سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

سپاه: روح‌الله زم مسئول آمد نیوز را دستگیر کردیم

روح الله زم مهره سوخته ای که دیگر نمی توانند با آن بازی کنند  

به نظر میرسد  ج.ا. هم اکنون نیز در میان اپوزیسیون دارای ” نیروهایی  ” است. آنانی که بشدت هنجار شکنی می کنند و افکار عمومی را به مخالفان رژیم بدبین می کنند ، آنانی که خواستار حمله نظامی به ایران می شوند ، آنانی که علنا از مقامات آمریکا پول دریافت داشته و خانه های چند میلیونی می خرند و در خیابانها برقص در می آیند   بسیاری از اینان نیز به “پرستو” های رژیم شباهت داشته و گویا در حال انجام ماموریت محوله هستند .

دو هفته قبل، ناجا با صدور اعلان قرمز به اینترپل، بازداشت روح الله زم باتهام فساد در یک قرارداد نفتی را خواستار شد.  برخی منابع خبری از جمله روزنامه فرانسوی لیبراسیون از بازداشت روح الله زم توسط پلیس فرانسه در روز گذشته و تحویل وی به ایران خبر دادند . بنظر میرسد این اخبار آماده سازی و عادی سازی افکار عمومی  برای فراهم کردن زمینه بازگرداندن  وی بوده است ، اینترپول و تا کنون ، هیچ فعال سیاسی را به ایران بازنگردانده است .

بارها و در نوشته های خود  به مشکوک بودن عوامل ” روح الله زم ” در درون نظام  اشاره کرده ، این نوع بازگرداندن  را نیز مورد پیش بینی قرارد داه بودیم وی با آمدن به خارج به ساده دل ترین بخش اپوزیسیون نفوذ و توانست که راهپیمایی های  دی ماه 1396 و مرداد 1397 را ناخواسته با شکست روبرو کرده و اکنون و بعد از آن ، به این شکل ، به ایران بازگردانده شد  

bbc

روح الله زم
روح الله زم سایت و کانال تلگرامی آمد‌نیوز را تاسیس کرده بود

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای خبر از دستگیری روح الله زم “مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز” داده و نوشته است که وی را در یک عملیات “اطلاعاتی هوشمندانه” و توسط “سازمان اطلاعات سپاه” دستگیر کرده است.

سپاه پاسداران در این اطلاعیه مدعی شده که توانسته “سرویس های اطلاعاتی دشمن” را در این دستگیری شکست دهد.

روح‌الله زم، فرزند محمدعلی زم، روحانی شناخته شده ایرانی پس از حوادث انتخابات ۱۳۸۸ از ایران برای مدتی دستگیر و سپس از کشور خارج شد به مالزی رفت و سپس به فرانسه رفت و در آنجا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز (صدای مردم) را راه‌اندازی کرد.

در سالهای اخیر روح‌الله زم اعلام کرده بود که مدیریت کانال آمد نیوز را واگذار کرده است و سردبیر آن نیست، ادعایی که از طرف مقامات ایرانی پذیرفته نشده بود.

در اطلاعیه سپاه آمده که آقای زم “حربه‌ی فریب اطلاعاتی” و با “غافلگیری” دستگیر شده است.

سپاه پاسداران کانال آمد نیوز را در جهت “ایجاد آشوب و ناآرامی” در کشور دانسته و مدعی است که آقای زم را “به داخل کشور هدایت و بازداشت” کرده است.

تا این لحظه هیچگونه جزییاتی از نوع دستگیری و محل دستگیری آقای زم به جز آنچه که در اطلاعیه سپاه آمده منتشر نشده است.

محمدعلی زم
Iمحمدعلی زم، پدر روح‌الله زم پس از سال ۹۶ سمت مدیریتی‌اش را در جمهوری اسلامی از دست داد

کانال تلگرامی آمد نیوز در جریان اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ بیش از ۲ میلیون عضو داشت و نقش قابل توجهی در آن زمان ایفا کرد، مقامات ایران در همان زمان از تلگرام خواسته بودند که این کانال را مسدود کنند.

پس از آن جمهوری اسلامی پدر روح‌الله زم را که معاون فرهنگی و هنری دبیرخانه ی شورای عالی مناطق آزاد بود، برکنار کرد و در سالهای اخیر نیز چندین بار خانواده و بستگان وی مورد تهدید و بازداشت قرار گرفته بودند.

دو هفته پیش سرتیپ هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین الملل ناجا اعلام کرد که از طریق اینترپل بدنبال استرداد روح‌الله زم به ایران هستند.

 

Tagged as:

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: