سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

نتایج خطرناک نزدیکی « ترکیه » و « اسراییل » در « آذربایجان »

 

دیوانه بگریز که مست آمد:ترکتازی اردوغان در مقابل خامنه ای 2 

نتایج خطرناک نزدیکی « ترکیه » و « اسراییل » در « آذربایجان برای ایران و نظام ولایی  » 

قبل از بحث بر روی موضوع اصلی مقاله ، یک مسئله مناقشه انگیز را مورد ملاحظه قرار میدهیم .  آیا میان منافع تاریخی کشور و مردم ایران با منافع رژیم ولایی حاکم بر ایران رابطه ای وجود دارد ؟ یعنی هر آنچه که بنفع نظام ولایی حاکم بر کشور است بنفع مردم ایران هم هست و یا این رابطه معکوس است ؟ متاسفانه به مانند عموم مسائل اجتماعی نمی توان جواب تمام و کمال و کاملا روشنی به این سئوال داد . این نه به آن معنا است که منافع تاریخی مردم ایران در مواردی با منافع نظام اشتراک دارد اما می توان در این مورد این جمله را گفت که منافع این دو در مواردی همپوشانی دارند و مثلا اسراییل و آمریکا اگر برای سرنگون کردن رژیم دست به حمله نظامی به « ایران » بزنند ، در این میان کشور ما نیز دچار آسیب های جدی و جبران ناپذیر خواهد شد . بنابراین حیات « ج.ا»  در موارد معینی به سرنوشت بسیاری از مردم ما گره خورده است . اما سقوط نظام بشرط آآنکه موجب جنگ داخلی و حمله خارجی نشود در راستای منافع تاریخی و همبستگی مردم ایران خواهد بود.

« خامنه ای » دقیقا بخاطر همین که میداند که ملتها نابود نمی شوند مانند هر مستبد رو بزوال دیگر می خواهد حیات خود و ساختار سیاسی ای که خود و یارانش آنرا مستقر کرده اند را بسرنوشت مردم سربلند  و کشور تاریخی ایران پیوند بزند . از سوی دیگر نظام اسلامی حاکم بر کشورمان توان و امکانات آنرا دارد که با تحریک دشمنان قدرتمندی چون « آمریکا » و «اسراییل » موجبات « حمله نظامی محدود و یا بزرگ » را به ایران فراهم آورد و با توجه به اینکه میدانیم « خامنه ای » و اذنابش برای جلوگیری کردن از سقوط در تبدیل ایران به زمین سوخته تردید به خود را نمی دهند باید در این موضوع بدقت و با روشن بینی نظر دادو در مورد هر موضوع جداگانه منافع مردم ایران و نظام را و همپوشانی محتمل را مورد بررسی مشخص قرار داد .

« ترکیه » در نزدیکی احتمالی به « اسراییل » بدنبال چیست ؟

ابراز تمایل « اردوغان » برای نزدیکی به «اسراییل » اگر بصورت جدی ادامه پیدا کند که بنظر میرسد با توجه به نفع طرفین اقدامات جدی در راستای آن صورت خواهد گرفت و در پی پیروزی « آذربایجان »‌ بر « ارمنستان » صورت می گیرد. در بخش اول این مقاله گفتیم که : شعر خوانی « اردوغان » در رژه پیروزی ارتش « آدربایجان » نه از سر اتفاق که دقیقا تمنای وحدت دو آذربایجان یعنی پیوستن آذربایجان ایران  به « آذربایجان علی اف » از سوی « اردوغان » را بیان می کرد .

بر همگان روشن است که «رجب طیب اردوغان »‌ تمایلات نزدیک به « اخوان المسلمین » دارد و این گرایش سیاسی ۰ (اخوان المسلمین ) حتی در زمانی که در پی بهار عربی قدرت را در « مصر » بدست گرفت ارتباط دیپلماتیک خود با « اسراییل » را قطع نکرد . بنابراین ارتباط با اسراییل نافی تمایلات اسلام گرایانه وی نیست . « اخوانی » ها معمولا تا زمانی که بر سر قدرت نباشند از امکانات « ج.ا» استفاده می کنند اما معمولا بمحض قدرت گرفتن به دشمنی سنتی « سنی »ها و « حنفی » ها بر علیه نظام ولایی بر می خیزند ! این واقعیت را در مورد برخورد « محمد مرسی » و اکنون « اردوغان » با « ج.ا» شاهد هستیم .

 اردوغان خود را پدر خوانده ترکهای جهان و از جمله « علی اف » دانسته و نیک می داند که «آذربایجان علی اف » محل و ماوی ماموران اسراییلی است که مجری طرحهای معینی بر علیه « ج.ا» هستند و احتمالا مراکز پشتیبانی ، شنود و شناسایی اسراییل بر علیه «ج.ا.» در آن کشور قرار دارد و روسیه حتی در صورت اطلاع از این مراکز و عملیات ، همانطور که در«سوریه » بر علیه عملیات « اسراییل » اقدامی نمی کند در جمهوری آذربایجان هم بر علیه « اسراییل » دست به اقدامی نخواهد زد .

« اردوغان » با توجه به طرحهای اسراییل که بر روی تحریک و دامن زدن به مسائل قومیتی در ایران تنظیم شده است که پیش از این نیز خود را در حمایت اسراییل از اعلام استقلال این کشور از « منطقه خود گردان کرد نشین شمال عراق » و ارتباط با گروههای قومی و مسلح کرد ایرانی نشان داده بود ، این چشم انداز را مورد نظر دارد که بتواند با نزدیکی به اسراییل و مشخصا در «آذربایجان علی اف »  در صورت بودن زمینه با استفاده از امکانات « اسراییل » برای دامن زدن به مسائل قومیتی در آذربایجان اقدام کند و شکی نیست که هم « اسراییل » و « علی اف » در این مورد با «‌اردوغان »‌ اشتراک نظر دارند .

« تهران » و «باکو » تا کنون علیرغم داشتن  وجود چشم انداز بالا گرفتن دشمنی ها و با اینکه مشخص و قطعی است  که تمام اقدامات پشتیبانی عملیات احتمالی « اسراییل » بر علیه « ایران » در کشور آذربایجان انجام می شود ، نوعی همزیستی مسالمت آمیز و احترام متقابل دیپلماتیک را حفظ کرده اند اما این همزیستی بسیار شکننده است  و «علی اف»‌ خواب روزی را می بیند که با حمایت « اسراییل » و اکنون « ترکیه » مرزهای  کشور کوچک  و مینیاتوری خود را تا به تبریز و سلماس و …گسترش دهد .

موضعگیری « ج.ا.» در مناقشه اخیر قره باغ و حمایت تهران در « آذربایجان  نیز  بیانگر و نشاندهنده ترس مقامات « ج.ا»  از « علی اف » است که می تواند ضمن علنی کردن حضور « اسراییل » در خاک خود،« ج.ا.» را در بن بست مرگ آوری قرار دهد.

درست بر عکس  « الهام علی اف » هیچ ترسی از « ج.ا.» نداشته و اکنون با توجه به حمایت علنی « ترکیه » از کشور خود ، وی هر زمان که « اردوغان » صلاح بداند و بخواهد مستقیما از اعلام دشمنی با « ج.ا» ابایی ندارد .

با توجه به گسل های  طبقاتی وقومیتی و بخصوص سیاسی  در آذربا یجان ، هرگونه تحریک آذری های ساکن  استانهای آذربایجان ایران، از سوی باکو و تل آویو،  می تواند مشکلات عظیمی برای « ج.ا»‌ و خطرات مهلکی برای یکپارچگی و تمامیت ارضی کشورمان ایران بوجود بیاورد .

در صورت بروز تنشهای قومی در آذربایجان که قطعا از وحدت مثلث « علی اف » ، « اردوغان »‌ و «‌نتانیاهو »‌ و تا حدودی هم « عربستان سعودی » ریشه خواهد گرفت ، شاهد بروز مواردی خواهیم بود که حفظ آذربایجان و جلوگیری از بروز تنش های قومی درآن برای نظام  و مردم ایران به یک اندازه از اهمیت بر خوردار است و منافع این دو در این مورد با یکدیگر همپوشانی دارند .

 « چشم در مقابل چشم »!  اسراییل در آذربایجان و ایران در سوریه 

« ج.ا.» اگر به تنش آفرینی های خود در مرز « اسراییل » و در حمایت از « فلسطین » ادامه دهد حیات خود و کیان ملک و ملت و تمامیت ارضی ایران را در معرض تهاجمات متقابل « اسراییل » درهمسایگی ایران و اینبار در مرزهای استانهای « آذربایجان » قرار خواهد داد . هرچند که امکانات این دو کشور در سوریه و آذربایجان یکسان نبوده و « ج.ا» نمی تواند به حضور اسراییل در آذربایجان حتی اگر علنی شود خدشه ای وارد کند و مثلا « آذربایجان علی اف » را مورد حمله نظامی قرار دهد .در مقابل اسراییل در سوریه با دست باز عمل کرده و مراکز حضور « سپاه » را مورد تهاجمات مرگبار نظامی قرار می دهد . .

 

 

 

Tagged as: , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: