سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

بعد از کشته شدن ” سلیمانی ” ،”خامنه ای ” جام زهر را بنوشد، جنگ با آمریکا به سقوط “نظام اسلامی ” منجرمیشود ! ،

This slideshow requires JavaScript.

بسیار ساده تر از آنکه گمان میرفت توسط هلیکوپتر ها و پهباد های آمریکایی موشک باران شد .” قاسم سلیمانی ” فرمانده سپاه قدس ” ، عمود طرحهای برون مرزی ولایت ، نفر دوم حکومت ولایی ” خامنه ای ” ، معمار سیاست های بلند پروازانه و به همان اندازه ابلهانه نظام اسلامی ، کسی که میدانست سازمانهای جاسوسی ” سیا ” و ” موساد ” یک لحظه از تحرکات وی چشم بر نمی دارند ، مانند یک مسافر که قصد سفری تفریحی دارد از “سوریه ” بر هواپیمایی می نشیند و در فرودگاه بغداد از فرودگاه خارج و بر کاروان خود روهای میزبان خود یعنی ” حشد الشعبی ” نشسته و لحظاتی بعد مورد اصابت دهها موشک و اجسام انفجاری قرار گرفته و همراه با چندین نفر از مسئولین بلند پایه حشد الشعبی و حزب الله لبنان کشته می شود . براستی که یکبار دیگر باید یاد آور شد که سیاست جهادی  ، راهبردهای امنیتی ” هیئتی ” را بدنبال خود می آورد ، واین همه ادعای دقت و هوش و ذکاوت سردار نظامی حزب الله ، پوچ و توخالی بود ، یعنی موفقیتهای چند ساله “سردار ” و دم و دستگاه امنیتی سپاه و کشته نشدنش نه ناشی از برنامه های پیچیده حفاظتی که مرهون نیاز آمریکا و اسرائیل برای حفظ تعادل قوا میان نیروهای شیعی و سنی منطقه بود که با افراطیگری ” خامنه ای ” و در نظر نگرفتن سیاستهای لازمه برای حفظ  مزیت نسبی  نیاز  آمریکا و اسرائیل برای  حفظ نیروی قوی شیعه در مقابل سنی ها  ، “ج.ا.” بتدریج این مزیت خود را برای آمریکا از دست داد و ” دونالد ترامپ ” با کشتن ” قاسم سلیمانی ” اولین هشدار را به “خامنه ای ” داد.

مزیت نسبی “شیعه ” در مقابل ” سنی “چیست ؟

سنی ها بیش از 90% جمعیت مسلمانان جهان را تشکیل می دهند ، مرکزیت اسلام یعنی شهر “مکه ” در دست آنان است ، بخش عربی کشورهای اسلامی از ثروتمندترین کشورهای منطقه خود هستند ، در میان آنان بنیاد گرایی سیاسی و مذهبی و بخصوص ملی گرایی عربی ، بیداد می کند ، صدها سال است که غرب ، نیاز به حفظ یک قدرت شیعه در منطقه را فهمیده و حاضر به بر هم خوردن تعادل موجود به نفع هیچکدام از طرفین بنفع آن دیگری نیست . به همین خاطر بعد از سقوط صدام و جنگ داخلی در سوریه ، آمریکا و اروپا در مقابل محدود شدن فعالیت های هسته ای در ج.ا. عملا چشم خود را بر روی پیشروی های ” ج.ا.” در عراق و سوریه بستند و معاهده برجام میان این نیروها شکل گرفت . در ماه می سال 2016 ، در جلسه ای که ” قاسم سلیمانی ” یا سران حزب الله و از جمله با ” مصطفی بدرالدین ” داشت ، درست چند دقیقه بعد از خروج سلیمانی از این جلسه یک بمب بسیار پیشرفته ” خلاء” درست محلی که ” بدرالدین ” ایستاده بود بوسیله یک موشک انداز هوا بزمین ،پرتاب و منفجر شد و وی را کشت . همان موقع درمقاله ای نوشتیم که این هشداری به سلیمانی بود که تو در تیر رس ماهستی و اگر بخواهیم براحتی تو را از میان بر می داریم

” آمریکا ” و ” اروپا ” و حتی اسرائیل نمی خواهند ، سقوط ” ج.ا.” به بوجود آمدن یک دوران آشوب و هرج و مرج در منطقه بشدت استراتژیک خاورمیانه منجر شود ، یعنی مجموعه دلایل بالا باعث می شدند که آمریکا و اسرائیل با ” ج.ا.” کجدار و مریز رفتار کنند .

” خامنه ای ” و ” سلیمانی ” علیرغم اینکه از مزیت جمعیت اکثریتی شیعیان در لبنان و عراق بر خوردار هستند ، اما نباید فراموش می کردند که پیشرفتهای “ج.ا.” در این دوکشور اساسا با بیطرفی نسبی  آمریکا و اسرائیل صورت گرفته بود ، اما خامنه ای ، این پیشرفتها را ناشی از حمایت الهی میدانست و همه میدانیم اگر توافق نسبی آمریکا و هزینه کردن میلیاردها دلاراز سوی ایران  و سرکوب گروههای بیرحمانه رقیب  سنی توسط شیعیان و علویان نمی بود ، ” ج.ا.” هرگز نمی توانست بر روی زمین به این پیشرفتها دست یابد .

اکنون داعش سرکوب شده و آمریکا و اسرائیل دیگر از جانب این گروه غیر قابل کنترل  احساس خطر نمی کنند ، ” ج.ا.” از نظر مالی دچار بحران است و دیگر نمی تواند مانند گذشته گروههای مزدور و یا حتی معتقد شیعه را از نظر مالی تامین کند ،”آمریکا ” اکنون فکر می کند تحریمها اثر کرده و رژیم رو بسقوط است از سوی دیگر  بر خوردهای افراطی ” ج.ا.” با اروپا و آمریکا و اسراییل  و همپیمانان منطقه ای این کشورها ، آهسته آهسته زمینه برخورد با ” ج.ا.” را برای آمریکا فراهم آورده و حتی ضروری می کند . می توان گفت که ” ج.ا.” اگر به نوعی مذاکره و سازش با ” آمریکا ” تن ندهد ، زمینه برخورد قطعی از سوی ابر قدرت نظامی و اقتصادی جهان را با خود وبرای خود فراهم می آورد و در کنار این کشور اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز در اشتیاق سقوط ج.ا. و حتی وقوع جنگ داخلی در ایران می سوزند .

طی ۲۴ گذشته، بیش از ۲۰ پرواز از هواپیماهای ترابری C-17A حامل سربازان و تجهیزات نظامی از مقصد ایالات متحده به پایگاه‌هایی در خاورمیانه ازجمله عراق و کویت ثبت شده است که در نوع خود بسیار قابل تامل می‌‌باشد ! آمریکا اکنون و بیش از هر زمان دیگر آماده برخورد نظامی با ” ج.ا.” است و ” خامنه ای ” نباید دچار این اشتباه محاسبه شود که گویا حزب الله لبنان و حشد الشعبی ، بدفاع از ج.ا. بر خواهند خاست . این نیروها خود و در بهترین حالت بخشی از یک کشور و در درون دولت و نظام حاکمه کشورخود هستند .

 در داخل کشور هم ، بخشهایی از مردم ما عاشق آمریکا و باز گشت خاندان پهلوی به قدرت هستند ، 20 میلیون حاشیه نشین شهری ، هیچ انگیزه سیاسی ندارند و به مجرد وقوع یک حمله خارجی اگر نه مستقیم که با ایجاد هرج ومرج و غارت ، بمثابه اسب تروای کشور حمله کننده  عمل خواهند کرد !

هرگونه درگیری نظامی با آمریکا ، به سقوط قطعی حکومت اسلامی و شاید هم یک دوره هرج و مرج و جنگ برادر کشی منجر شود . در این جنگ ” آمریکا ” هیچ جیز از دست  نخواهد داد  سهل است که  ” ترامپ ” با و ارد کردن ضربات کوبنده نظامی به مردم و سرزمین ما ، برای خود ، برنده شدن در انتخابات آینده را تضمین می کند .

” خامنه ای ” نیز مانند سلف خود در روزهای منتهی به پذیرش قطعنامه ؛ باید ” جام زهر ” را بنوشد ، شکست را بپذیرد و ضمن کناره گیری از قدرت ، زمینه تغییر و تحولات حداقلی را در نظام رو بسقوط خود فراهم آورد تا بلکه بدنامی در انداختن ملک و ملت به جنگ دیگری که عاقبتی جز شکست ندارد را به خیانت های خود به ایران و ایرانی نیفزاید .

Tagged as: , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: