سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

شلیک به ” ” گلوبال هاوک ” با موشک روسی و تبدیل شدن “حکومت اسلامی به ” عامل جنگ نیابتی ” روسیه ” برعلیه ” آمریکا “، قدرت یا ضعف ج.ا.است ؟

parchamirangif

جمهوری اسلامی بمانندیک تروریست انتحاری امنیت منطقه را با موشکهایش به گروگان گرفته ، همه دنیا می دانند که اگر ج.ا. شروع به شلیک موشکهایش کند می تواند حداقل در منطقه جهنمی بسازد

اقدام ماجراجویانه ” سپاه پاسداران ” در سرنگون کردن یک فروند “پهپاد آمریکایی ” در شرایطی که تمام کشورهای دنیا سعی در میانجیگری  میان روابط پرتنش ج.ا. و ” آمریکا ” را داشتند ، بازهم سئوال همیشگی چرایی ماجراجویی های این حکومت را به ذهن می آورد .

This slideshow requires JavaScript.

براستی چرا حکومتی که نمی تواند  روزانه بیش از 400 تا 500 هزاربشکه نفت خود را صادر کند ( در مقایسه با صدور بیش از  حدود 4 میلیون بشکه نفت در عراق ) ، حکومتی که حتی اتحادیه اروپا بعنوان یکی از بزرگترین بلوک های سیاسی – اقتصادی جهان قادر به کمک به آن برای برون رفت از تحریمهای آمریکا را ندارد ، حکومتی که روسیه و چین هم علیرغم تضادهای عمیق خود با آمریکا نمی توانند به وی کمکی در مقابله با تحریمها کنند ، حکومتی که در داخل کشور از تامین مایحتاج اولیه شهروندان خود ناتوان و با وقوع سیل ، بشدت درمانده و ناتوان است ، حکومتی که چنان بر سرنوشت خود بیمناک است که یک کارگر وبلاگ نویس ( ستار بهشتی ) را زیر شکنجه می کشد ، نظامی که چنان عقب مانده است که در مورد قطع دست و در آوردن چشم و اسید رقیق یا غلیظ پاشاندن بر روی زنانی که حجاب برتر را رعایت نمی کنند ، در حال بحث و بررسی است  .

 

رژیمی تا این حد پر مسئله که سرزمین تحت حاکمیتش پرازگسلهای قومیتی و طبقاتی و جنسیتی و مذهبی است و باید رژیمی ضعیف باشد اما هر روز دست به ماجراجویی می زند که بیانگر نوعی قدرت است این تناقض را چگونه می توان حل کرد وبر آن تحلیلی داشت ، کشتن و اعدام زندانیان بیدفاع ، شلاق زدن کارگران ، تحریک عوامل خود و توده های نا آگاه به درگیری با زن و درویش و بهایی و کرد و کولبر و عرب زبان خوزستانی ، سرنگون کردن ” پهپاد ” آمریکا این ابر قدرت نظامی و سیاسی که حتی ” اتحادیه اروپا ” در مقابلش بزانو در آمده است ، بالاخره رژیم ولایی قوی و قدر قدرت است یا ضعیف است که می بینیم نسبت به کوچکترین مخالفت واکنش سخت و سبعانه نشان می دهد و با ورود چند صد متر یک هواپیمای بی سرنشین چنان عکس العملی نشان می دهد که به به و چه چه همپالگی های خود را بر می انگیزد .

رژیم اسلامی بمانند ” تروریست انتحاری” است که ضامن جلیقه انفجاری در دست درواپسین لحظات عمر خود قرار گرفته است .

برای اینکه بتوانیم تبیین و تحلیلی از وضعیت فعلی رژیم ولایی داشته باشیم مثلی می زنیم : همه ما در سالهای اخیر از طریق فیلمها و شبکه های اینترنتی تروریست های انتحاری را دیده ایم ، این آدمها آن موقعی که آخرین لحظات عمر خود را می گذرانند و انگشتشان در حلقه ای است که به نواری وصل است که با کشیدن آن خود و دیگران را منفجر خواهند کرددر همان لحظه قدرتمند ترین آدم در همان محیطی هستند که در آن قرار گرفته اند ، ممکنست چند تیر هم خورده باشد و حتی تلو تلو بخورد اما دنیایی با نگرانی به او و آدمهای اطرافش نگاه می کنند ، با هر قدم که بر می دارد دهها نفر از مقابلش می گریزند ، نیروهای محاصره کننده اش از او درخواست می کنند که ضامن را نکشد  جلیقه انفجاری را منفجر نکند نه الزاما اینکه بر حفظ جان وی تاکید دارند که نگران انسانهای اطراف او هستند ، حتی ممکنست در واحد زمان با او به مذاکره و مماشات هم بپردازند  و برسند نه اینکه می خواهند او را نجات دهند که اساسا منفجر شدن وی دهها نفر دیگر را بخاک و خون می کشد ، تروریست انتحاری اما در پی انجام وظیفه ای الهی  و برای اجرای مبانی اعتقادی خود سعی دارد فرصت خریده و از قدرت مر گ آوری که بوجود آورده استفاده برده و اگر می تواند از همان شرایط هم گریخته و ادامه حیات بدهد  ، او بر آنست که با به گروگان گرفتن زندگی دیگران برای خود فرصت بخرد ، به حیات خود ادامه دهد واگر البته نتواند دست به عملیات خودکشی زده و خود و دیگران را بخاک و خون بکشد .

جمهوری اسلامی بمانند همان تروریست انتحاری امنیت منطقه را با موشکهایش به گروگان گرفته ، همه دنیا می دانند که اگر ج.ا. شروع به شلیک موشکهایش کند می تواند حداقل در منطقه جهنمی بسازد ، می تواند باعث حمله اسرائیل به لبنان و حماس و سید حسن نصر الله ، حمله عربستان به حوثی ها و متقابل ، دفاع آمریکا از همپیمانان خود در منطقه و دخالت روسیه در جنگ شود ، رژیم به مانند همان تروریست انتحاری ضامن سلاحی را در دست دارد که با کشیدن آن خود و منطقه را به نابودی خواهد کشاند ، آیا اگر شما بجای رهبران اتحادیه اروپا و آمریکا و اسرائیل این ارتش مغرور منطقه بودید درمقابل ج.ا. عقب نشینی نمی کردید ؟ اساسا چه کسی جرات می کند ، چه کسی حاضر است دست به چنان ماجراجویی بزند که با یک تروریست مسلح به یک جلیقه انفجاری که توان به انفجار کشیدن منطقه ای با جمعیت 500-400 میلون انسان را دارد در بیفتد ، می بینیم که حتی ” دونالد ترامپ ” پر هیاهو هم حاضر به دست زدن به این ریسک نشد . نظام اسلامی در واحد زمان پرقدرت است اما این قدرت پشتوانه مردمی قوی و ملی و دراز مدت ندارد و از نظر منطقی و نه از نظر  زمانی در دراز مدت امکان ادامه حیات ندارد ، همه می دانند که این نظام درست بمانند همان ” تروریست انتحاری ”  است که با کشیدن ضامن کوله بار انفجاری خود ، سند نابودی خود را هم امضا کرده است .

ج.ا. با داشتن ضامن جلیقه انفجاری به وسعت خاورمیانه و خلیج فارس اما توان ماجراجویی دارد .

در زمان به نتیجه رسیدن ” برجام ” که در همان زمان آنرا “صلح مسلح نامیدیم ، رژیم دارای یک امکان بسیار قوی بود ، اروپا و آمریکا و روسیه و چین به نیرویی محلی نیاز داشتند که بتواند ” داعش ” را که از کنترل آمریکا و ترکیه و عربستان سعودی خارج شده بود به خاک و خون بکشد ، آنروزها روزهای ماه عسل ج.ا. و آمریکا و اروپا بود ، این دوقطب قدر قدرت سیاسی و اقتصادی و نظامی جهان حاضر شدند که بقیمت نابودی داعش چشمان خود را بر روی گسترش حضور ” سپاه قدس ” در عراق و ” سوریه ” ببندند ، هرروز جنازه پاسداران بی سر بود که از سوریه به ایران باز می گشت ، امروز اما آن نیاز برطرف شده و ج.ا. که بر مبنای سیستم از این ستون تا آن ستون فرجی است حیات می گذراند ، فکر می کرد بمحض حضور نیروهایش در سوریه و عراق و لبنان بعنوان قطب مبارزه ضد اسرائیلی به تک خال مبارزات توده های عرب تبدیل شده و در کشورهای عربی انقلاب برپا کرده و به ساحل نجات خواهد رسید  ، آن توهمها بسیار زود و با ظهور گرایشات ضد ایرانی در عراق و با پشت کردن روسیه به ج.ا در سوریه دود شده و به هوا رفت و این دقیقا کلاهی بود که ” اوباما ” بر سر” ولی فقیه کم بصیرت ” نهاد ، رژیم بر اساس تعهدات ” برجام ”  اکنون با محدودیت و نظارتهای شدید هسته ای روبروست ، در سوریه و عراق دستاورد چندانی نداشته ، آمریکا و اروپا واسرائیل وحتی روسیه هم خود  نمی خواسته اند که نیروهای بنیاد گرای نزدیک به عربستان در منطقه شامات ( عراق و سوریه ) بر سر کار بیایند که در آنصورت توازن سنتی  میان نیروهای شیعه و سنی بر هم می خورد ! پس رژیم چه بدست آورد ؟ بر مبنای از این ستون تا آن ستون به مانند همان تروریست انتخاری دست به ضامن ، تلوتلو خوران باز چند گام برداشته خود را پشت ستون دیگری مخفی می کند و چند تیر دیگر شلیک میکند از 2013 تا کنون اما یک فرصت 7 ساله بدست آورد .

حکومت اسلامی با ” سرنگون کردن پهپاد آمریکایی ” در پی ایجاد فرصت دیگر و رفتن از ستونی به ستون دیگر است .

 اما ببینیم آن ستون چیست ؟

تضادهای روسیه با آمریکا و اروپا در حال تزاید است ، شکی نیست که اروپا بمانند دخترکی گلفروش ازتهاجم احتمالی  خرس روسی در یک تندباد سیاسی – نظامی و اشغال دوباره اروپای شرقی  در بیم و هراس است و با افزودن تحریمها و دمیدن در شیپور همگرایی با آمریکا به مصاف روسیه غیر قابل پیش بینی می رود ؛ ” فدراسیون روسیه ” از دیگر سو برای مقابله با اقدامات آمریکا و اروپا گرفتگیرهای دیپلماتیک  و اقتصادی دارد ، بیش از 40% گاز مصرفی اروپا از سوی روسیه تامین می شود ، بنظر میرسد روسیه در حال در پیش گرفتن همان الگوی قدیمی است که چین با بکار گیری کشوری به نام ” کره شمالی ” بکار گرفته است ، ” چین ” نیز نمی تواند بر علیه ” آمریکا ” و ” ژاپن ” و ” کره جنوبی ” تهدیدات اتمی بکند ، اما عامل کوتوله چین ” کره شمالی ” با نگهداشتن مردم کشور خود در گرسنگی و عقب ماندگی وظیفه تهدید اتمی رقبای چین را برای ارباب خود بنحو کامل انجام می دهد .

سامانه موشکی ” سوم خرداد ” نمونه رنگ آمیزی شده سیستم موشکی  روسی ” بوک ام 3 ” است 

اکنون همه می دانند که موشک های ” خرداد 3″ که ” گلوبال هاوک ” توسط آن سرنگون شد ، نه حتی نمونه بازسازی شده ، نه حتی نمونه مونتاژ شده که همان  نسخه صادراتی موشکهای ” بوک ام 3 ” روسی است که در سال 2015 در اختیار ” ارتش فدراسیون روسیه ” قرار گرفت. این موشکها در ایران نه در خط تولید قرار گر فته اند و نه حتی مونتاژشده اند فقط رنگ آمیزی نو شده و با تغییراتی جزئی پرچم ج.ا. بر آنها نقش بسته و نام ” خرداد 3 ” بخود گرفته اند . این موشکها که بنا به گزارش “ تاس ” در مواردی از موشکهای ” اس 300″ پیشرفته تر هستند ، اکنون در اختیار ونزوئلا “، ” آذربایجان ” و بنظر میرسد با توجه به محدودیتهای تحریمی بر علیه “ج.ا.” رو سیه با این شکل این سیستم موشکی ضد هوایی را در اختیار ایران قرار داده است . ” روسیه ” اکنون ج.ا. را به ابزاری برای تصفیه حسابهای خود با آمریکا و نشان دادن و تست کردن سلاحهای خود تبدیل کرده است ، روسیه چنان با ج.ا. از موضع بالا برخورد می کند که در یک میهمانی  مختلط رسمی در ایران که در آن سرداران سپاه هم حضور داشته اند به صرف مشروب پرداخته و به پروتکل های رسمی ج.ا. اعتنا هم نکرده اند .روسیه برخلاف مواضع اعلامی که ج.ا. را به رعایت موازین سیاسی و نظامی جهانی ترغیب می کند ، درست بمانند ” چین ” در مورد ” کره شمالی ” ایران را برای مقابله جویی با ” آمریکا ” تحریک و ترغیب می کند و تا به آخرو تا آنجایی که ممکن باشد  ازاین نظام حمایت خواهد کرد .

 ج.ا. نیز اکنون با آویختن به نیاز روسیه به داشتن نوچه ای در منطقه  وتبدیل شدن به آزمایشگاه سلاح های روسی ، می خواهد باز یک فرصت چند ساله برای خود خریده و برمبنای از این ستون به آن ستون و با امید پیدا کردن ستونی دیگر چند صباحی به حیات ننگین خود بیفزاید و بهای همه این ماجراجویی های انتحار ی را مردم ما با فقر و گرسنگی و اعتیاد و فحشا با حاشیه نشینی بیش از 14 میلیوین نفر ، با تحمل خصوصی سازی های خانمان بر افکن که کارگران مارا در بدترین حالت معیشتی قرار می دهد با تحمل بدترین شکنجه ها و سلاخی ها در موردفرزندان زندانی خود باید بدهند

Tagged as: , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: