سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ماجرای ” سعید عابد ” پهلوان پنبه حزب الله ، ” ،”پروپاگاندا” برای حجاب اجباری ” و مبارزه با زنان قهرمان ضد حجاب بود

پروپاگاندا : تبلیغات سیاسی،[۱] جوسازی، پروپاگاند (به فرانسوی: Propagande)  پروپاگاندا (به انگلیسی: Propaganda) گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود.[۲] تبلیغات سیاسی شکلی از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرایش یک جمع یا جماعت به موضع و دلیل دلخواه مبلغ سیاسی است. پروپاگاندا برخلاف تهیه اطلاعات غیر جانبدارانه، در اصلی‌ترین معنای خود، دادن اطلاعات با هدف نفوذ بر مخاطب است.

 در این نوشته در باره حادثه ای که در روز های گذشته فضای سیاسی – اجتماعی کشور را در خود گرفت ، عوامل بوجود آورنده و هدف این عوامل از دامن زدن به این حادثه و نهایتا خنثی شدن این ترفند حکومتی  و نتیجه ای که حاکمیت بعنوان عامل اصلی بوجود آوردن این تبلیغات آنرا دنبال می کرد صحبت می شود .

 

This slideshow requires JavaScript.

حادثه چه بود : ماجرا ۱۶ خرداد آغاز شد. از درخواست تاکسی یک دختر جوان در شهرک قائم تهران به مقصد خیابان گاندی و آنطور که راننده یک تاکسی اینترنتی ( اسنپ) بعدا خود در مصاحبه ها بیان کرد این بود که وی برای سوار کردن یک مسافر مراجعه و بعد از حضوردر محل درب خانه مسافر می بیند که وی از همان لحظه خروج از محل زندگی خود بی حجاب و نه حتی بد حجاب است . وی مسافر را که بعد معلوم می شود ” پویه نوریان ” که خودنیز فردی پر حاشیه بوده است سوار می کند و در ادامه مسافرت ، از وی می خواهد که حجاب خود را درست کند .

 این روایت ” راننده اسنپ از ماوقع بود که در خود این تناقض را دارد که اگر ” مسافر ” از همان بدوسوارشدن به تاکسی بی حجاب بوده است چرا وی اساسا اورا سوار ماشین کرده است ؟ دلش با دیدن مسافر بی حجاب صد راه رفته و دین از دست داده و بعد خواسته است آب توبه به سر وی بریزد ؟

ادامه ماجرا از زبان ” پویه نوریان : وی به دخالت راننده تاکسی در امر خصوصی حجاب ، معترض و بعنوان اعتراض از ماشین  پیاده شده و در صفحه کاربری خود در ” توئیتر ” اعلام می کند دخالت بیجای راننده تاکسی را گزارش داده مدیریت “اسنپ ” از وی معذرت خواهی کرده است .

 درست چند ساعت بعد “غوغا سالاران اصولگرا” شروع به اعتراض کردند که ” مدیریت اسنپ ” چرا از یک مسافر هنجار شکن معذرت خواهی کرده و ” سعید عابد ” هم بعنوان یک راننده تاکسی که گویا هیچ ارتباطی با محافل قدرت حکومتی ندارد اعلام کرد که هیچکس نمی دانسته که وی به مسافر کشی مشغول است و مسافر هنجار شکن با اعلام اسم  ومشخصات وی اطلاعات فردی وی را افشا کرده است  و اوست که شاکی موضوع است .

درست در روز دوشنبه 1398/03/20-2019/06/10  سایت ما  به تصویری دست یافت که نشان می داد سعید عابد یک بسیجی ملبس به لباس سپاه پاسداران است و تصویر بدست آمده نشان میداد که وی همراه با سایر پاسداران در پلدختر و در زمان وقوع سیل اخیر درو برای جلوگیری از حضور عمومی مردم برای کمک به سیلزدگان در آنجا حضور داشته ، بعد از این افشاگری که در مدت کوتاه یکروز نزدیک به 50000 مراجعه کننده و بیش از 500 بار باز نشر داشت پروپاگاندای دستگاههای تبلیغاتی حکومت در باره اینکه  گویا یک حزب اللهی از افراد عادی جامعه تاب بی حجابی یک مسافر زن را نداشته و بخاطر دفاع از ارزشهای حکومتی وی را پیاده کرده است رنگ باخت ، اما ماشین تبیلغاتی دستگاه حکومتی بدون توجه به این حقایق با دادن ملاقات سران حکومت به ” سعید عابد ” شروع به تبلیغات بر روی موضوع کرده و سعی کردند به این تبلیغات دامن بزنند که ” حجاب ” دغدغه مردم است وگویا این خود مردم هستند که پروای روسری بر سر داشتن زنان را دارند ،  غافل از اینکه ” راننده اسنپ سعید عابد ” در حقیقت عامل حکومتی است ونه یک فرد عادی و چه بسا در آینده نیز اسنادی بدست آید که همین ” سعید عابد ” در بسیاری از جنایات همین رژیم دست داشته است و ما میدانیم که اکثریت  مردم کشور ما آنطور که نظر سنجی ها نشان می دهد  مخالف سرسخت حجاب اجباری هستند . بعد و بمرور زمان تصاویر دیگری از این بسیجی پر قیچی ” سعید عابد ” بدست آمد که وی در نماز جمعه ها در ردیف دوم و درست پشت سر مقامات حکومت و محلی که برای افراد مود اعتماد و مرتبط با دستگاههای سرکوب تعیین شده است ، نشسته است . نتیجه اینکه در پی حرکات موفق ” دختران انقلاب ” وحرکت موفق و پر شور “چهار شنبه های سفید ” مسیح علی نژاد” در بچالش کشاندن حجاب اجباری و برداشتن حجاب از سر از سوی بسیاری از زنان پیشرو جامعه ما ، دستگاههای تبلیغاتی حکومت اسلامی در مورد حجاب اجباری   شدیدا با ریزش نیرو و بی آبرویی در میان مردم روبرو شده و یکی را ازمیان خود انتخاب کرده و با جا زدن وی بعنوان فرد معمولی جامعه می خواستند از وی قهرمان اجرای حجاب و آتش باختیاری در امر گسترش حجاب اجباری  بسازند ، غافل از اینکه در عصر فن آوری های اینترنتی به این سادگی ها نمی توان جامعه را فریفت و دست تبلیغاتچیان بسیار زود برای مردم و افکار عمومی رو می شود . دستگاههای سرکوب حکومت و مدافعان خرافات و عقب ماندگی که در پی دهها حرکت برداشت حجاب بطور علنی از سوی زنان قهرمان کشورمان بشدت احساس ضعف و شکست می کردند با ساختن دن کیشوت و پهلوان پنبه ای بنام ” سعید عابد ” می خواستند هم توجه بیمار گونه خود را به موضع ” حجاب اجباری ” نشان دهند و هم به هوادران اندک خود کمی دلگرمی داده وبقول معروف با انداختن استخوانی برای یکی از سگان هار خود ” سعید عابد ” به بقیه .سگان درگاه نیزبشارت داه و آنان را نیز به دریافت نواله و استخوانی بعنوان پاداش در صورت لو دادن هموطنان خود دلگرم کنند .

 ادامه ماجرا و معذرت خواهی خانم ” پویه نوریان ” و تحلیل آنرا در نوشته ای دیگر پی خواهیم گرفت .

Tagged as: , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: