سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

تحلیل اشتباه ” خامنه ای ” در ارزیابی قدرت ” آمریکا ” برای تحریم نفت ایران و نتایج دهشتناک آن بر معاش مردم

رهبرج.ا. که دائما بر روی داشتن بصیرت در تحلیل امور و داشتن فهم درست از وا قعیتها تاکید داشته ودائما  رقبای خود را  به نداشتن ” بصیرت ” متهم می کند ، خود در تحلیل از شرایط و امور مهم دچار اشتباهات اساسی می شود .

اشتباهات و ادعاهای توخالی مانند  بلوف زدن که اگر ” دونالد ترامپ” از توافقنامه ” برجام ” خارج شود ، ما آنرا آتش خواهیم زد  یکی از این اشتباهات بزرگ خامنه ای در ماههای اخیر بود . نیاز ج.ا. به حفظ بر جام به حدی است که اکنون وزیر امور خارجه رژیم اسلامی ، در به در و کشور به کشور برای فروش حداقلی از نفت به هر مقام اروپایی و روسی و چینی و ژاپنی التماس می کند ، ادعایی که ” خامنه ای ” در باره ” آتش زدن برجام ” کرد و اکنون به اشتباه خود پی برده است و برای حفظ آن التماس می کند  مبتنی بر ، برآورد غلط ” خامنه ای ” و تیم مشاورانش از عدم توانایی ” آمریکا ” از خارج کردن نفت صادراتی ایران از بازار جهانی سوخت بود . ” خامنه ای ” فکر می کرد حتی اگر “آمریکا ” هم از ” برجام ” خارج شود ، “ج.ا.” با فروش روزانه دو میلیون بشکه نفت ، خواهد توانست نیازهای مالی خود را برطرف کرده و در مقابل خروج آمریکا از “برجام” موافقت کند ، وی طبق معمول رهبران متوهم نظامهای استبدادی در تاریخ چهارم اردی بهشت سال جاری در باره احتمال تحریم نقت از سوی آمریکا چنین گفت : ما آن‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می‌کنیم، می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم. آنها به خیال خودشان راه را مسدود کرده‌اند اما ملت فعال و مسؤولان بیدار اگر دامن همت به کمر بزنند، بسیاری از بن‌بست‌ها را باز خواهند کرد.”

آمریکا موفق شد نهایتا ، تمامی راههای فروش رسمی نفت از ج.ا. را ببندد و حتی ” ترکیه ” و ” چین ” نیز خرید نفت از ایران را در چند ماهه اخیر بشدت کاهش دادند . متعاقب عدم بازگشت پول نفت به کشور و کم شدن ذخائر ارزی ، ارزش ” ریال ” کاهش  یافته که موجب بالارفتن قیمت ما یحتاج مردم ، کالاهای واسطه ای برای کارخانجات و واردات به کشور شده که  نتیجتا به گسترش فقر و فاقه بازهم بیشتر مردم منجر شد .  ” خامنه ای ” که بخاطر توهمات دینی عمل و بجای تفکر ، کار هارا به حول و قوه الهی می سپارد ، می دانست که پشتوانه ارزش پول هر کشور غیر صنعتی ، ارز حاصل از فروش مواد خام است ، اما بازهم و احتمالا توکل به خدا کرده است و گفته است : ” گرنگهدار من است که من میدانم –  شیشه را در بغل سنگ نگهمیدارد ”  و شکست سختی خورده است .

” خامنه ای ” که هیچگاه به معنای مطلق هیچگاه جز در مواردی که بسودش باشد  حاضر به پذیرش اشتباه خود نیست و بعد از اینکه ” ج.ا.” در تمام تلاشهایش برای فروش و یا حتی تهاتر نفت با ” روسیه ” نیز شکست خورد ، اخیرا در چهارم مرداد و بدون اشاره به آن هایهوی مستانه مبتنی بر ” به هر کس به هر اندازه که بخواهم نفت خواهیم فروخت ” اشاره ای بکند ، مطرح کرد : که بازار نفت در دست خودشان است و خودشان تعیین می کنند ، که چه کسی بخرد و چه کسی بفروشد ”  .

 دنیا ، رهبری تا این حد خطا کار ، آنهم در امور مهم و استراتژیک و سرنوشت ساز جز در مورد آلمان هیتلری و ایتا لیای موسولینی ، هر گز بخود ندیده است . بیش از 30 سال است که رهبری تا به این حد خطاکار بر ایران ما حکم میراند و این نمونه فقط یکی از اشتباهات راهبردی ” خامنه ای ” است که با توجه به اهمیت پول نفت برای بقای “ج.ا.” بسرعت آشکار شد . جالب است که مسئولان ج.ا. نیز مانند بز اخفش در جلسات سخنرانی وی حاضر شده و از سخنان وی یادداشت هم برمی دارند و عده ای از حز ب اللهی های کم سواد و کم اطلاع نیز در حمایت از خزعبلات وی  نعره تایید سر می هند .

  ملت  ایران حتی دهها سال بعد از خلع خامنه ای ونابودی نظام ولایی ، باید بهای اشتباهات دهشتناک خامنه ای در اداره امور را بپردازد . گوش کنید و ببینید ، لاف و گزاف های اولیه خامنه ای در باره قدرت ج.ا. در باره فروش نفت و اکنون عقب نشیتی خفت بار وی در باره اذعان به قدرت آمریکا در ایجاد سد برای فروش نفت از سوی “ج.ا”

Tagged as: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: