سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” خامنه ای ” ، “جمهوری اسلامی ” را به کجا میبرد ؟

veladimir

وقتی در مورد ج.ا. و ماهیت سیاسی – اجتماعی آن صحبت می شود بسیاری اینطور نظر می دهند که جایگاه ” خامنه ای ” در ساختار نظام اسلامی حاکم بر ایران ، جایگاه قدر قدرتی یگانه نیست و علیرغم قدرت فراوان رهبر در ج.ا. ، کانونهای قدرت دیگری مانند ، ” سپاه پاسداران ” ، متولیان تولیت های آستان امام هشتم و قم و شاهچراغ و روسای حوزه های علمیه شهرهای بزرگ ایران و ائمه جمعه ، هر کدام برای خود منطقه نفوذی داشته و باصطلاح خرخود را می رانند و این نظام را نظامی ناهماهنگ که هر کسی برای خود و در حوزه قدرت خود حرف خود را می زند و اهداف خود را پیش می برد معرفی می کنند .

اما سئوال مطرح شده در تیتر بر نگرش دیگری بنا شده و آن اینستکه علیرغم وجود کانونهای قدرت و ثروت در کشور ،” خامنه ای ” برآیند نیروهای اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی است که منافع خود را در حفظ نظام  ، دیده و همه این نیروها علیرغم داشتن نظرات ، گرایشها و حتی منافع مختلف از خامنه ای به مانند ” راس خیمه ” ای بنام ج.ا. حمایت کرده و در وجود وی با یکدیگر وحدت پیدا می کنند .

حتی سپاه پاسداران هم علیرغم داشتن امکانات مالی و اقتدار سازمانی از ” روحانیت ” و تئوری ولایت فقیه و تفکرات مبتنی بر “شیعه ولایی” قدرت می گیرد و نقطه مرکزی تئوری ولایت فقیه و اسلام ولایی که منشاء شیعی هم دارد ” خامنه ای ” است ، سپاه بدون تئوری ولایت فقیه مثل یک پهلوان بی سر است ، سر این غول عظیم الجثه ولایت فقیه و نقطه مرکزی ولایت فقیه ” علی خامنه ای ” است .

بیت خامنه ای و امپراطوری عظیم مبتنی بر ائمه جمعه ، تولیت های ثروتمند و غارتگر  ، حوزه دینی که هر کدام بخشی از ثروتمند ترین بخشهای این آب و خاک را در خدمت به اقلیت حاکم استعمار می کنند نیز بدون تئوری ولایت فقیه و نقطه مرکزی آن یعنی ” علی خامنه ای ” توان ادامه حیات در سپهر سیاسی کشور را ندارند .

اختیار اصلاح طلبان هم در دست ” علی خامنه ای ” است و اینان علیرغم عشوه های خرکی اصلاح طلبانه اما در مواقع بحرانی ، رشته اختیار خود را بدست ” خامنه ای ” میدهند و این سرسپردگی بحدی است که حتی یک اصلاح طلب لندن نشین در هراس از محکومیت فرزند ” دکل خوار ” خود از همانجا در مدح و ثنای ” خامنه ای ” آسمان ریسمان می بافد .

می توان  از این مقدمه این نتیجه گیری را کرد که اختیار دارنظام پر هرج و مرج و صد دروازه ای بنام ج.ا. ” در نهایت علی خامنه ای ” است و اوست که حتی خود تعیین می کند با چه کسی مشورت کرده و در چه حدی به نظر دیگران اهمیت بدهد ، اکنون باز میگردیم به سئوال اصلی نوشته که ” خامنه ای “با این حد از اخیتار و کلید دار اصلی حریم حرمی بنام ” اسمان ولایت ” ج.ا.” و بالطبع ایران را به کجا می برد ؟

رهبر حکومت اسلامی بر مبنای تفکر امت اسلامی بدنبال ایجاد وحدت در میان کشورهای اسلامی البته  تحت زعامت خود برای ساختن ” دولت اسلامی ” و “پایه ریزی ” تمدن اسلامی ” است که البته منظورش ” شیعی ” است اما از ترس آنرا بزبان نمی آورد ، این خلاصه آن طرح و نقشه راهی است که خامنه ای بدنبال اجرای آنست ، از اینجا می توان دلیل  هزینه های میلیارد دلاری ج.ا. را برای لبنان و عراق و سیلزدگان پاکستان و مسلمانان ” روهنگیا ” را  فهمید ، وی می خواهد با صرف پول در میان مسلمانان اعتبار کسب کند، از اینجا می توان به دلیل شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی ” خامنه ای ” و ” ج.ا.” پی برد ، تحلیل وی و نزدیکانش اینست که ” پان اسلامیزم ” با مبارزه با استکبار و آمریکا در آمیخته و هر شعار دهنده و هزینه کنننده دلار سبز در این راه به قهرمان توده های ناراضی کشورهای عربی و مسلمان از خلیج فارس تا شاخ افریقا تبدیل خواهد شد . دقیقا به این دلیل است که وی به یک مسلمان شیعه لبنانی و عراقی و سنگال و نیجریه و هر جهنم دیگر بیشتر علاقمند است تا به ایرانیان  و بخصوص اقشار متوسط  ایرانی ، چه اینکه ایرانیان به اسلام نه بعنوان راهنمای زندگی که در حد سرگرمی معنوی نگاه می کنند ، دقیقا به این خاطر است که وی در هنگان وقوع سیل در پاکستان برای سیلزدگان آن کشور های های گریه می کند و برای سیلزدگان ایرانی تقریبا با کمترین درجه اهمیت برخورد می کند و حتی حاضر به برداشت از صندوق ذخیره ارزی برای کمک به سیلزدگان خوزستان و لرستان نمی شود . یعنی اینکه وی برای مجری کردن تئوری عالم گستر شدن دولت اسلامی شیعی حاضر است ملت خود را هم فدا کند واین را او و آخوندها و سپاهیان تحت امرش و حتی اصلاح طلبان بارها نشان داده و گاها بزبان اورده اند ، اینان گفته اند لازم باشد خوزستان را هم میدهند ، لازم باشد دین خدا را هم تعطیل می کنندو دیده ایم که در این راه حتی ” وجدان ” خود را فروخته اند و به انواع واقسام دروغ و تقلب و سرکوب و گرسنگی دادن به مردم ایران روی آورده اند.از اینجا می توان به علت سرکوب زنانی که می خواهند حجاب از سر بردارند و مانند زنان سایر کشورهای اسلامی مطابق مد روز لباش بپوشند  پی برد ، اگر قرار است ” ایران ” مرکز دنیای اسلام و وی رهبر ” جهان اسلام ” باشد ، نباید و نمی تواند ظواهر اسلامی در آن رعایت نشود ، از اینجا می توان به علت تبدیل شدن ” مشهد ” به مرکز ” ازدواج موقت ” مردان عراقی و یمنی و مسلمانان جهان پی برد ، در ام القرای جهان اسلام اصل بر عدالت ، سلامت اخلاقی ، فاسد نبودن حکام ، برابری آحاد مردم در مقابل قانون نیست ، اصل بر اجرای احکام اسلامی است و این برای سران حکمت اسلامی ایران از اهمیت اول برخوردار است وبقیه فرع است .

” خامنه ای ” و سپاه پاسداران ” علیرغم اینکه در پیشبرد این تئوری و بخصوص از سوی ” پان اسلامیزم سنی – اخوانی به چالش کشیده شده اند ، اما سوار بر موج نارضایتی فلسطینی ها و در گیری های روزانه میان حماس و اسرائیل امیدهایی برای مجری کردن تئوری تبدیل ولی فقیه به قهرمان جهان اسلام دارند و در این میان ” روسیه ” که از گسترش اسلام سلفی که قدرت این کشور را در میان مسلمانان ساکن روسیه در قفقاز و تاتارستان  به چالش می کشد ، بشدت در جهت تقویت اسلام شیعی و ج.ا. است که از قضا با همان کشور و  بلوک قدرتی در تضاد است که روسیه نیز با آنها تضاد دراز دامن استراتژیک و ژئو پولیتیک دارد ، آری روسیه نیر با امریکا و اتحادیه اروپا که قدرت این کشور را در آسیای میانه و قفقاز بچالش می کشند تضادعمیق دارد و درست در این نقطه منافع سیاسی و اقتصادی روسیه و ج.ا. به یکدیگر گره می خورد و شاهد آن بودیم که در کنفرانس سران آمنیتی سه کشور اسرائیل و آمریکا و روسیه ، ” پتروشکو ” نماینده ” فدراسیون روسیه ” برخلاف نمایندگان دو کشور دیگر شرکت کننده در کنفرانس ، از ج.ا. بطور کامل دفاع کرد .

” سید علی خامنه ای ” اکنون می تواند به حمایت کامل ” روسیه ” از خود اطمینان داشته باشد و درست به همین دلیل و بعد از اینکه پهپاد آمریکایی توسط موشکهای روسی بوک ام 3که در ایران رخت اسلامی پوشیده اند سرنگون شد و ج.ا. مورد حمایت کامل روسیه قرار گرفت ، شورای نگهبان مصوبه مجلس برای ورود ایران به “ اتحادیه اقتصادی اوراسیا ” را که  اتحادیه گمرکی بعضی از کشورهای سابق اتحاد شوروی به محوریت ” فدراسیون روسیه ” است را تائید کرد ، اکنون و بعد از مجری شدن این قانون ، روسیه حق دارد که کالاهای ساخت و کشورهای عضور اتحادیه را بدون پرداخت تعرفه و یا با شرایط بسیار سهل به ایران صاد رکند ، اما ایران در مقابله با روسیه چه کالایی برای صدور بدون تعرفه به کشورهای عضو اتحادیه دارد ؟ تقریبا هیچ .

نزدیکی این ایران و روسیه اکنون به انجام عملیات و تمرینهای نظامی مشترک رسیده است و در انتهای این مسیر ج.ا. به مدافع منافع روسیه ، محل انجام ازمایش سلاحهای روسی بر روی سلاحهای رقیب ” امریکا و اروپا “و مجری کردن تهدیدهایی خواهد بود که روسیه خود نمی خواهد آنهارا بر علیه اروپا و آمریکا بعهده بگیرد  . علاوه بر این روسیه از اینکه یک رژیم طرفدار غرب در ایران بر سر کار بیاید بشدت نگران و به این خاطرهم از رژیم ج.ا. . که این رژیم هم از قدرت گیری آمریکا در منطقه بر سرنوشت خود نگران است حمایت می کند .

” خامنه ای ”  با توجه به حمایت کامل موشکی روسیه از خود و  در اختیار داشتن زراد خانه موشکی بسیار کوبنده ( نسبت به کشورهای منطقه ) به عدم حمله نظامی ” آمریکا ” و ” اسرائیل ” و متحدان این دو کشور به خود مطمئن است و در پی توهمات شیعه گستری در سراسر جهان اسلام ، به ماجراجویی اما نه با هیاهو والبته با مظلوم نمایی ادامه خواهد داد .

 روسیه و چین نمی توانند هیچ اقدامی  برای برون رفت ایران و مردمش از بحران اقتصادی و فقر  گسترده انجام دهند اما می توانند برای جمهوری اسلامی بعنوان سپری در جلوگیری از حمله نظامی کمک کنند و این وضعیتی بشدت متزلزل و ناپایدار بوجود می آورد که با توجه به وضعیت بد اقتصادی  در کشور ، هر لحظه می تواند به شورش از درون ، طغیان و جنگ داخلی منجر شود ، درست است که مردم گرسنه انقلاب نمی کنند ، اما شورش و طغیان کور که هر نیروی خارجی را به طمع دخالت در کشور مان خواهد انداخت احتمال بسیار دارد .

 حتی اگر مردم در ترس از نابود شدن کشور دست به طغیان وشورش کور هم نزنند ، عدم حمایت گسترده مردم از حکومت که خود را درعدم شرکت اکثریت واجدان رای در انتخابات ها نشان خواهد داد وضعیتی بشدت شکننده برای ساختار سیاسی بوجود خواهد آورد و در تند بادی که ج.ا. حمایت کامل ” روسیه” را از دست بدهد ، ممکنست با حملات نظامی دشمنان خود روبرو شود که شاهد دفاع همه جانبه مردم ایران از حاکمیت نخواهد بود .

” خامنه ای ” ایران و ایرانی را بسوی فاجعه پیش می برد واز مجری کردن طرحهای توهم آلود جهانی کردن روحانیت شیعه ولایی در میان کشورهای اسلامی قدمی عقب نخواهد نشست .  در انتهای وضعیت رهبری وی و حاکمیت ج.ا. هیچ نقطه روشنی برای برون رفت از بحرانهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بچشم نمی خورد .

Tagged as: , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: