سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

پنجم دی ” روزی سرنوشت ساز و تعیین کننده برای چالش میان ” خامنه ای ” و ” شاهزاده رضا پهلوی ” ، “نظام ” به وحشت مرگ افتاده است .

shaz.jpg

 

البته اهمیت روز” 5 دی ” قبل از هر چیز بخاطر کشته شدن قهرمانان بر خاک افتاده در قیام خونین آبان ماه است . بنا به سنتهای قدیمی ما ایرانیان  شب چهلم فردی که از دنیا رفته است ، بازماندگان وی ، بر سر مزار وی جمع آمده و یاد او را گرامی میدارند .

در تظاهرات مسالمت آمیزی که مردم در اعتراض به سه برابر شدن قیمت بنزین بر پا کردند و توسط حکومت به خون کشیده شد و بر اساس گزارش خبر گزاری معتبر ” رویتر ” 1500 کشته بر جای نهاد که در میان آنان 17 کودک و 400 زن بچشم می خورد ، “پویا بختیاری ” بخاطر بتصویر کشیدن آخرین لحظات حیات و سر دادن شعارهای دفاع از انقلاب ( البته نه انقلاب اسلامی که دیگر ابرویی ندارد که انقلابی که می آید ونظام ظلم وجور ولایی را سرنگون خواهد کرد ) و امید دادن به برآمدن آفتاب و طلوعی روشن ، در میان همه بر خاک افتادگان جلوه ای ویژه پیدا کرد .

برخورد شجاعانه پدر و مادر ” پویا ” و ادامه قهرمانی های وی از سوی این دو ، این خانواده را به نماد شورش بر علیه نظام ظلم و جور ولایی در این دوره از مبارزات مردم تبدیل کرد .

بعد از اعلام 5 دی بعنوان روز بزرگداشت چهلم ” پویا بختیاری ” از سوی پدر وی ، و حمایت ” رضا پهلوی ” از این حرکت و حمایت “مایک پمپئو ” وزیر خارجه ایلات متحده آمریکا از ” منوچهر بختیاری ” و اعلام تشکر وی از او ، روز چهل اعلام شده عملا به مصاف آمریکا و ” رضا پهلوی ” و خانواده های کشته شدگان اعتراضات آبان ماه با”ج.ا.” در تمامیت خود تبدیل شد .

اگر در این روز شاهد حرکت میلیونی مردم در حمایت از فراخوان “منوچهربختیاری ” باشیم شاهد اهمیت یافتن  وزن اپوزیسیون طرفدار نظام سابق ( پهلوی ) در میان مخالفان نظام خواهیم بود و اگر شاهد حضور پرا کنده جوانان وتعداد کمی از مردم باشیم ، نیروی انتظامی و بسیج این حرکت را سرکوب و موجب بی اعتباری ” رضا پهلوی ” ، ” مسیح علی نژاد ” و جبهه ایرانیان طرفدار دخالت آمریکا در امور ایران خواهیم بود .( از یاد نبریم که منوچهر بختیاری اساسا با ” مسیح علی نژاد ” و رسانه های نزدیک به ” رضا پهلوی ” مصاحبه کرد و تصویر ” مسیح علی نژاد ” بر بالای سر وی نصب شده بود )

با توجه به بسیج همه جانبه “رژیم ” برای برخورد با هر گونه تظاهرات احتمالی ،دستگیری خانواده ” پویا بختیاری ” وضد تبلیغات وسیع بر علیه تظاهر کنند گان آبان ماه برای به شکست کشاندن هر گونه تظاهرات و حرکت اعتراضی احتمالی ، می توان گفت که ” خامنه ای ” نیز به اهمیت این روز واقف و می توان روز 5 دی را مصافی دیگر 40 سال بعد از وقوع انقلاب اسلامی میان ، تخت و منبر ، سلطنت وفقاهت و ولی فقیه و ولیعهد دانست . در جبهه تخت ، مقامات دولت آمریکا و شاهزاده رضا پهلوی و یک دوجین رسانه هایی مانند رادیو فردا ، صدای آمریکا ، رسانه من و تو و رسانه های معروف به لوس آنجلسی و هم چنین مقامات نظام سابق (شهرام همایون ، علیرضا نوری زاده ، جمشید چالنگی ) ایرانیان آمریکایی مانند ( مسیح علی نژاد)  قرار دارند  و در جبهه منبر جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه و بسیجیان و سپاه پاسداران و علاوه بر آن اشرار و جانیان سازمان یافته در دسته های جنایکار دولتی  قرار دارند .

هم اکنون که آخرین ساعات شب چهار شنبه 04/10/1398 – 25/12/2019 را می گذرانیم ، اخبار و ویدیوها بیانگر حضور گسترده و همه جانبه نیرو های انتظامی و دسته های جنایتکار بسیج  است و اخبار تظاهرات مردمی و نه البته سراسری  در اصفهان و کرمانشاه هستند . با توجه به این حجم از بسیج نیرو از سوی رژیم ، می توان گفت که “خامنه ای ” را وحشت مرگ گرفته است

اگر تظاهرات میلیونی بنحوی که بتواند از کشتار وحشیانه مردم توسط بسیج و نیروی انتظامی جلوگیری کند صورت نگیرد  و بازهم شاهد سرکوب وحشیانه دسته های پراکنده مردم باشیم ، آنگاه به همه کسانی که برای این تظاهرات فراخوان دادند می توان گفت که در تشخیص زمان مناسب برای دعوت و فراخوان برای برپا داشتن مراسم چهلم و تبدیل آن به یک اعتراض گسترده ، سراسری و میلیونی اشتباه کرده بوده اند و از نظر سیاسی باید جوابگوی تاکتیک اشتباه خود بوده و خون بیهوده ریخته شده معترضین بگردن آنها خواهد بود .

روز گذشته وقتی که ” اصف بختیاری ” در مصاحبه با شهرام همایون گفت که مردم می خواهند در روز 5 دی ، رژیم را سرنگون کنند ، ” همایون ” دچار شعف زاید الوصفی شده و گردانند گان رسانه وی برای ” آصف بختیاری ” شروع به کف زدن کردند . می توان بدقت گفت که ” آصف ” این جمله را نه بر آمده از یک تحلیل که از سر احساسات زده واز فردی مانند” شهرام همایون ” هم نمی توان انتظار بر خورد دقیق با مسائل سیاسی – اجتماعی را داشت .

با توجه به روانشناسی حاکم بر اعتراضات چند سال اخیر ، معمولا اعتراضات بزرگ و سراسری در یک تناوب  یکماهه صورت نمی گرفته است . از سوی دیگر بنظر نمی رسد مردم در روزی که رژیم تا بن دندان و مسلح در انتظار آنانست خود را در تله این لشکر خونخوار بیندازند ، مگر اینکه این تحلیل غلط باشد و مردم در فردا 5 دی بصورت میلیونی و بقصد بر اندازی بپا خیزند که در آنصورت که ارتش دنیا هم نمی تواند جواب آنها را دهد ، آما آیا فردا جنگل بحرکت در خواهد آمد و یا تک درختهایی به جنبش در آمده و با تیغ جرار دشمنان مردم بر خاک خواهند افتاد. شب آبستن  است تا چه زاید سحر !

Tagged as: , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: