سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

«نتانیاهو » لاف میزند ! « موساد » عامل ترورنیست ، از نقش « روسیه » غافل نشوید !‌

 

وقتی از  عامل قتل و یا اگر بخواهیم واژه ای سیاسی بکارببریم « ترور»  فخری زاده صحبت می کنیم ، ادعای ما نه فقط ناظر بر حادثه ترور « محسن فخری زاده » در روز جمعه 27/11/2020-07/09/1399 که همچنین وقوع حوادثی عجیب و اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم اسرار آمیز است که در چند سال اخیر در تحت حفاظت ترین مراکز سیاسی ، امنیتی و اطلاعاتی متعلق به رژیم جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است . اما علت اینکه چرا از نقش احتمالی « روسیه » صحبت کرده ایم اینستکه  ، نویسنده این سطور بر آنست که برخلاف تبلیغات حکومتی،عامل اصلی و پشت پرده تروردانشمندان هسته ای ، خرابکاری در مراکز تحقیقی هسته ای  واجرایی طرحهای موشکی نه فقط اسراییل که کشور دیگری در کنار« اسرا ییل » ، دشمن مخوف « نظام اسلامی »  است که دستگاههای امنیتی و ضد اطلاعات رژیم حتی جرات فکر کردن به آنراهم به خود راه نمی دهند وحتی اگر در این مورد حدسهایی بزنند جرات ابراز آنرا هم ندارند .

   بنظر شما آن کدام کشور است که « ج.ا.» مجبور و موظف به ترسیدن از آن کشور است و در عین حال جرات ابراز این ترس و بیان اقدامات خرابکارانه آن نظام را ندارد .؟ آن کدام کشور است که دارای دهها و صدها کارشناس و مامور اطلاعاتی و فعال در سایت های هسته ای  و موشکی جمهوری اسلامی است ؟ آن کدام کشور است که بر تمامی طرحهای هسته ای و موشکی و مراکز نظامی و ذخیره های موشکی نظام جمهوری اسلامی اشراف کامل دارد ؟ آن کدام کشور است که بدون حمله نظامی به ایران ، پایگاه هوایی شاهرخی همدان را در اختیار دارد ؟ آن کدام کشور است که که در قضیه بازنگری در سهم ایران از «دریای خزر » بدون اعتنا به خواستهای « ایرانیان » هر طور که خودش خواست « خزر » را تقسیم کرد و آنرا بتصویب « ج.ا.» رساند ؟ آن کدام کشور است که سفارتش در ایران بر خلاف پروتکلهای نظام اسلامی و در حضور نمایندگان « سپاه پاسداران »‌مهمانی همراه با مشروبات الکلی و زنان بی حجاب بر پا می کند و رهبران مدعی « سپاه » نیز در آن مهمانی شرکت کرده و جرات ابراز مخالفت ندارند ؟  آن کدام کشور است که در ایران حق ویژه دارد ؟ جواب روشن است و آن کشور « فدراسیون روسیه » است . از من نپرسید مدرک  من برای احتمال دست د اشتن  « روسیه » ، در ترور دانشمندان  و خرابکاری در مراکز هسته ای »‌ چیست ، ممکنست نتوان مدرکی دال برعاملیت « روسیه »‌ در تخریب و ترور در ایران ارائه داد  اما دلایلی قوی می توان در این باره مطرح کرد!مگر قریب به اتفاق و حتی تمامی تحلیلگران و مراکز تحقیقاتی که رای به عاملیت « اسراییل »‌ در تخریب ها و ترورها میدهند مدرکی دارند ؟  آنان نیز به مانند ما  مدرکی ارائه نداده و فقط دلایلی ارائه میدهند که بر مبنای آنها « اسراییل » می تواند مقصر اصلی این عملیات باشد . پس در این مورد ادعای من ضعیفتر از ادعای دیگر تحلیلگران که اسراییل را مقصر می دانند نیست !

بر مبنا ی ارائه دلیل ،‌ما نیز  دلایل محکمتری ارائه میدهیم که این « روسیه » است که اولا کمتر از « اسراییل » ، انگیزه خرابکاری در مراکز هسته ای و حتی ترور « فعالین امور هسته ای » « ج.ا.» را ندارد و دوما  و این بسیار مهم است که « روسیه »‌                                                                                   نسبت به « اسراییل » دارای  دهها برابر امکانات عملیاتی و اطلاعاتی در ایران است .

انگیزه های « روسیه »‌برای خرابکاری در مراکز موشکی و  ترور فعالان هسته ای « ج.ا.»‌

  • روسیه می خواهد صنایع موشکی و هسته ای در ایران وجود داشته باشند اما پیشرفتهای آن منحصرا تحت کنترل آن کشور باشد ! وجود این صنایع  از یکسو رابطه « ج.ا.» با اروپا و آمریکا را در حالت تنش نگه داشته و از دیگر سو وجود صنایع موشکی و هسته ای  بعنوان « مترسک »‌از حمله نظامی  احتمالی کشورهای همسایه و وقوع جنگی منطقه ای و غیر قابل کنترل جلوگیری می کند و نهایتا اینکه صرف وجود این صنایع و تحرکات هسته ای ،‌ نظام اسلامی را تا بن دندان به « روسیه »‌وابسته میکند . پس نفع « روسیه » اینستکه از یکسو این صنایع در ایران نابود نشود و از دیگر سو آنقدر پیشرفت نکنند که « ج.ا» را از کنترل «‌روسیه » خارج کند ! پس باید هر از چند گاهی این درخت هرس شود
  • با وقوع خرابکاری و ترور دراین حوزه ها، بار و وزن سیاسی جناح « ا ‍صلاح  طلب» در عرصه سیاسی درایران تخریب و وزن « خامنه ای » و «‌سپاه » بالا میرود و این دقیقا در راستای سیاستهای «روسیه» است . از یاد نبریم که بعنوان نمونه دو تن از برنامه ریزان و استراتژهای اصولگرایان ونزدیکان به « سپاه پاسدارن از نویسندگان اصلی تحلیل های سیاسی در سایت روسی« اسپوتنیک فارسی » هستند نام این دو شخص « عماد آبشناس » و «‌ مانی محرابی  »‌ است .لحن مقالات و تحلیل های « اسپوتنیک » گاها نسخه برداری از مقالات « کیهان » بسردبیری « حسین شریعتمداری » است.
  • با وقوع چنین خرابکاری ها و ترورهایی ‌راهبرد « نگاه به شرق » اجرایی توسط « خامنه ای »‌ و در میان کارگزاران نظام ، مقبولیت عمومی یافته و رژیم بر طبل « غرب هراسی » کوبیده و روز تا روز بیشتر به روسیه و چین نزدیک می شود .

امکانات روسیه برای خرابکاری و ترور در ایران از هر کشور دیگری بیشتر است .

تمامی سیستمهای موشکی « ج.ا.» توسط « روسیه »‌ راه اندازی و در مواردی بازسازی و حتی مونتاژ شده است . « روسیه » همچنین بر تمامی انبارها و زاغه ها و مراکز مونتاژ و آزمایش موشکهای ایران اشراف اطلاعاتی کامل دارد در صورتیکه « موساد » هیچگاه تا این حد بر این جزییات اشراف اطلاعاتی ندارد .

فدراسیون روسیه بر راه اندازی و تاسیس مراکز هسته ای « ج.ا.» نظارت داشته و بسیاری از رهبران نظامی و مدیران تاسیسات هسته ای « ایران »‌در آن کشورو یا کشورهای اقماری روسیه  آموزش  دیده و یا در دوره های نظامی شرکت کرده اند .

روسیه از طریق «  آذربایجان علی اف » امکانات زیادی برای نقل و انتقال های غیر قانونی از ایران و به ایران را دارد .

 در این ارتباط نظری به ‌ گزارشی در کویتی « الجریده » خالی از لطف نیست  :‌

«‌ عملیات با استفاده از ۲ پهپاد که از ناحیه دریای خزر وارد ایران شده بودند انجام شد. گمانه‌هایی از سوی مقام‌های ایرانی وجود دارد که این ۲ پهباد بخشی از یک مجموعه پهپاد‌ها بودند که در بحبوحه جنگ ارمنستان و آذربایجان، از پایگاه‌هایی در جمهوری آذربایجان از زمین برخاسته و چند هفته قبل از عملیات ترور محسن فخری زاده بر فراز دریای خزر پرواز کرده بودند.

در ادامه آمده است که «این ۲ پهپاد از رادار‌های ایرانی محو شدند، اما بعد‌ها مشخص شده که در محلی در ایران به زمین نشسته‌اند و به دست جاسوسان محلی پنهان شده‌اند. این در حالی بود که دستگاه‌های امنیتی ایران گمان می‌کردند که این پهپاد‌ها گم شده یا سقوط کرده‌اند.»

الجریده مدعی است بعد از ورود این پهپاد‌ها، وزارت اطلاعات ایران به دستگاه‌های ذیربط به ویژه شخصیت‌هایی که به منطقه دماوند و شهر آبسرد تردد داشتند هشدار داد. فخری زاده از جمله کسانی بود که این هشدار را دریافت کرده بود چرا که به طور مرتب و هفتگی به این منطقه تردد می‌کرد.گزارش‌های امنیتی حاکی از آن است که ۲ پهپاد در روز حادثه بر فراز منطقه دماوند به پرواز درآمدند. زمانی که کاروان فخری زاده به محل عملیات رسید یکی از این ۲ پهپاد موشکی را به سمت یک خودروی پارک شده در مسیر (نیسان) شلیک کرد. موضوعی که باعث شد خودرو جلویی کاروان فخری زاده آسیب ببیند. فخری زاده و همراهانش از بیم آنکه هدف یک موشک دیگر قرار نگیرند از خودروی خود پیاده شدند، اما هشت فرد مسلح سوار بر موتورسیکلت در کمین آن‌ها بودند و آن‌ها را به رگبار بستند. » 1

در سال 1397 نیز در پی ادعای اسراییل مبنی بر رخنه به یک انبار در تهران که اسناد فعالیتهای هسته ای در آن نگهداری میشدند ُ گزارشهایی مبنی بر نفوذ عوامل اجرای نفوذ به انبار و بردن اسناد توسط کامیون و از طریق «‌آذربایجان » مطرح شد .

با توجه به نفوذ سازمانهای جاسوسی « روسیه » در نیروهای مرزبانی ،‌اطلاعات و امنیت « آذربایجان » می توان با اطمینان گفت که هر گونه فعالیت اسراییلی ها برای نفوذ و یا عملیات جاسوسی  از طریق « آذر بایجان » قطعا تحت رصد و حتی تحت کنترل روسها است . از یاد نبریم که «‌روسیه » و « اسراییل » در « سوریه » و در جریان صدها عملیات نیروی هوایی اسراییل بر علیه پایگاههای « سپاه پاسداران »‌، ‌با یکدیگر در هماهنگی کامل بوده و « روسیه » در آن منطقه نیز برای جلوگیری از گسترش بیش از حد « سپاه » عملا از اسراییل کمک گرفته و تا کنون و امروز و مطلقا  با هیچ اعتراضی از سوی « ایران » روبرو نشده است.

اگر  سیاست ادعایی « نگاه بشرق » خامنه ای » در سوریه بطور کامل شکست خورده  و « روسیه »‌ در « سوریه » بطور کامل جانب « اسراییل » را می گیرد و « خامنه ای » و « سپاه » جرات کوچکترین اعتراضی به « روسیه » ندارند ، چرا نباید این فرضیه را مطرح کرد که « روسیه »‌ در ایران نیز و با توجه به امکانات گسترده لژستیک و اطلاعاتی که دارد، در مقابل دریافت حق الزحمه های کلان ، سفارشات ترور وخرابکاری « اسراییل » را در « ایران » اجرا و یا تحت حمایت اطلاعاتی و لژستیک قرار داده و مقامات « نظام اسلامی » هم جرات اعتراض ندارند !‌

شکی نیست که « اسراییل » و « آمریکا » از امکانات بسیار بالایی برای نفوذ سایبری به مراکز مهم نظامی و هسته ای و موشکی برخوردارند،‌ اما بنطر نمیرسد که نفوذ « موساد » در ایران در آن حد باشد که دست به دهها ترور و موجد دهها خرابکاری شده باشد وتا کنون حتی شاهد یک دستگیری هم نباشیم .

خرابکاری ها و ترورهایی در این حد که در یک دهه اخیر در ایران شاهد آن بوده ایم از دست یک دشمن ساخته نیست . امکاناتی در این حد گسترده و قدرتی در آن حد که مقامات « ج.ا.» حتی جرات اعتراض به آن نداشته باشند فقط از دست یک دوست بر می آید و دوستی تا به این حد مسلط و قوی فقط « فدراسیون روسیه » است . روسیه اکنون دیگر برای « ج.ا.» نه یک دوست که اساسا وبصورت نانوشته «‌ صاحب اختیار » است . « نظام اسلامی » را به این سادگی ها از دست این « برادر بزرگتر » خلاصی نیست .

1-بخش های آبی از سایت گویا نیوز نقل شده است .

 

 

 

Tagged as: , , , , , , , , , ,

Categorised in: Uncategorized, فرهنگ ، تاریخ و جامعه

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: