سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” روح الله زم ” دستگیر نشد ، وی خود به “ایران” بازگشت ” ، اعترافات “زم ” اهرم فشار بر دولت روحانی !

 

بلیط هواپیمای رفت و برگشت بغداد- پاریس  – ارائه شده از سوی مهسا رازانی  همسر روح الله زم 

همه شواهد بیانگر آن هستند که حضور ” زم ” در خارج کشور از همان ابتدا تحت هدایت و کنترل یکی از جناح های درون حکومتی ( اصلاح و اعتدال )‌بوده است و بازگرداندن وی به کشور به شکل اغفال و فریب  نیز در ادامه همان سیاست است چه اینکه بازگشت به عراق از سوی « زم » فقظ می تواند بدلیل ارتباط با و اعتماد به عناصری از درون حکومت بوده باشد ). در فقدان سند معتبر برای اثبات این ادعا ، طبیعتا می توان  به داده های تحلیلی اتکا و نوشته حاضر نیز بر این مبنا به رشته تحریر در آمده است .

روایت “وفا نیکفر” :  ” وفا نیکفر ” فردی که ادعا میکند تامین کننده مالی و لژستیکی فعالیتهای وی بخصوص بعد از انتشار دو ویدیوی تحت عنوان ” ایستگاه پایانی دروغ ”  بوده است روز گذشته در مصاحبه با رسانه ” ایران فردا ” که گرداننده آن ” نوری زاده ” یکی از مدافعین سر سخت ” روح الله زم ” است ، ادعا کرد که وی تاصبح روز ” یکشنبه 12/10/2019 -21/07/1398 با وی در تماس و قرار بوده است که روز پنج شنبه آینده برای دریافت ویزای ” استرالیا ” به سفارت این کشور در ” پاریس ” برود ، تنا قضی که در ادعاهای نیکفر است اینکه وی مصاحبه با ” نوری زاده ” را  روز دوشنبه انجام داده و معمولا سفارتها  دوروزقبل آن یعنی یکشنبه و شنبه تعطیل هستند واگر قرار بوده که ” زم ” در پنج شنبه اینده به سفارت برود چرا خود و خانواده اش روز شنبه به پاریس آمده اند ، وی در ادامه می گوید که او نمی توانسته از پاریس هیچ پروازی جز به مقصد ” ملبورن – استرالیا – داشته باشد  وی همچنین در این مصاحبه مدعی شد که با یکدیگر به این نتیجه رسیده بودند که ” زم ” و خانواده اش برای اقامت دائمی به استرالیا عزیمت کنند و بعد ازآنکه وی خانواده خود را از شهر محل اقامتشان به پاریس فرستاده و خود نیز با محافظانش به پاریس رسیده  قرارمی شود به سفارت برود ، تماسشان قطع و ” روح الله ” بعد از چندین ساعت طی تماس کوتاهی به همسرش به وی اعلام کرده که حالش خوبست و بعد از آن تا وقتیکه سایت آمد نیوز توسط نیرو های سایبری ” سپاه ” هک می شود ، از وی هیچ خبری نداشته است . .

اما  همسر ” روح الله زم ”  در مصاحبه ای که می شنوید  بدون اشاره به ادعاهای ” نیکفر ”  اظهاراتی کرد که اساسا با حرفهای ” نیکفر ” در تناقض کامل بود . . او اساسا در باره قصد سفر به استرالیا صحبتی به میان نیاورده و با ارائه بلیط  دو سره سفر” روح الله زم ” از”فرود گاه شارل دوگل پاریس ”  به مقصد ” بغداد ” از طریق ” امان ” پایتخت کشور ” اردن ” مهر باطلی بر ادعاهای “نیکفر ” زده که این خود می تواند بیانگر نلاش ” نیکفر” برای بی اعتبار کردن ” تلویزیون ایران فردا ” و گرداننده آن ” رسانه ایران فردا “از طریق دادن اطلاعات غلط به ” نوری زاده ”  باشد ، چون احتمال مرتبط بودن ” وفا نیکفر ” با عناصری درداخل “ج.ا.” را نباید از نظر دور داشت .

روزنامه ” فیگارو” چاپ فرانسه از همان ابتدا ادعا کرد که ” روح الله زم ” در پاریس و تحت هدایت یک زن بنام ” شیرین نجفی ” تصمیم به سفر به ” بغداد ” گرفته تا بتواند در آنجا با ” آیت الله سیستانی ” ملاقات کند .

نظری به اطاعات ارائه شده از سوی همسر ” زم ” ، “مهسا رازانی ” : به نقل از ” گویا نیوز “

مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم می‌گوید همسرش تا روز پنج‌شنبه ۱۸ مهرماه با او و فرزندانش بوده است و پس از بازگشت آن‌ها به شهر محل سکونت‌شان، آقای زم در پاریس می‌ماند تا طبق برنامه‌ریزی قبلی به عراق سفر کند: «همسرم جمعه ۱۹ مهر ساعت ۴:۲۵ از فرودگاه شارل‌دوگل پاریس عازم امان شد. من تا لحظه‌ای که پرواز ایشان از پاریس بلند شد با ایشان در تماس بودم. ایشان ساعت ۱۰:۳۴ دقیقه شب هم از قسمت ترانزیت فرودگاه امان سلفی از خودش برایم فرستاد. ساعت ۱۱:۲۰ دقیقه شب هم پروازشان به بغداد بلند شد و ۵۰ دقیقه پس از نیمه شب یعنی ۱۰ دقیقه پیش از یک بامداد شنبه ۲۰ مهر هم پرواز ایشان در بغداد به زمین نشسته است.»

من ۲۴ ساعت از همسرم بی‌خبر بودم. پیام‌های زیادی به ایشان فرستادم اما نتوانستم با ایشان صحبت کنم. بامداد یکشنبه، ۲۱ مهر، ایشان با شماره فرانسه‌اش به من زنگ زد. لحن و شیوه صحبت کردنش و الفاظی که به کار می‌برد مثل همیشه نبود. من البته آن زمان متوجه نشدم، اصلا قدرت تشخیصم را از دست داده بودم. گفت خوبم و نگران نباش و حتما فردا یک خط می‌گیرم که اینترنت داشته باشد و من بتوانم با شما تصویری تماس بگیرم. کل تماس یک دقیقه بیشتر طول نکشید و گفت باید برود.»

 وی در این مصاحبه گفت که : بعد از آخرین تماس ” زم ”  ، از وی بیخبر و بعد از 36 ساعت خبر دستگیری وی را شنیده است .

ticket

از مجموعه اسناد ارائه شده و ادعاهای نیکفر و همسر ” روح الله زم ” و نوشته روزنامه فیگارو ، ادعای سفر به عراق و ناپدید شدن وی در آن کشور بیشتر به واقعیت نزدیک است . پس وی از فرانسه ربوده نشده و خود با اختیار خود به ” بغداد ” رفته است دراینصورت این سئوال مطرح می شود که آیا ” روح الله زم ” اگر خود را تحت تعقیب ” اطلاعات سپاه ” می دانست ، ممکن بود اساسا به ” عراق ” آنهم کشوری که ج.ا. در آنجا از امکانات بسیاری برخوردار است ، پای بگذارد ؟ شکی نیست که وی را به اجبار نبرده اند ، چون بلیط رفت و برگشت از پاریس به بغداد و بالعکس که قطعا خود وی خریده است موجود است ، برداشت منطقی اینستکه خود وی به بغداد رفته و از آنجاهم به ایران بازگشته است ، هیچ عقل سلیمی قبول نمی کند که او، فردی که ،  خود را تحت تعقیب ج.ا. بداند و به عراق و یا حتی ترکیه سفرکند . این واقعیات در کنار نشراخبار و تحلیل های متناقض  در” آمد نیوز ”  در دروان پر تنش  دی ماه 1396 و مرداد 1397 و ادعاهای  یکی از فرمانده هان امنیتی ” سپاه ” برای تلاش در جهت هدایت هرگونه تظاهرات  در همان روزها و کم اطلاع و بیسواد بودن ” روح الله زم ” در حد ی که بتوان وی را یک فعال و مبارز سیاسی نامید ، همه و همه ما را بسوی چنین برداشتی رهنمون میکند که ” روح االله زم ” بعد از اینکه مورد سوء استفاده جبهه اعتدال و اصلاح قرار گفت و عوامل ناراضی درون حکومت با دادن اطلاعات و اخبار از وی برای تضعیف جناح رقیب استفاده کردند بدون اینکه خود بخواهد و بداند عملا در ارتباط با اطلاعات سپاه قرار گرفته بعنوان عاملی برای نفوذ در میان ساده دلترین بخش اپوزیسیون یعنی ” طرفداران نظام سابق ” و به انحراف کشاندن تظاهرات مردمی سالهای 1396و 1397 ، تحت هدایت ” وزارت اطلاعات ” انتخاب  شده و حتی از نظر اطلاعاتی  و منبع خبری تغذیه شده تا حدی که خود را یک فرد صاحب منابع متعدد خبری میدانست، ( بعد التحریر بعد از اعدام « روح اله زم 25/09/1399»مهدی محمودیان فعال سیاسی در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت که در زندان با فردی که قبلا عضو سپاه بوده ودر زما ن عضویتش در سپاه مسسول دادن اطلاعات دستکاری شده به «زم » بوده است هم بند بوده است )  و در نهایت توانسته است درراضی کردن  و حتی فریب دادن وی برای بازگشت به کشور موفق شود .

با زگشت ” روح الله زم ” آغاز تلاش ” بیت و سپاه ” برای حذف “روحانی و اعتدالگرایان ” است .

” حسام الدین آشنا ” مشاور ” حسن روحانی ” با توئیتی از بازگشت ” روح الله زم ” ابراز نگرانی کرده و اشاره نموده که ممکنست با این بازگشت ” پروژه گاندو ی 2 ” یعنی بی اعتبار کردن دولت “حسن روحانی “، کلید بخورد . شکی نیست که بخشی از اطلاعات منتشره در آمد نیوز از سوی جناح وابسته به اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در اختیار ” روح الله زم ” قرار گرفته و احتمال دارد که در مراحل بعدی  به این پروژه ورود و با دادن اطلاعات و اخبار اغراق شده سعی در بی اعتبار کردن ” زم ” و از آن طریق نیر” اپوزیسیون نماید ، چه اینکه بسیاری از افراد نزدیک به سلطنت طلبان ، رضا پهلوی ، صدای آمریکا مانند ، ” علی جوانمردی ” ، ” عباس فخر آور ” ، ” رسانه بیان ” ، ” کیهان لندن ” ، ” ایران فردا ”  و… از ” زم ” حمایت کرده و با بی اعتبار شدن او اعتبار این رسانه ها و افراد در میان طرفدارانشان که عموما هم از میان اقشار مرفه و متوسط هستند  بشدت ضربه خواهد خورد . هم اکنون هم بازگشت ” زم ” به ” ج.ا.”  افراد ورسانه های مدافع وی را بشدت بی اعتبار کرده است .

 

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: