سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” آملی لاریجانی را سکه یک پول کردند ! آیا “ج.ا.” آماده تغییرات بزرگ می شود !

حکومت اسلامی  پوست می اندازد ،” افعی ” ،” اژدها” میشود.  

در نظا م های سیا سی غیر مدرن ، در دوره های بسیار کوتاه تغییرات بسیار بزرگ و پیش بینی نشده اتفاق می افتد ،  درست برعکس نظام های سیاسی مدرن که در آنها نمی توان متصور شد که رئیس قوه قضاییه در مدتی بفاصله چند روز تبدیل به همدست کلاهبرداران و اختلاسگران و سوء استفاده چیان از اموال عمومی شود و همه این صفات را که گفتیم در همین روزها در باره ” شیخ صادق آملی لاریجانی ” رئیس پیشین قوه قضاییه حکومت اسلامی ” در رسانه های عمومی بزبان می آورند
” شیخ صادق لاریجانی ” هم اکنون هم بر اساس اطلاعات منتشره در “ویکیپدیا”، ”  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس پیشین قوه قضاییه ایران و رئیس هیئت امنای دانشگاه امام صادق است. او همچنین به‌عنوان فقیه، عضو شورای نگهبان است. وی همچنین از اعضای مجلس خبرگان رهبری است ”

در نظامهای بر آمده از انقلاب فرق نمی کند که آن انقلاب کمونیستی باشد ، یا انقلاب فرانسه و یا نظامهایی که بر جوامع بحران زده حکومت می کنند چنین تغییرات  ، از وزارت به زندان و گیوتین و چوبه دار و یا مانند ” بریا ” در روسیه  به میدان تیر برای اعدام  البته معمول بوده است و حکومت اسلامی نیز بر جامعه بحران زده ای حکومت می کند که بخش های وسیعی از کارگران و صاحبان مشاغل آزاد و کارگاههای خرد و حتی سرمایه داران و بازاریان  همه خواهان تغییرات اساسی و البته هرکدام منحصرا بنفع خود هستند و اقتصاد تحریم شده و به بن بست رسیده توان بر آمدن از بحران را ندارد . در جمهوری اسلامی هم افتادن مقامات از اوج قدرت به حضیض ذلت طبیعی است و بارها اتفاق افتاده ، آقا امام زمان یا نایبش  هم که بر جامعه ای  بحران زده حکومت کنند ، ، البته اسیر سنت های حاکم بر چنین جوامعی خواهند شد  

 منظور اینکه ماهیت چرخشها و چپ و راست زدن ها در ج.ا. نه بر اساس انتخاب آگاهانه سران نظام که بر آمده از شرایط بحرانی اقتصادی و اجتماعی کشور ما است .  نباید در هر حادثه ای بدنبال پیدا کردن عقلانیتی نهفته در اجرای عملیاتی برنامه ریزی شده بود ، در ج.ا. و تا کنون بسیاری از تصمیمات بزرگ از روی ناچاری وبرای عقب نماندن از قافله گرفته شده است ، خامنه ای کمتر از دو ماه پیش ، ” شیخ صادق ” را بعنوان رئیس شورای مصلحت نظام انتخاب کرد ، وی در عین حال عضو فقهای شورای نگهبان  نیز هست ! آن انتخاب و این افشا گری ها با یکدیگر خوانایی ندارند از یاد نبریم که حتی ” خمینی ” هم در مواجهه با حادثه ای مانند ” اشغال سفارت آمریکا” ، غافلگیر شد و بعد از سه روز توانست تصمیم بگیرد. آنچه حکومت اسلامی را در معرض نابودی قرار داده است  بحرانهای اقتصادی – اجتماعی ای  است  که  قبل از انقلاب 1357 شروع شده بود و ” محمد رضا شاه ” را بزمین زد و هنوزهم  راه حل نهایی خود را نیافته اند  و نظام اسلامی و اصلاح طلب و اصولگرا و چپ ولیبرال و مجاهد و شاهزاده و گدا در تبیین و تحلیل آن در مانده اند و در مانده ایم  ! این تضادها میروند تا ج.ا. را هم با چالش سقوط روبرو کنند واکنون  قرعه به نام ” قاضی القضات سابق ” افتاده است و می توان با اطمینان گفت که هر افشاگری که بر علیه سران نظام می شود ، ضربه ای به حیثیت نظام اسلامی و در درجه اول به ادعای ” بصیر ” بودن ” خامنه ای ” است ، اگر ” شیخ صادق ” بر ق.ق.( قوه قضاییه ) ای حکم می رانده که فساد و اختلاس و ارتشاء در آنجا بیداد می کرده است ، چرا ” خامنه ای” به این فساد اعتراض نکرده است ؟ نمیدانسته ؟ پس از شرایط کشور نا آگاه است و توان رهبری ندارد ! میدانسته ؟ پس شریک دزد است !   کوسه و ریش دولا پهنا که ممکن نیست ! ” چرا ” ابراهیم رئیسی ” بعنوان معاون اول “ق.ق” لام تا کام حرفی نمیزده است ؟ ”  پس خبر داشته و مماشات میکرده ، خود وی باید بعنوان  اختفای جنایت محاکمه و مجاذات شود .لاریجانی “که منتخب شخص ” خامنه ای ” بوده است ، تابه کی ملت باید تاوان اشتباهات ” خامنه ای ” و قبل از آن “خمینی ” را در انتخاب افراد وطنفروش و خائن بدهد ؟

 مگر همین افشاگری ها را طی چند سال اخیر بارها و بارها ” مهدی خزعلی ” بزبان نیاورد ؟ مگر ” مهدی خزعلی ” را بخاطر همین افشاگری ها بارها و بارها دستگیر نکردند ؟ مگر حزب اللهی جان نثار نظام ” منصور نظری” را بخاطر ارسال اسناد همین فسادها برای ” محسنی اژه ای ” به یکسال زندان وشلاق محکوم نکردند ؟ موضوع اینستکه ” خامنه ای ” در آنزمان به فردی گوش بفرمان برای اداره ” ق.ق.” نیاز داشت که در مقابل وی هیچ استقلالی نداشته باشد و امروز فردی مانند رئیسی می تواند همین نقش را برای خامنه ای بازی کند .

 اما چرا ” شیخ صادق ” را به حال خود نمی گذارند ، او که نه درمیان انقلابیون اسلامی عددی است و نه در میان حوزه و علما از جایگاهی برخوردار است ، وی نه خطری برای جاه طلبی های “ابراهیم رئیسی ” و سودای رهبر شدن اوست و نه خطری برای سپاه دارد او که موجود نرم تن و بی آزاری است که تابع اوامر مولا است و به فکر زر اندوزی است .

مناصب وی در حال حاضر هم در حدی است که در نبود ” خامنه ای ” یکی از سه فردی است که حق دارد در شورای رهبری حضور داشته باشد . آیا افشاگری ها تا به حد حذف وی ادامه پیدا خواهد کرد ؟ تا کنون که  شیوه بر خورد با مسئولین درجه اول نظام این نبوده است 

یکی از دغدغه های رهبری ج.ا. در سالهای اخیر چالشی است که ” عدالت طلبی ” ادعایی حکومت با ان روبرو بوده است ، و از یاد نباید برد که ج.ا. بیشترین یارگیری و سرباز گیری را از میان اقشارو طبقاتی می کند که جزو فقیرترین و بقول خودشان مستضعفترین ایرانیان هستند و جالب است که همین بدبخت و بیچاره ها را بعنوان دفاع از فقرا و مظلومین و دفاع از حرم بی بی زینب به سوریه و عراق و سالها قبل بوسنی هرزگوین می فرستند و بعضا با بدن بی سر  به وطن بر می گشتند و اکنون می بینیم ومی بینند که در داخل ایران خبر برجهای سربفلک کشیده مسئولین از ولایتی و حداد عادل و محصولی و اصلاح طلب و اصولگرا وفساد 600 میلیونی قالیباف و آن دیگری شمعخانی زبانزد عام و خاص است و کوس رسوایی زندگی اشرافی علما و وکلا و وزیر و داماد وزیرو دختر وزیرو خانواده رفسنجانی را بر سر هر بازار می زنند . بسیاری از این سربازان ولایت اکنون امیدشان به عدالت طلبی حکومت اسلامی را از دست داده اند باید برای بازگرداندن آب رفته به جوی کاری کرد ، ماجراجویی به نام ” احمدی نژاد ” بر روی این موضوع مانور میدهد !

 در این چند سال دیدیم که اصولگرای دانشگاهی به نام ” سعید زیبا کلام ” بارها و بارها هشدار داد که حکومت اسلامی در حال غرق شدن در فساد است ، ” احمدی نژاد ” در این میانه پرچمدار افشای فساد خانواده ” لاریجانی ” شده بود . ” اگر کار بر همین منوال پیش برود ” احمدی نژاد ” می تواند و یا می توانست بخشهای وسیعی از هوادارن ج.ا. متشکل در تشکل هایی مانند  ” دانشجویان عدالتخواه ” را به خود جذب کند ، اما احساس خطر از سوی ” احمدی نژاد ” تمام موضوع نیست این فقط یک بخش ماجرااست ، ادامه می دهیم : ” سید ابراهیم رئیسی ” نیز در این میانه می خواهد خود را به عنوان ” سید محرومان ” و البته عدالتخواهان معرفی کند ، ایشان چرا در همه این سالها رگ عدالتخواهی و مبارزه بافسادشان نجنبید ؟

موضوع اصلی اینستکه سران حکومت می خواهند آبروی رفته اشان در مماشات با خدایان ثروت ودزدی و اختلاس را برگردانند وبا اختلاس وزر اندوزی هم مبارزه ای نکنند و  در این راه به بز قربانی نیاز دارند و این بز می تواند فساد خانواده لاریجانی ، کاخ سازی داماد و عروس و نوه و نبیره مقامات در لواسانات باشد .

 از دیگر سو سران جمهوری اسلامی  بر آن هستند تا مناصب را به نسل جدیدی از فرزندان انقلاب اسلامی تحویل دهند تا بتوانند حیات ج.ا.را برای یک دهه آینده تضمین کنند ، ” خامنه ای ” ، ” دانشگاه امام صادق ” . حوزه های علمیه و دانشگاههای اسلامی شده در تربیت کادر های خودی و جدید برای در اختیار گرفتن مناصب موفق بوده اند ، باید این واقعیت را پذیرفت ، .

وجود کادرهای جوانی مانند ” وحید یامین پور ” ، ” آذری  جهرمی ” وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ” ؛ سخنران کم سواد وعوام گرایی مانند ” رائفی پور ” و یا حضور ” ابراهیم رئیسی ” در منصبی که معمولا و باید یک روحانی سالخورده در آنجا انجام وظیف می کرد بیانگر توان بالای کادر سازی در ج.ا. است ، البته این افراد و کادرهای انقلاب اسلامی توان برخورد با مشکلات نظام را دارند اما دریغ که بتوانند حتی سرسوزنی از مشکلات مردم و اقتصاد و اجتماع را حل کنند . امروز بسیاری از رهبران درجه دو سپاه کسانی هستند که اساسا در دوران حیات ج.ا. تحصیل کرده و به پست و مقام رسیده اند ! بنظر میرسد حکومت اسلامی به سوی تحویل گرفتن مناصب از پیران زراندوز و پر حاشیه و سپردن آن مناصب  به جوانان سودایی و انقلابی و کم حاشیه میرود .

حکومت اسلامی بسوی راندن روحانیت از قدرت جز در پستهای اساسی مانند ولایت فقیه و امور اطلاعاتی و حضور در مراکز نظامی گام برمیدارد و بنظر میرسد حتی اگر بتوانند در گرد و غبار مبارزات باصطلاح مبارزات عدالتجویانه “ابراهیم رئیسی ” ، تکلیف پست اضافه بر سازمان ” ریاست جمهوری ” را نیز در ” حکومت اسلامی ” روشن کرده و ” حسن روحانی ” را نیزروانه ” خانه اموات یا همان ” شورای تشخیص مصلحت نظام کنند .

نتیجه گیری : برخورد با ” شیخ صادق لاریجانی ” در راستای ضربات اساسی است که ادعاهای مستضعف پروری نظام اسلامی با ان روبرو بوده است ، مبارزه با  اشرافیگری و ادعاهای مبارزه با فساد ” ابراهیم رئیسی “با امید به جذب گرایشهای معروف به “دانشجویان عدالتخواه ” و گرفتن شعار مستضعف پروری از دست گرایشهای نزدیک به”احمدی نژاد” است .

 حکومت اسلامی بسوی جوانگرایی خیز برداشته اما اصولگرایان که در اینراه کاملا انحصار طلبانه عمل می کنند در حوزه اداره امور اقتصادی و وزارت خارجه با کمبود کادر ومتخصص روبرو خواهند بود  . سمت وسوی این همه تغییرات و تب و تاب البته نه بسوی حل مشکلات مردم که اساسا در جهت تضمین حیات نظام است . “بوآ ” پوست می اندازد ، ” اژدهای اسلامی در حال جان گرفتن است ، ملت ایران در یکی از ضعیفترین دوران حیات اجتماعی – اقتصادی خود و حکومت اسلامی در یکی از قویترین دوران حیات سیاسی خود بسر می برد ایران یک دوره حاکمیت بازهم سیاهتر فاشیستی را در پیش رو دارد

 

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: