سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

«‌محمد علی زم » یکی از متهمان اصلی کشاندن « روح الله » به عراق است

 تا کنون فقط از سوی  منابع مشکوک و نا معتبر  ،‌ موضوع رفتن « روح الله زم » به عراق به امید ملاقات با « سیستانی »‌ و دریافت کمک مالی چند میلیون دلاری!‌برای راه اندازی یک رسانه خبری ، مطرح شده است  . تنها منبع معتبر و غیر مشکوکی  که او نیز این خبر را بازگو کرده و حتی مدعی مشاهده نامه ای از سوی دفتر « سیستانی » در دعوت « روح الله » بعراق شده است « حسن فرشتیان » دوست « روح الله »  و کسی است که خود را وکیل وی معرفی می کند و البته نباید از خاطر دور داشت که اولا تایید یک منبع برای تائید خبری مهم ،‌ کافی نیست و ثانیا این امکان وجود د ارد که دستگاههای امنیتی برای باشتباه انداختن افکار عمومی و پوشاندن حقیقت نامه ای جعلی نیز تهیه کرده باشند .

بنابراین می توان و حق داریم که رفتن « زم » بعراق را برای دریافت میلیونها دلار را خبری سست بدانیم .

در صورت عدم اعتماد به خبری که از سوی عناصر مشکوک به ارتباط با دستگاههای اطلاعاتی رژیم تقویت و منتشر شد ، یکی از احتمالات در باره علت سفر « روح الله زم » بعراق کشاندن شدن وی به انجا از سوی پدرش « محمد علی زم » می باشد .

اگر این احتمال را بدهیم که ادعاهای مربوط به اغوا شدن «‌روح الله زم »‌ توسط « شیرین نجفی » و موضوع دریافت پول از دفتر « سیستانی »  خبری پوششی است که از سوی حکومت و برای پوشاندن حقیقت علت سفر « زم »‌به عراق است در آنصورت باید بدنبال عوامل دیگری که می توانسته اند « روح الله » را به عراق بکشانند بود و یکی از این عوامل که می تواند بر «روح الله زم » تاثیر داشته باشد تا آن حد که بدون اطلاع دادن به کسی اطاعت امر کند پدرش ،‌آخوندی به نام « محمد علی زم » است . ممکنست وی به « روح الله » گفته باشد که توانسته است برای وی امان بگیرد و وی با آمدن به ایران می تواند به مبارزات خود ادامه دهد . از سوی دیگر به وی قول داده بوده اند که فرزند وی را دستگیر و بعد از چند سال زندان وی را ازاد خواهند کرد . در نوشته ای درچند ماه پیش گفته بودیم که « روح الله » شانسی برای زنده ماندن ندارد 

آخوند « محمد علی زم » به کدام دلایل متهم به کشاندن « روح الله » به عراق است .

  • در 4 دهه حاکمیت نظام ولایی بر ایران موارد زیادی بوده که افراد معتقد به نظام در طرح دستگیری فرزندان خود شرکت داشته اند از جمله اینان می توان به «‌ملا حسنی » امام جمعه ارومیه ،‌ « جنتی » که فرزند خود را که عضو مجاهدین بود به کمیته لو داد ، یک زن حزب اللهی که فرزند خود را به کمیته لوداد «‌مادر زنده یاد محمود طریق الاسلام »‌ ،‌ و نمونه های زیاد دیگری بوده است که معتقدان به نظام فرزندان و وابستگان خود را دستگیر کرده و باعث اعدام آنان شده اند . اینکه « محمد علی زم » نزدیک به گرایشات اصلاح طلب است در این احتمال تغییر زیادی نمی دهد ، اصلاح طلبان اگر با حکم حکومتی که آنرا  فرمان « امام عصر » می دانند ، روبرو شوند حتی اگر کمک به دستگیری فرزندشان هم باشد از آن سرپیچی نمی کنند .
  • در همان روزهای دستگیری « روح الله » وی به شدت از این دستگیری حمایت کرد ، به نوشته ای وی در این مورد توجه کنید : فارغ از آنکه خداوند منّان و حنّان سرنوشت آینده مکتوم «روح‌الله زم» را چه نوشته و چه روزی‌ای را برایش مقدّر کرده باشد، ما اعضای خانواده، رهاسازی او را از سیاهچاله‌های دروغ، خیانت، انحراف و فریب دریوزگان ضدّ انقلاب و دشمنان اسلام و ایران، ارج نهاده و آن را نشان مِهر و رحمت دیگری از سوی حضرت رب‌العالمین، به روح‌الله و خود می‌دانیم. بازگرداندن روح‌الله به بهانه و انگیزه زیارت موالیان(ع) و ملاقات با مرجعیت شیعه سرزمین عراق و سپس انتقال او به ایران عزیز را، برگ دیگری از برکت خداوندی در حق او و خویش پنداشته و آن را نشانی از صفای باقیمانده، طینت پاک، فطرت نیالوده و رسوب‌نیافتگی زنگارهای دنیازدگی و برخی اتهام‌های منتسب در وجود او، دانسته و بابت نعمت سلامت و بازگشت او، سر و سجده به آستان بیکران حضرت کریم ارباب می‌ساییم!
  • لینک بیانیه محمد علی زم در باره دستگیری روح الله 

وی در این بیانیه بازگرداندن پسرش را به بهانه ملاقات با موالیان و مرجع شیعه را برکت خداوندی نام گذاری می کند . وی از سپاه بابت این دستگیری تشکر کرده و شایعه اینکه خانواده « روح الله » در دستگیری وی شرکت داشته اند را رد می کند . بقول معروف که :  گفتی باور کردم ، قسم خوردی شک کردم، اتفاقا تاکید وی در عدم همراهی وی در این توطئه خود بیشتر موضوع را مشکوک می کند . از یاد نبریم که درست در همان روز های دستگیری « روح الله »‌ بعراق  ،‌ « محمد علی » به همراه خانواده  نیز بمناسبت مراسم اربعین بعراق سفر کرده بوده اند سفر خانواده ( روح الله )‌بعراق بمناسبت اربعین قطعا از قبل برنامه ریزی شده بوده و بنابراین سفر « روح الله » به آن گشور محتملا با برنامه ریزی قبلی بوده است و قطعا بدون مقدمه صورت نگرفته و روح الله را احتمالا بعنوان ملاقات با همه اعضای خانواده به آنجا کشیده بوده اند  و شکی نیست که  سفر ( محمد علی » بعراق نیز جزئی از طرح توطئه کشاندن «روح الله » به  آن کشور بوده است . البته از یاد نبریم که در صورت درست بودن این فرضیه ، « اطلاعات سپاه »‌ و « محمد علی زم »  هر دو در پوشاندن حقیقت ، منافع مشترک دارند ، نفع اطلاعات سپاه در مخفی کردن همکاری « محمد علی » در دستگیری پسرش در اینست که خود را قدرتمند و مجری یک طرح پیچیده نشان دهد و نفع « محمد علی » هم در اینستکه خود را از طعن و لعن همگانی برهاند .

  • وی اخیرا و بعد از اعدام فرزندش و ابتدائا شروع به ایراد انتقاداتی در موردعدم اجرای تمامی مواد قانونی اجرا حکم شد، اما در آخرین نوشته خود «‌روح الله » را « حر » انقلاب اسلامی نامید و احتمالا به وی تذکر داده شده است که پایش را از گلیم خود درازتر نکند و وی روغن ریخته را نذر امام زاده کرده و تکلیف را روشن نکرده که اگر « روح الله »‌ را حر میداند پس باید ، اعدام کنند گان وی را « لشکر یزید » بداند ، همان لشکر یزیدی که از آنها بابت دستگیری « روح خدا » تشکر کرده بود !

یک برداشت می تواند این باشد که زمانی که وی برای دستگیری فرزندش همکاری کرده است به وی قول داده بوده اند که او اعدام نخواهد شد و اکنون که حکم اعدام اجرا شده است وی شروع به ابراز نارضایتی کرده است و نهایتا فرزند خود را شهید انقلاب اسلامی نامیده است .

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: