سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

“گاندو” برای انتخابات دندان تیز کرده است . نظری به تلاش ” سریال گاندو ” برای فریب افکار عمومی

ostad temsah.jpgکاریکاتور استاد تمساح اثر جنجال برانگیز ” نیک آهنگ کوثر ” 

” خامنه ای ” و بیت او ” و اصولگرایان خشمگین از شکست در انتخابات های  چند سال اخیر را می توان حقیقتا به ” گاندو ” تشبیح کرد چون درنده و خظرناک هستند و برای حفظ قدرت میدرانندو پاره می کنند و می کشند و خون میریزند  وپوزه ای کوتاه و نه چندان ” بگیر ” دارند چون درمانده از همه جنایتهایی که کرده اند بازهم نتوانسته اند بر بحرانها فائق آیند .

ج.ا. در برخورد با کسانی که اکنون دیگر به صف دشمنانش در آمده اند از به کار بردن  شلاق و شکنجه و حتی از ریختن خون آنان ابایی ندارد . به خاک و خون کشیدن ” جنبش سبز ” ، کشتن دهها تظاهر کننده در دی 96 و مرداد 97 ، کشتن چندین زندانی در زندانهای رسوای حکومت اسلامی و این آخری ” علیرضا شیر محمد علی ” که داغی سخت بر دل مادر او و ما ازادیخواهان و مبارزان سربلندی ایران و ایرانی نهاد ، شلاق زدن کارگران و دهها جنایت دیگر که خامنه ای و بیت او مرتکب شدند یک نوع سیاست ورزی حاکمیت است و ” سریال گاندو” زبان و روی دیگر حاکمیت است که زمانی این و زمانی آن دیگری را بکار میبرد . مخاطب  سریال گاندو کارگرانی نیستند که شلاق خورده اند ، زندانیانی نیستند که هر شکنجه در زندانهای ج.ا. را هر لحظه لمس می کنند ، روشنفکران و هنرمندان و نویسندگانی نیستند که توخالی بودن  شعارهای خامنه ای برای ساختن باصطلاح تمدن اسلامی رابا فقط گفتن و نوشتن و خلق یک اثر ادبی یا هنری  آشکار می کنند  ، زنانی نیستند که مشت و لگد ماموران گشت ارشاد را چشیده اند ، دستفروشانی که هر روز با برخوردهای توهین آمیز بسیحی های شهرداری روبرو شده و سرمایه نا چیزشان به غارت میرود هم نیستند ، اینان که بر شمردیم با هیچ تبلیغاتی فریب دستگاههای تبلیغاتی ج.ا. را نخواهند خورد ، پس مخاطب ” سریال ” پر هزینه ” گاندو ” کیست ؟ واین اثر تلویزیونی  چقدر در القای پیام خود به آنان موفق بوده و اساسا پیام این سریال به مخاطب خود چیست ؟

مخاطبا ن سریال ” گاندو ” دو قشر هستند اقشار خاکستری و بیطرف و دومی طرفداران سرسخت حکومت .

 این سریال می کوشد که قشر خاکستری را به سوی بیت خامنه ای جذب کند و به طرفدران سرسخت حکومت هم پیام دهد که شکنجه می کنیم و در تریبونی میلیونی شعار میدهیم : کدام شکنجه ؟ اختلاس می کنید و در ” گاندو ” فقط  ” اختلاس “جناح منتقد را افشا می کنیم ، پس برادران شکنجه کنید ، اختلاس کنید ، ما توان پرده پوشی و تلاش برای فریب افکار عمومی را داریم و در مقابل  ، ما افشا کنند گان این تلاشهای برآنیم  که افراد بیشتری را به فریب نهفته در چنین اقداماتی آگاه کرده و از پیوستن آنان به حکومت باز داریم و جنایات حزب اللهی ها و آقای آنها سید علی را برخ آنها کشیده و آنها را شرمنده کنیم  وگرنه امیدی به اصلاح حزب اللهی ها و خامنه ای و آخوندهای در بارش نیست .

جناح اصولگرا از چه زمانی زبان خود را تغییر داد ؟

از همان زمانی که شرکت کنند گان در آخرین انتخابات ، ” کوچکزاده ” کاندیدای اصولگرایان  را در صف رای دادن هو  کردند و جنتی به نفر آخر لیست فرو غلطید و نمایندگان جناح منصوب به ” اعتدال و اصلاح ” صاحب بالاترین رای ها شدند ورای دهندگان از خجالت کاندیداهای اصولگرا در آمده و با رای ندادن به آنها ،آنان را حسابی شرمنده کردند ، از همان زمانی که ” ابراهیم رئیسی ” کاندید ” آقا ” اقایی که آتش به خیمه ولایتش درافتاده است ، با خجلت فراوان از ” حسن فریدونی ” که حتی  خودشان می گویند” تابعیت اسکاتلندی ” دارد شکست خورد ، درست در همان موقع ” وحید یامین پور ” بدرستی مطرح کرد که شکست های پی در پی اصولگرایان شکست گفتمانی و نه تاکتیکی بوده است و این جناح بر آن شد تا زبان خود را برای ارسال پیامهای خود تغییر دهد ، فارق از اینکه دوزک بزک ، شاید عشوه عجوزه ولایت فقیه را دو چندان کند اما او را جوان نمی کند و اشکال در ارتجاعی بودن ، اصل حکومت اسلامی و ولایت فقیه ” است  ونه زبان ارتباطی این نهاد سیاسی . در همان روزها ” خامنه ای ” با دانشجویان بسیجی ملاقات کرد و گفت که جناح سرسخت و اصولگرا و بقول او ” جوانان انقلابی ” باید حرفهای خود و منویات خود را بزبان دیگری بیان کنند . به بیان دیگر زبانی غیر زبان ” حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله ” ، هر چند که اهداف و  سیاستها همان  اعمال استبداد و تک صدایی و غارت اموال مردم بنفع اجرای سیاستهای ضد ملی و بقای قشر فاسد ” روحانیت ”  است .

در این نوع از سیاست ورزی دیگر شاهد اسید پاشی بر روی زنان نیستیم ، جناح “خود سر” با چوب و چماق به جان مخالفان نمی افتند و مثل میمون از در و دیوار سفارت عربستان بالا نمیرود ، هر چند که انحصاراجرای چنین سیاستهایی در ید اختیار ” بیت  خامنه ای” و آخوندهای دربارش است و در موقع لزوم و در برخورد با مخالفان سرسخت در بازگشت به آنها تردید به خود راه نمیدهند ،اما در این نوع جدید سیاست ورزی  سعی می شود با زنان بقول حزب اللهی ها بدحجاب با سلاح قانون برخورد شود ارسال پیامک احضار و جریمه ،  با کارگر و معلمی که شعار صنفی بدهد با سلاح جریمه نقدی ، زندان و شلاق اما به حکم قانون برخورد می شود و برای انتقال شعار های حکومت اسلامی نه مساجد و هیئت ها که فقط حزب اللهی ها به آنجا میروند که سینما و تلویزیون و تئاتر و هنر هفتم به کار گرفته می شوند . سلبریتی ها بیچاره و تتلو و زیبا رویان سیاه پوش  مانند “آزاده نامداری ” باید مانند بلبل برای ” خامنه ای ” شعار سر بدهند وچه قیافه مسخره ای هم پیدا می کنند این سلبریتی ها و بلبل های خامنه ای وقتی با ظاهر اطو کشیده و شیش تیغه حرف از حججی و سربریده و خانواده شهید و “سر رفت تا روسری نرود” میزنند ”  باید به رشید پور و رامبد جوان و این آخری داریوش فرهنگ گفت : هی عمو جان “سر کجا رفت ؟ تا روسری نرود “، مواظب باش سر خودت نرود ، با تبدیل شدن به بوق تبلیغاتی خامنه ای و آخوندهای رسوای اصولگرا و دریافت پول و امکانات شغلی وارد بازی خطرناکی شده ای و فردا روزی باید جوابگوی این میمون بازی های خودت باشی .سیاست در ایران هنوز امر خطرناکی است و مانند بیشه گرگان گرسنه میماند ، شما سلبریتی ها و هنر پیشه ها  وارد بازی سیاست شده اید . وقتی که ” داریوش فرهنگ  درنقش ” عبدی ” سر بازجو می گوید : شکنجه ؟ کدام شکنجه ؟ خود را در مقابل همه آن کسانی که در زندانهای ج.ا. شکنجه شده اند قرار می دهد ، فردا روزی چه جوابی برای شکنجه شدگان و به قتل رسیدگان زیر شکنجه دارد ؟ .

از زمان شکستهای انتخاباتی جناح اصولگرا بدین سو در انتخابات ریاست جمهوری و بعد مجلس و شورا های شهر ؛ موج رسانه سازی بر علیه جناح اعتدال و اصلاح براه افتاد ، نه اینکه با مخالفان خطرناک کاری ندارند ،با  آنان در زندانها وشکنجه گاهها و سرکوب خونین تظاهرات برخورد می شود ، اما مخاطب رسانه های پوششی حزب اللهی ها از قبیل افق ؛ موج و در شبکه های  مجازی توئیتر و تلگرام آن بخش از مردم ایران هستند که هنوز میان انتخاب بین مخالف و اصلاح طلب و حزب الله شک دارند ، با اینان که اکثریت عظیمی هم از مردم ما را تشکیل می هند با زبان ” رسانه ” و ” سریال تلویزیونی ” و ” گاندو ” حرف میزنند و هدف کوتاه مدت این سیاستها هم انتخابات آتی مجلس و  و انتخابات بعدی ریاست جمهوری است .

شعارهای سیاسی ” اصولگرایان ” که در سریال ” گاندو ” از زبان ” هنر پیشه ها ” می شنویم :

“گاندو ” قسمت یکم :

 بر اساس شعارهای مطرح شده در قسمت اول سریال اصلاح طلبان و جناح اعتدال مشتی کاخ نشین و دزد و مختلس و قاچاقچی و جاسوس هستند .  البته در گاندو مطرح نمی شود که “دکتر فرمند” اصلاح طلب است ، اما با توجه به ظاهر و گریم  “رضا توکلی” که در نقش “دکتر فرمند” ظاهر می شود  و شباهت او به  ” محمد رضا خاتمی ” شخصیت اصلاح طلب  و فضای حاکم بر رسانه های نزدیک به سپاه و بیت و اصولگریان ، عملا این پیام به مخاطب منتقل می شود که همه اصلاح طلبان از این قماش هستند وهیچ چهره موجهی از این جناح در این سریال مطرح نمی شود و هر چه از جناح اصولگرا و طرفداران شعارهای آنها مطرح می شود آدمهایی موجه ، وطنپرست ، وظیفه شناس و فداکارو با سواد هستند ، از همه خنده دارتر وقتی است که  دو مامور تیم عملیات وحید رهبانی (محمد ) وکامبیز دیرباز (محسن )  با یکدیگر صحبت کرده و از خاطرات دوران دانشگاه . …. صحبت می کنند ، معمولا افراد تیم عملیات افراد کم سواد و لمپن و بزن بهادر هستند و قیافه اشان به دانشگاه و درس و این حرفها نمی خورد .

 طبیعتا  مخاطبی که هنوز میان انتخاب میان این دو جناح مردد است عملا به این نتیجه میرسد که : چنگ زدن به سفینه نجات ” سید علی ” یگانه راه نجات ملک و مملکت است . اما چه فریبی در این شعارهاست ؟ آیا کاخ نشینان فقط از میان ” جناح اعتدال و اصلاح هستند ؟ مگر دکتر ولایتی ، صادق محصولی ، بذر پاش و دهها شخصیت اصولگرا کاخ نشین نیستند ؟ مگر فرزند سفیر سابق ایران در ونزوئلا ( ساشا سبحانی )، فرزند ” رامین ” سیاستمدار اصولگرا” ، فساد مالی و اخلاقی ندارند؟ علی عسگری  عضو بلند پایه سپاه ، علی نصیری فرمانده حفاظت اطلاعات سپاه از مملکت فرار کرده اند و چند تن از اصلاح طلبان بطور مشخص جاسوس از آب در آمده اند ؟  ، مگر مداحان و چند عضوسپاه بجرم جاسوسی دستگیر نشده اند ؟ سریال  ، بخشی از حقیقت را می گوید تا تمام حقیقت را بپوشاند و نوسنده سناریو ” آرش قادری ” می باید فعلا در مقابل وجدان خود و بعدا و قطعا در مقابل یک دادگاه صالحه برای تلاش در فریب دادن مخاطب جوابگو باشد.

 در قسمتهای بعدی به تلاش برای فریب  افکار عمومی و انتقال شعارهای کهنه حکومتی  بزبان هنر هفتم   از سوی سناریو نویس  و کارگردان و هنرپشه های این مجموعه تلویزیونی می پر دازیم .

 

Tagged as: , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: