سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

دست پنهان و تبلیغات آشکار ” روسیه ” در تشدید تنش در خلیج فارس ! چراکمونیستهای سابق” کرملین” به یاری مذهبی ترین حکومت جهان برخاسته اند ؟

 

This slideshow requires JavaScript.

 با نگاهی به سایتهای معتبر خبری روسی که به زبانهای مختلف و از جمله ” فارسی ” خبررسانی می کنند ،عدم بیطرفی ” فدراسیون روسیه ” در مناقشات میان ج.ا. از یکسو  و ” آمریکا ” و ” اروپا ”  وبنفع ج.ا. کاملاا آشکار می شود ،

روسیه اکنون در قرن 21 همان اشتباهی را که تزارها نزدیک به یکصد سال پیش  با حمایت از قاجاریه در مقابل انقلابیون مشروطه مرتکب شدند ، تکرار می کنند یعنی اینکه فدراسیون روسیه نه تنها در امور بین الملل از ج.ا. حمایت می کند که در مناقشات و در گیری های سیاسی جناحها و اقشار اجتماعی هم از مرتجع و عقب مانده ترین گرایش سیاسی یعنی ” بیت خامنه ای ” حمایت می کند ، ” . همانطور که تزارها اشتباه کردند و در راستای خواستهای ضد بشری قاجارها مجلس ایران را به توپ بستند و سبب حذف خود بعنوان یک عامل تاثیر گذار بر صحنه سیاسی در ایران بعد از مشروطه شدند ، روسها این بار نیز اشتباه می کنند که ارتباط با کشور تاثیر گذاری چون ایران را فقط از زاویه حفظ نظام سرکوبگر و آزادی کش ج.ا. تعریف می کنند ، روسها باید بدانند که همانطور که ” قاجار” ها و استبدادشان رفتنی بودند و با دست ملت ایران به زباله دانی تاریخ سپرده شدند ، ج.ا. هم با دست توانای ملت ایران ،از سپهر سیاسی کشور ما حذف و روسیه یکبار دیگر بازنده معادلات سیاسی در امور مربوط به ایران خواهد بود .

روسیه و در سیاستهای تبلیغاتی خود را یک عامل بیطرف در مسائل داخلی و بین المللی مربوط به ایران معرفی میکند و موضوع این نوشته اینستکه روسیه نه تنها در درگیریهای بین المللی از مواضع دخالتجویانه ج.ا. حمایت کرده و این رژیم را تحریک به ایجاد درگیری با کشورهای همسایه  می کند که در تضادها و درگیریهای داخلی در کشور ما هم از جناح سرکوبگر حمایت و در ایجاد انگیزه و تامین منابع فکری برای مزدور و وابسته معرفی کردن اپوزیسیون ج.ا. ، به دستگاههای امنیتی ، اطلاعاتی و رسانه های عمومی ج.ا. یاری هم میرساند  

برای اثبات حمایت روسیه از ج.ا. در مناقشات بین المللی و حمایت از جناح سرکوبگر بیت و سپاه در داخل ، ابتدا نمونه هایی از تیتر های سایت فارسی ” اسپوتنیک ” که یکی از مراکز خبر رسانی مهم  دولتی ” فدراسیون ” روسیه است را مطرح و در ادامه به منافع روسیه در حفظ ج.ا. اشاره خواهد رفت .

در اهمیت موضعگریهای خبرگزاری ” اسپوتنیک ” به معرفی این سایت از سوی “ویکیپدیا ” نظری می اندازیم ” اسپوتنیک (انگلیسی: Sputnik) سرویس خبری چندرسانه‌ای بین‌المللی است که در ۱۰ نوامبر ۲۰۱۴ توسط روسیا سِوُدنیا( روسیه امروز ) آغاز به کار کرد. روسیا سوُدنیا سازمانی است که تماماً در مالکیت دولت روسیه بوده و توسط آن اداره می‌شود. این سازمان در ۹ دسامبر ۲۰۱۳ با فرمان رئیس‌جمهور روسیه ایجاد شد. اسپوتنیک جایگزین ریانووستی در عرصهٔ بین‌المللی (این خبرگزاری در روسیه فعال می‌ماند) و صدای روسیه شد.رادیو اسپوتنیک جزء رادیویی این پلتفرم است و هدف آن پخش برنامه به سی زبان در ۱۳۰ شهر و ۳۴ کشور به صورت‌های اف ام، دیجیتال و نیز موبایل و اینترنتی است. خبرگزاری اسپوتنیک در بخش زبان فارسی از تحلیلگرانی چون عماد آبشناس و مانی محرابی بهره می‌برد.

لازم به تذکر است که دو مقاله نویس اصلی این سایت یعنی ” عماد آبشناس” و “مانی محرابی ” از تحلیگران نزدیک به بیت خامنه ای و سپاه می باشند

” آبشناس ” در ” اسپوتنیک فارسی ”  چنین معرفی شده است :        مشاور مطبوعاتی سیاستمداران ارشد ایران، رئیس انجمن خبرنگاران آزاد ایران (NGO بین المللی) وانجمن گزارشگران ایرانی بدون مرز (NGO بین المللی) خبرنگار و گزارشگر خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیروت 

” مانی محرابی ” نیز در این سایت چنین معرفی شده است : “دکتر مانی محرابی استراتژیست، تحلیلگر ارشد و نظریه پرداز مسائل بین الملل وعضو هیات علمی اندیشکده روابط بین الملل ایران است. اندیشکده روابط بین الملل ایران و شورای راهبردی روابط خارجی (اتاق فکر مشورتی رهبر ایران) به عنوان دو اتاق فکر اصلی مشورتی در زمینه سیاست بین الملل جمهوری اسلامی ایران همواره و به طور دائم از نظرات محرابی بهره می‌گیرند” .

مواضع محرابی نیز اساسا تائید سیاست ” نگاه به شرق ” دکتر علی اکبر ولایتی” و ” خامنه ای ” است که مبداء اساسی سیاست خارجی ج.ا. و دخالتهای نظامی آن و تاسیس ” سپاه قدس ” است .

داشتن صفحه ثابت متعلق به دو تحلیلگر فوق الذکر در ” اسپوتنیک ” خود گویای ادعای ما در باره نزدیکی بیش از حد مواضع این خبر گزاری به مواضع جناح حاکم در ایران است .

با نظری به تیترهای خبری ” اسپوتنیک ” بیشتر متوجه حمایت های آ شکار و کامل ” روسیه ” از مواضع بین المللی حکومت اسلامی می شویم :

به این تیترها توجه کنید :

 الف -ترفند جدید آمریکا برای مذاکره با ایران

( در این تیتر تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران

به مانند مواضع خامنه ای ” ترفند ” یعنی تلاش مزورانه معرفی می شود و  مذاکره با آمریکا بعنوان ضدیت با منافع ملی تلقی و  به مخاطب القا می شود .

ب- روسیه سلاح قدرتمندی دارد که می تواند در تقابل با آمریکا در موضوع ایران از آن استفاده کند

( در این مقاله ارسال نفت ایران در مقابل کالای روسی بعنوان سلاح روسیه در مقابله با آمریکا برای کمک به ایران مطرح می شود که میدانیم این همان نفت در مقابل کالاست که نابود کننده اقتصاد وتحمیل کننده روش عدم توانایی انتخاب برای اقتصاد ایران است )

ج- وقتی خود انگلیسی ها به برتری نظامی ایران اعتراف می کنند!

ناگفته پیداست که استناد به مقاله یک روزنامه برای اثبات برتری نظامی ج.ا. به بریتاینا ازآن دست ادعاهای سپاه و خامنه ای است که نهایتا جز حمله نظامی خارجی و تجزیه کشور برای ما حاصلی نخواهد داشت

د- آزمایش‌ موشک بالستیک ایران با اهداف دفاعی

روسیه در چنین اقداماتی سعی در اثبات ج.ا. بعنوان یک قدرت نظامی که توان مقابله با آمریکا را دارد معرفی شده ، اقدامات نظامی ایران تدافعی تلقی شده و به عطش رهبران سپاه و بیت خامنه ای برای گسترش حضور خود در کشورهای اسلامی منطقه که تا کنون برای ما ایرانیان جز کشته شدن جوانان و هزینه های مالی و سیاسی ببار نیاورده است توجه نمی شود .

ذ- انهدام پهپاد آمریکایی حق طبیعی ایران بود بود .

در موضوع انهدام ” گلوبال هاوک ” فقط ادعاهای ج.ا. بعنوان مبنا مورد بررسی قرار می گیرد .

” اسپوتنیک” غالبا نظرات حزب اللهی ها و اصولگرایان را بعنوان نظر همه مردم ایران  مطرح می کند :

الف – کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی، از بین بردن پهپاد 200 میلیون دلاری امریکا توسط نیروهای سپاه را ستوده اند.

ب-حالا مشخص شد کدام فتوشاپه؟

عنوانی که حزب اللهی ها در مورد سقوط پهپاد تجسسی آمریکایی به کار میبردند زینت بخش یکی از صفحات “اسپوتنیک ” می شود

ج- کشتی های پلاک انگلیس بزنن بغل

ناگفته پیداست که این تیتر در ” اسپوتنیک ” دامن زدن به جو هو و جنجالی است که گرایشات قشری و اصولگرا در مورد توقیف نفتکش بریتاینا براه انداخته اند .

د-ماجرای راننده قانون‌مدار اسنپ و دختر هنجارشکن

ئر این تیتر که خبر آن از سوی “اسپوتنیک ” تهیه شده ” پویه نوریان ” به مانند سایتهای ” اصولگرا” و ” سپاه ” بعنوان هنجار شکن و متخلف ، معرفی می شود و میدانیم که گرایشات مردمی و مبارز ، اعتراضات زنان و دختران ایرانی با ” حجاب اجباری ” را نه بعنوان ” هنجار شکنی ” که مبارزه با یک قانون زورگویانه معرفی می کنند .

ذ- ایران قصد دارد فعالیت راکتور هسته ای اراک را آغاز کند

در این خبربه مجموع فعالیتهای هسته ای ج.ا. که مورد انتقاد اپوزیسیون و دگر اندیشان است با نگرش مثبت و بطور یکطرفه نظر مدافعین این فعالیتها مطرح می شود

” فدراسیون روسیه ” در کنار تبلیغات در دفاع  از جریان غالب در حکومت اسلامی ، با حمایت از ماجراجویی های ج .ا . بعضی فعالیتهای پنهان هم در افزودن به این تشنج ها  در ” خلیج فارس دارد ، ” روسیه البته در مواضع رسمی اعلام می کند که هدفش کاستن از تشنج ها در منطقه است اما با نگاه کردن به اخبارو اتفاقات  بنظر میرسد که واقعیت خلاف این ادعا است .

الف- شکی نیست که فعالیتهای موشکی ج.ا مورد حمایت کامل ” روسیه ” بیشتر از  تامین قطعات وتجهیزات است و سامانه موشکی ” سوم خرداد ” که از نظر تکنیکی در حد ” سامانه موشکی اس 300 و 400 ” است نمی تواند ساخته دست مهندسان ” نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” ( نهسا ) باشد ، این سامانه موشکی که توانست ، پهپاد ” گلوبال هاوک ” را سرنگون کند دقیقا نسخه رنگ آمیزی شده ” سامانه موشکی روسی ام بوک 3 ” است و شکی نیست که روسیه برای فرار از انتقادهای جهانی آنرا بطور پنهانی به  ج.ا. تحویل داده است .

ب- روزنامه انتخاب به نقل از نشنال اینترست  گزارش کرد که : روسیه سیستم‌های ناوبری اف-۲۲ و اف-۳۵ حوالی مرز‌های ایران را مختل می‌کند.  نمی توان چنین اقدامی را در راستای تلاش برای تنش زدایی قلمداد کرد .

ج- تبلیغات رنگ و رو باخته در سریال ” گاندو ” در مزدور و جاسوس وخود فروخته بودن دگر اندیشان و اصلاح طلبان و روزنامه نگاران ، دقیقا ترجمه کلمه به کلمه همین ادعا ها در سریال روسی ” پارتیزانهای نهفته ” است .

تصاویر وگزارشهایی که خبرگزاری های روسی و مشخصا ” اسپوتنیک فارسی ” در باره ایران منتشر می کنند ، اساسا تصویری ” حزب اللهی ” با زنان چادر مقنعه و که در کنار تصاویر بزرگ ” خامنه ای ” و ” خمینی ” ایستاده و یا در حال عبور هستند را از ایران بنمایش می گذارد .  در سایتهای روسی هیچ خبر و تصویری از سرکوب زنان ، دستفروشان و دگر اندیشلن و کشته شدن زندانیان در زندان نمی بینید ، که در گالری تصایر مشاهده می کنید

 ” فدراسیون روسیه ” با تبلیغاتی آشکار و اقداماتی پنهان ؛ بدفاع کامل از ج.ا. برخاسته است ، در باره دلایل و عطش این کشور برای حفظ و بقای حکو مت اسلامی می توان به  نگرانی از قدرت گیری سیاستمدارن غرب گرا در صورت سقوط ج.ا. ، تقویت گرایشات شیعی در مقابله با گرایشات سنی- سلفی در منطقه در ترس از تقویت مسلمانان بنیاد گرای کشورهای آسیای میانه و مناطق مسلمان نشین روسیه و قفقاز ، استفاده از ج.ا. بعنوان پشتیبان و نگاهدارنده طرح اتحاد گمرکی کشورهای اوراسیا که ایران اخیرا به عضویت آن در آمد اشاره داشت .

اما چرا کمونیستهای سابق کرملین به حمایت و دفاع از مذهبی ترین نظام سیاسی در دنیا برخاسته اند؟ می توان گفت وقوع انقلاب اکتبر خود محملی برای دفاع از منافع ژئوپولیتیک و استراتژیک و تاریخی ” روسیه ” در ترس از تجزیه بدنبال گسترش حضور “آمریکا ” و انگلیس ” در منطقه بود  بود ، روسها تقریبا به همه اهدافی که با ” انقلاب اکتبر ” بدنبال آن بودند رسیدند ودیگر حاضر به پذیرش یک حکومت توتالیتر و ایدئولوژیک نیستند، از دیگر سودر حوزه مسائل منطقه ای  و تسلط بر آسیای میانه  روسها ، هنوز به دولتهای مطیع دراین منطقه نیاز دارند و ترس ج.ا. از مدرن شدن اقتصاد و سیاست که بخودی خود نزدیکی ایران به اروپا و آمریکا را بدنبال خواهد داشت به نزدیکی ” تهران ” و ” کرملین ” انجامیده است . تضاد روسها با آمریکا و اروپا اساسا غیر ایدئولوژیک و اقتصادی است در حالیکه اختلافات حکومت اسلامی با غرب ، ایدئولوژیک است و گسترش حضور شرکتهای اروپایی و آمریکایی به مدرن شدن روابط اجتماعی در ایران انجامیده و این خود مرگ دخالت روحانیت در سیاست را بدنبال خواهد داشت. اسلام سیاسی خود قادر به تولید گفتمان و مفاهیم مبارزات به قول ” خامنه ای ” ضد استکباری نیست  و در این راه از ادبیات شوروی و”مبارزات ضد امپریالیستی” آن دوره کمک می گیرند و این خود دلیل دیگری برای نزدیکی این دونیرو را فراهم می آورد و روسها نیز بمصداق ضرب المثل روسی : 

Чужими руками легко делать зло…

 که انجام امور دردسر آمیز را به همسایه ات بسپار  ” ” ج.ا. و ملاها ” را  برای اقدامات ضد آمریکا و اروپا تحریک می کنند .

 ” روسیه ” در شرایط حاضر نمی خواهد ونمی تواند با ” آمریکا ” و ” اروپا ” جز به اجبار درگیر شود و قدرت نمایی ها و آزمایش سلاحهای خود را از طریق  ملاهای ماجراجو و سپاه پاسداران متوهم که بدنبال بر افراشتن پرچم ” یا حسین ” بر فراز کاخ سفید است انجام میدهد . روسیه با ج.ا. متحد که نه اما مطیع خود می خواهد به آمریکا و اروپا این پیام را بدهد که : روسیه بدون اینکه خودش با آنها درگیر شود امکان بر هم زدن نظم موجود را دارد  وباید این کشور را بعنوان نیرویی که قادر است کشور قدرتمند و ثروتمندی مثل ایران را تحت کنترل داشته باشد بحساب بیاورند و در این میانه بازنده اصلی  ما ملت ایران هستیم و روسیه اگر روزی با خطر سقوط ج.ا. و بر روی کار آمدن یک حکومت غربگرا در ایران روبرو باشد ، در اشغال بخشهایی از خاک میهن ما تردید نخواهد کرد  .

Tagged as: , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: