده و کاخ سفید حتی با فرستادن بمب افکنهای استراتژیک ب 52 و ناوهای هواپیما بر غول پیکر تمایل خود به بر افروختن جنگی دیگر در منطقه و بر علیه کشور ما ایران را پنهان نمی کرد و بنظر میرسد در حوزه بین المللی هیچ کشوری بجز معدود کشورهای حوزه خلیج فارس  در این مورد با آمریکا همراه نشد ، عدم همراهی روسیه و اسراییل با آمریکا در مورد حمله به ایران نقش اساسی و تعیین کننده در توقف فعالیتهای جنگ طلبان در کاخ سفید داشت . ” بنیامین نتانیاهو ” در یکی از جلسات هیئت دولت اسراییل ” در هفته گذشته صریحا اعلام کرد که در مواجهه آمریکا و متحدان منطقه ای آن کشور با ج.ا. اساسا بیطرف و بسود آمریکا وارد هیچ کارزاری نخواهد شد .

از یاد نبریم که ” مایک پمپئو ” وزیر امور خارجه ” آمریکا ” نیز در پی ملاقات با ” ولادیمیر پوتین ” در 15/05/2019 کمتر از دوهفته پیش  که همراه با گفتگوی تلفنی ” پوتین ” و ” ترامپ” بود ، مستقیما اعلام کرد که ” ایالات متحده قصد حمله نظامی به ایران ندارد. وی که قبل از آن در بروکسل بود نیز  با برخورد سرد ، رهبران “اتحادیه اروپا ” روبرو شده بود و ” موگرینی ” با بکار بردن جمله ” وقت ملاقاتی با وی تعیین نشده است اما سعی می کنیم در میان کارهایمان با وی دیدار داشته باشیم ” بی اعتنایی      کامل خود را به وزیر امور خارجه آمریکا نشان داده بود .

     ممکنست در آینده ، نظر ” دونالد ترامپ ” تغییر کند و وی بازهم تحت تاثیر جنگ طلبان مانند ” برایان هوک ” ، ” جان بولتون ” و ” مایک پمپئو ” قرار گیرد ، اما با تجربه ای که از عقب نشینی فعلی ” دو نالد ترامپ ” از مواضع جنگ طلبانه خود گرفتیم اشاره به نکات زیر الزامی است .

  • 1-کدام بخش از اپوزیسیون از حمله نظامی به ایران دفاع کردند ؟
  • -بخشی از اپوزیسیون ج.ا. که می توان آنان را در تحلیل نهایی و یا مستقیم ، هواداران ” رضا پهلوی “و در مجموعه طرفدران نظام سابق دانست ، در چند ماهه اخیر بشدت از مواضع جنگ طلبانه ” کاخ سفید حمایت کردند ، زمانیکه ” رضا پهلوی ” در یک برنامه تلویزیونی خواستار مصادره اموال ج.ا. و تحویل آن اموال به اپوزیسیون ج.ا. و یا اخراج آقازاده های ساکن آمریکا شد بطور مستقیم با چشمداشت به الگویی که آمریکا برای برخورد با حوادث ” ونزوئلا ” در پیش گرفته بود ، این موضع را گرفت و چند روز بعد که ” برایان هوک ” نیز آن حرفها را تکرار کرد ، سلطنت طلبان خود را در یک قدمی قدرت دیده و عدم درایت سیاسی خود را مبنی بر اینکه آمریکا نخواهد توانست ج.ا. را سرنگون کند نشان داده ودست خود رابرای آمادگی در تصرف قدرت حتی به قیمت حمله نظامی به ایران رو کردند . بسرعت گروههای فرمایشی از نوع ” فرشگرد ” از نوع ” حزب رستاخیز ” تشکیل شد و شاهد جلسات شبانه روزی ” رضا پهلوی ” باصفر کیلومترهای سیاسی  جمع آمده در ” حزب رستاخیز نو ” یا همان ” فرشگرد ” بودیم ، با کمی تجربه سیاسی و شناخت سیاستهای جهانی و منطقه ای امکان فهمیدن به بن بست رسیدن آن ادعاها وجود داشت ومیشد یه جست و خیز این طالبان قدرت بقیمت نابودی ایران پوزخند زد و البته می زدیم .

       وقتی که ” علیرضا نوری زاده ”  هفته پیش ودر پی دیدار با مقامات آمریکایی قاطعانه اعام می کند که ” ترامپ ” در پی براندازی ج.ا. است و خود مستقیما از حمله نظامی به کشور و مام وطن خود دفاع می کند ، با چشمداشت مواضع جنگ طلبانه ” جان بولتون ” چنین اشتباهی دهشتناکی  را مرتکب می شود ، مواضع طرفداری از حمله نظامی که معمولا بخاطر خیانت آمیز بودنش بطور مستقیم بزبان نمی آید و و یا ملاقات با ” برایان هوک ”   بعنوان  دفاع از مواضع سیاستمدارن جنگ طلب تلقی می شود اگر از زبان افراد بی تجربه  سیاسی مانند ” علی جوانمردی ” و یا ” عباس فخر آور ” و ” مسیح علی نژاد ” و یا مدیران سایتهایی که از خارجی ها کمکهای هنگفت می گیرند  بیان شود خوب بر آنان حرجی نیست ، بخاطر پول و یا بی تجربگی سیاسی آنان است  اما ” نوری زاده ” و یا ” رضا پهلوی ” چگونه تا کنون نفهمیده اند که ” امریکا ” از آنان فقط بعنوان چماق تهدید و نه بیشتر، بر علیه ج.ا. ، استفاده می کند ؟ چگونه اینان نمی فهمند که آن موقعی که ” ترامپ ” کلمه ملت تروریست ایران و یا محو ایران صحبت می کند و اینان دردلشان قند آب میشود که کار ج.ا. تمام است و مرگ یکبار و شیون یکبار ، آن عبارات تند به معنای سفت کردن جای پا برای مذاکرات است .

     ” ایرانیانی ” که در این چند ماهه با ” برایان هوک ” و ” مایک پمپئو” ملاقات کردند و بعنوان کارت بازی آمریکاییها بکار گرفته شدند ، در حقیقت به عنوان مهره های بیمقدار یک بازی پیچیده شطرنج میان ج.ا. و آمریکا و روسیه مورد سوء استفاده قرار گرفتند و باشد تا درس بگیرند که بر ضعف خود در داشتن شهامت مبارزه با ج.ا. غلبه کرده و اگر اهل میدان مبارزه نیستند ، میدان را ترک کرده و بیشتر از این موجبات شرمندگی مبارزان واقعی آزادی و سر فرازی ایران و ایرانی را فراهم نکنند و یا اگر می خواهند با ج.ا. مبارزه کنند بیایند وصادقانه از مردم ایران بابت همراهی با کسانیکه خواهان بمباران کردن ایران بوده اند ، معذرت خواهی کنند .

  • 2-آیا باید از عقب نشینی ” دونالد ترامپ ” در مورد عدم تمایل برای سرنگون کردن ج.ا. خوشحال بود ؟
  • دقیقا باید خرسند بود و این خوشحالی را با صدای بلند اعلام کرد وعلت آن اینستکه اجرای طرح سرنگونی رژیم از سوی ” آمریکا ” جز با حمله نظامی و اجرای طرح ” شلیک پانصد موشک دریک چشم بهمزدن ” ممکن نیست واین طرح یعنی نابودی زیر ساختهای کشور و بدتر از آن هم کشته شدن میلیونها نفر از هموطنان  یعنی نابودی ایران و ایرانی که آنان را از جانمان بیشتر دوست داریم و چه کسی جز مشتی بیوطن می توانذ چنین جنانتی را بزبان آورد ؟ از سوی دیگر حتی اگر نظام اسلامی با چنین جنایتی  سرنگون شده و ایران ویرانی اسیر جنگ داخلی شود ، مسئله نا کار آمدی و بی کفایتی ج.ا. زیر موضوع حمله خارجی پنهان شده و مدعیان حکومت دینی تا سالها بعنوان مظلومینی ملی گرا که توسط حمله خارجی سرنگون شدند ، مدعی قدرتگیری دوباره خواهند بود .
  • 3-آلترناتیو سرنگونی ج.ا. در مقابل حمله خارجی چیست ؟

دامن زدن به مبارزات مدنی ، اعتصابات ، تظاهرات و افشاگری و روشن کردن این موضوع که ج.ا. در مقابل این تظاهرات و اعتراضات حتی یکقدم عقب نخواهد نشست و علیرغم میل مردم و رهبران سیاسی ، این حکومت خواهد بود که خشونت را به مبارزات مردم تحمیل خواهد کرد . ج.ا. خود آنقدر نقطه ضعف دارد و به چنان خیانتهایی دست زده است که زمینه خیزش ملی بر علیه این نظام اهریمنی در چشم انداز است و نیازی به حمله نیروهای خارجی که جز در طلب سود آنی خود نبوده و نابودی ایران و ایرانی برایشان محلی از اعراب ندارد نداریم .

 

 

Tagged as: , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: