سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

چرا میخواهند« نوید افکاری » رااعدام کنند؟ وی حقیقتا بیگناه است !

.jpg 

( شرح حادثه(1 : 

رژیم اسلامی حاکم بر ایران همیشه ادعا میکرد که مخالفان این نظام عده ای روشنفکر و فعالان سیاسی وابسته و عمال خارجی هستند و گویا نظام اسلامی مشغول خدمتگزاری به مستضعفین است و اپوزیسیون به این خدمتگزای خلل میرساند . اوج گیری اعتراضات کارگران در چند سال اخیر  که در مواردی به دستگیری و زندان و شلاق زدن آنها منجر شد ؛‌ تخریب آلونک حاشیه نشینان بر سر آنها و فقر و گرسنگی و ظلم بیحد و حسر برضعیفترین اقشار جامعه ُ پوچ بودن ادعاهای « مستضعف پناهی » نظام اسلامی را ُبرملا کرد .

« جمهوری اسلامی »‌ اکنون  دیگر نه فقط روزنامه نگار و دانشجو و فعالان اپوزیسیونی از هر گرایش و عقیده را دستگیر؛ شکنجه و اعدام میکند که در هراس از پیوستن کارگر وکشاورزو حاشیه نشین به مبارزات ُ؛ آغاز به انجام عملیات انتقامی و اعدام های کور از میان کارگر و فعله و زحمتکشان کرده است .

نزدیک به یک ماه پیش « مصطفی صالحی » کارگر ساختمان را اعدام کردند ُ ُ قابل توجه اینکه دادستان یکی از دلایل انتساب قتل یک پاسدار به وی را این مطرح کرده بود که کسی که بتواند ( احتمالا منظورش این بوده بعد از این همه شکنجه های دهشتناک ) از اعتراف به بزه انتسابی خودداری کند ُ قطعا یک مامور آموزش دیده خارجی است . براستی کدام عقل سلیمی این حرف دادستان پرونده زنده یاد « مصطفی صالحی » را بر می تابد ؟

ویدیوی افشاگر در باره پرونده برادارن افکاری 

برای طناب دارهایشان بدنبال « گردن » هستند 

صدای شاهد شکنجه های « نوید افکاری » 

صدای « وحیدافکاری » در باره شرح شکنجه های وحشتناک بر او برادرانش 

اکنون و بعد از ظلم بیحد و حصری که به خانواده  «مصطفی صالحی » کرده و یک زن را بی سرپرست و دو کودک را یتیم کردند ُ تحت عنوان « دیه » قصد گرفتن 425 میلیون تومان از بازماندگان زنده یاد « صالحی » را دارند و گفته اند در صورت عدم تادیه مبلغ؛ خانه و سرپناه آنانرا مصاده خواهند کرد … دد منشی و سنگدلی در این تصمیم آشکار است اما این موضوع ادعای ما را اثبات می کند که قصد اساسی گرفتن زهر چشم و ترساندن اقشار زحمتکش از شرکت در تظاهرات است .

آیا این نیست که می خواهند از پیوستن کارگر و زحمتکش به اعتراضات جلوگیری کرده و چند کارگر را اعدام کنند و همانطور که « نوید افکاری » در یکی از صحبت هایش می گوید « بدنبال گردن برای طناب دار اشان میگردند ؟‌»‌

« مصطفی صالحی » کارگر ساختمانی بود ؛ « نوید افکاری »‌ کاشی کار است ُ آن دیگر زنده یاد(محسن محمد پور) که در جریان تظاهرات آبان ماه وی را در عنفوان جوانی به ستم و نامردی کشتند نیز کارگر ساختمانی بود .

سیستم قضایی که هیچ استقلالی ندارد و نوکر ارگانهای امنیتی است ُ بدنبال تعدادی کارگر و فقیر و افراد بی پناه برای اعدام کردن است تا از این قشر بجان آمده زهر چشم بگیرد که مبادا تعداد بیشتری از اینان به اعتراضات پبپیوندند .

سناریوی صدور حکم اعدام برای « نوید افکاری » دقیقا با چنین هدفی نوشته شده ُ وگرنه محتویات پرونده هیچ انسان با خرد و آگاهی را به این نتیجه نمیرساند که قتل « حسن ترکمان » توسط «نوید » صورت گرفته باشد .

سایت « تسنیم » وابسته به « سپاه پاسداران »‌در گزارش از موضوع هیچ اشاره ای به اینکه مقتول فردی امنیتی بوده نمی کند و اورا کارمند سازمان آب معرفی می کند ُ اگر گزارش تسنیم را درست بدانیم اساسا انگیزه قتل برای « نوید افکاری » چه بوده است ؟ اما اگر « حسن ترکمان » یک مامور امنیتی بوده و ادعا می کنید که درست به این دلیل توسط « نوید » ترور شده است ُ فیلم درگیری را که توسط دوربین یک مغازه در محل قتل و نزاع را به نمایش عمومی بگذارید ..! و این تقاضای ساده ای است که « نوید » در جریان داداگاه بارها از رئیس دادگاه میکند.

موضوع پیدا کردن چند فرد از میان کارگران و قشر ضعیف و بی پشت و پناه برای اعدام کردن و ترساندن مردم در پیوستن به اپوزیسیون است و بقیه ادعاهای سیستم قضایی و امنیتی نظام اسلامی بهانه است .

مقامات رژیم بارها اعلام کرده بودند که آنروزی که اقشار فقیر و زحمتکش برای اعتراض به خیابانها بیایند ؛ کار تمام است و توپ و تانک و مسلسل نخواهد توانست که جلوگیر اعتراضات این بخش از جمعیت میلیونی مردم شود و اکنون در هراس از رسیدن آنروز ُ قصد اعدام « نوید افکاری » و دادن احکام سنگین و خشن برای دوبرادرش « حبیب » و « وحید » را دارند .

در انتساب انگیزه  بزه قتل به «‌نوید » مطرح شده که وی یک بار تصویر « خمینی » در سالن کشتی را مورد توهین قرار داده و یکبار هم به یک « آخوند » تنه زده است . براستی که جمهوری اسلامی درست و فقط به این دو دلیل  به این نتیجه رسیده که ؛ نوید » یک فرد مخالف و براندازتا حد ترور و کشتن است ؟

شکی نیست که « نوید » و بردارانش مانند میلیونها ایرانی دیگر جزو اقشار ناراضی بوده اند اما هر فرد تظاهر کننده و نازاضی که مرتکب قتل پاسدار نمی شود ! این فتلهای مشکوک ؛ قطعا توسط عوامل ٰرژیم و برای به خشونت کشاندن اعتراضات آرام مردم طراحی و سازمان داده می شوند؛ برای عوامل رژیم و بخصوص اوباش سازمان داده شده در گردانهای بسیجی ُ کشتن افراد مثل آب خوردن است و این بهانه را هم دارند که پاسداران با کشته شدن به آرزوی خود رسیده و به بهشت میروند و بنابراین چنین قتلهایی ُ بخشی از سناریوی رژيم در مقابله با مبارزات حق جویانه مردم است .

( شرح حادثه(1

اعتراض‌های مرداد ۱۳۹۷ و پرونده قتل یک مامور

روزهای نهم تا یازدهم مرداد سال ۱۳۹۷، تجمعات اعتراضی مردم در واکنش به گرانی و مشکلات معیشتی، به طور هم‌زمان در چند شهر ایران و از جمله، چهارراه زند و خیابان داریوش شیراز برگزار شد. شب یازدهم مرداد ماه، پس از آن‌که مردم معترض پراکنده شدند، «حسن ترکمان»، مامور حراست «شرکت آبفای شیراز»، با همکارش از محل تجمع برمی‌گشت که حوالی خانه‌اش در محله دروازه شاه داعی‌الله هدف حمله قرار گرفت و در بیمارستان درگذشت. مطابق گزارش پزشکی قانونی، حسن ترکمان با اصابت دو ضربه با شیئی برنده و دو ضربه ناشی از اصابت جسم سخت به قتل رسیده است.

بر اساس آن‌چه در اطلاعات پرونده قتل او نوشته شده، او آن روز با لباس شخصی و به عنوان مامور شناسایی به محل رفته بوده و ماموریتی برای درگیری یا دستگیری معترضان نداشته است.

بر اساس شهادت همکار آقای ترکمان، هنگامی که آن‌ دو در خیابان داریوش و همان حوالی ایستاده بودند، صاحب یک سوپرمارکت به ایشان گفته است که «یک نفر داشته شما را دید می‌زده.» او گفت آن‌ها نگاه کردند و کسی را ندیدند. اما زمانی که حسن ترکمان در نزدیکی خانه‌شان پیاده شد، همکارش یک موتورسوار عبوری را دید و شماره‌اش را به خاطر سپرد.

برادران افکاری در آن ساعت روز کجا بودند؟

در روز حادثه، «وحید افکاری»، متولد ۱۳۶۴، مجرد و گچ‌کار، بعد از پایان ساعت کارش در ساعت شش عصر از خانه‌ای که با همکار کاشی‌کارش در آن‌جا مشغول گچ‌کاری بوده است، با موتورسیکلت شخصی به منزل پدر و مادرش بازمی‌گردد تا دوش بگیرد و به خانه همان دوست کاشی‌کارش برود.

 

شرح ماجرا از سایت ایران وایر نقل شده است .

ویدیوی افشاگر در باره پرونده برادارن افکاری 

برای طناب دارهایشان بدنبال « گردن » هستند 

صدای شاهد شکنجه های « نوید افکاری » 

صدای « وحیدافکاری » در باره شرح شکنجه های وحشتناک بر او برادرانش 

ا

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: