سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

مصاحبه ظریف : تلاش جناح اعتدال برای تضعیف ” سپاه ” با انگشت اشاره ” خامنه ای “

 

بسیاری بر آنند که آنچه وزیر امور خارجه حکومت اسلامی در مصاحبه اش گفت را همگان میدانند و وی مطلب جدیدی را عیان نکرده است ، این افراد سخت در اشتباه هستند ، فرض کنید یک قاتل ، یک قاچاقاچی پر قدرت را همه می شناسند که راست راست در شهر راه میرود  ، اما آنکس که بتواند یک جرم را ، یک جنایت مخفی را مستند  و دادگاه پسند کرده و مجرم را نزد همگان رسوا کند  مرد میدان است و ” ظریف ” در این مصاحبه بسیاری از حقایق را که همگان میدانند به اسناد معتبر دادگاه پسند تبدیل کرد ،  حقایقی که مدعی آن نه یک فرد عادی که وزیر امور خارجه حکومت است ! اینکه این کار وی قابل تقدیر است یانه ، یک ارزش داوری است و به کار تحلیل سیاسی نمی آید ، برای کسانی این مصاحبه قهرمانی ، بر ای کسانی خیانت و برای کسانی افشا گر و مستند ساز است ، نویسنده این سطور از دسته سوم است و بر آنست که این مصاحبه بسیاری از اسرار مگوی درونی نظام را که همگان و در حد شایعات اثبات نشده ، پچ پچ می کردند ، معتبر کرد ونشان داد که می توان به کسانی که تحلیل هایشان در سالهای گذشته مبتنی بر پیش بینی وجود چنین واقعیاتی بود ارج نهاد از جمله می توان به ادعاهای ” مهدی خزعلی ” در زمان حیات ” قاسم سلیمانی ” بر علیه وی  که حتی وی را به مناظره هم دعوت کرد اشاره کرد .

ظریف کدام شایعات را مستند کرد :

  • روسیه فعال مایشاء در ارتباط با حکومت اسلامی است

ظریف آنگاه که در مورد سوء استفاده از نیروی زمینی حکومت اسلامی برای دخالت در سوریه حرف میزند و می گوید این ” پوتین ” بود که توانست ایران را به دخالت گسترده تر در سوریه بکشاند ، آنگاه که می گوید روسیه خواهان استفاده از فضای ایران برای حمله هوایی به مخالفان ” اسد ” شد ، سند های غیر قابل تردید ی در باره بر باد رفتن استقلال کشورمان در مقابل ، یکه تازی های روسیه در اختیار همه ما می گذارد ، اکنون دیگر برای اثبات عدم استقلال حکومت ، نیاز به تحلیل نیست ، سند در دست است که هر مخاطب را قانع می کند ، مگر اینکه مخاطب خود نیز از دار ودسته وطنفروشان باشد .

در سال 2012 و درست در زمانیکه روحانی در انتخابات اول ریاست جمهوری خود پیروز شد ، تلویزیون سراسری روسیه ، علیرغم اینکه ” سپاه ” حضور نظامی خود در ” سوریه ” را پنهان میکرد ، اعلام کرد که 4000 نفر نیروی سپاه قدس در سوریه حضور دارند .” روسیه ” با علنی کردن این موضوع در آن سال حکومت اسلامی را وارد راه بی بازگشت حضور نظامی در سوریه کرد . در همان سال در مقاله ای  تحت عنوان زیر  در باره اینموضوع نوشتیم :

چرا جمهوری اسلامی  ایران در میدان منافع استراتژیک روسیه بازی می کند ؟

اسارت سیاست خارجی نظام اسلامی در میدان  منافع فدراسیون روسیه در مقالات زیر در طی 8 سال گذشته در سلسله مقالات ضمیمه ، مشروحا مورد بررسی قرار گرفته است .

  • کینه عمیق اصلاح طلبان نسبت به اصولگرایان و سپاه :

بخش های انقلابی و غیر انتخابی نظام با بخشهای بوروکراتیک و شبه انتخابی مانند گماشته و نوکر خود بر خورد می کنند ، این واقعیت در آن بخش از مصاحبه که ظریف در باره دوروز بعد از حادثه سرنگون شدن هواپیمای اوکرایینی بدست پدافند “سپاه ” صحبت میکند ، بعیان قابل مشاهده است وی که در جلسه شورای امنیت ملی خواهان برخورد با واقعیت اصابت موشک با هواپیمای اکرایینی شده است ، مورد عتاب قرار گرفته و به او مانند یک گماشته دستور داده می شود که برو و توئیت بزن و انکار کن !

      نتیجه اینکه نوکر نسبت به ارباب زور گوی  خود  همیشه کینه ای نهفته در سینه دارد ،این کینه آنگاه کاملا آشکار میشود که ” ظریف ” از جناح مقابل بعنوان کسانی که از پشت خنجر میزند صحبت می کند ، در ادبیات سیاسی و حتی محاوره ای تنها از یک دشمن غدار با این عنوان یاد می شود . پس هیچگاه دیگر عبارت ” اینها همه سرو ته یک کرباس هستند ” را بعنوان یک عبارت سیاسی نباید بکار برد ؛ اینان دشمنانی هستند که زورشان به حذف آن دیگری نمیرسد ، اصلاح طلب زورحذف سپاه را ندارد و سپاه ( نه خامنه ای )  به اینان برای حفظ ویترین دیپلماتیک نیاز دارد .

  نتیجه مترتب بر این کینه نهفته آنست که می بینیم که بسیاری از اصلاح طلبان بمحض خروج از کشور به رسانه های خارجی وابسته به قدرتهای منطقه ای و بین المللی می پیوندند که بدرجات مختلف ودر تحلیل نهایی خواهان سرنگونی نظام هستند ، خیل اصلاح طلبان شاغل در بی بی سی و ایران اینترنشنال و رادیو فردا خود دلیل محکمی بر کینه عمیق اصلاح طلبان نسبت به کل نظام اسلامی و در حدود کارهای رسانه ای و تبلیغاتی است  ! اما همین اصلاح طلبان و در داخل کشور ، بشرط وجود یک آلترناتیو ملی سرنگونی طلب  ، براحتی به نیروی سرنگونی طلبان ( سلطنت طلب؟ )تبدیل خواهند شد . کینه اصلاح طلبان نسبت به ” سپاه پاسداران ” عمیق و دشمنانه است .در تحلیلهای ما ، بوجود این کینه عمیق اشاره شده بود . از جمله در این مقاله در باره این کینه عمیق چنین نوشتیم : “اصلاح طلبان و حتی اعتدالگرایان برهبری « حسن روحانی » هم  تقریبا به همان اندازه « براندازان » به خون « خامنه ای و اصولگرایان ولایی تشنه هستند

نتیجه مبارزاتی : بدنه جنبش اصلاح طلبی از پتانسیل سرنگونی طلبانه ( آمریکا محور )عمیقی برخوردار است .

 

  حاکمیت دو گانه اکنون 42 سال بعد از تاسیس حکومت اسلامی

 طی این 4 دهه قدرت اقتصادی و اجتماعی و سیاسی روز تا روز بسوی حاکمیت انحصاری ” سپاه ” رفته است . وزیر امور خارجه از زبان جان کری حملات متعدد اسراییل به سپاه قدس در سوریه را می شنود و مقامات عراق ، 40 دقیقه قبل از حمله به عین الاسد از آن با خبر شده و وزیر امور خارجه نظام اسلامی بعد از حمله از آن با خبر می شود . البته حمله اسراییل به مواضع سپاه در سوریه موضوعی مخفی نبوده و اسراییل خود بارها این موضوع را و حتی تعداد آن یعنی 200 عملیات را بارها خود اعلام کرده است و راستگریان آمریکایی ، حرف بی اساس میزنند که گویا جان کری ، اخبار سری را بیان کرده است  .

اکنون شما مخاطب محترم که دیدید که بسیاری از واقعیاتی را که امروز ظریف بیان کرد ، طی حداقل هشت سال پیش ازجمله از سوی نویسنده این سطورنیز  بیان شده بود ، اجازه بدهید که پیش بینی دیگری داشته باشیم و بنطر میرسد که طولی نخواهد کشید که این پیش بینی نیز اثبات خواهد شد و آن اینکه :

افشاگری ظریف و یا انتشار آن به اشاره ” خامنه ای ” و یا حداقل با بیطرفی مثبت وی صورت گرفته است . دلایل و نتایج مترتب بر این ادعا :

دلایل : ” اصلاح طلبان ” و بخصوص اعتدالگرایان ، با سپاه دشمنان خونی هستند ، مدتها پیش سخنگوی سپاه ” رمضان شریف ” در باره فعالیتهای اقتصادی قرار گاه خاتم الانبیا گفته بود که : ” هر جا که برای فعالیت اقتصادی گام بر میداریم ، می بینیم که ملی مذهبی ها قبل از ما آنجا هستند . پس دعوای ایندو بر سر پول است و میدانیم که وقتی دعوا بر سر پول باشد ، پدر به پسر خود رحم نخواهد کرد . در صورتیکه اصلاح طلبان با بیت خامنه ای و بنیادهای تحت امروی چنین تضادی ندارند و در بسیاری موارد کار مشترک می کنند . امور حسابداری و حقوقی و انفورماتیک بنیادهای تحت نظر خامنه ای تحت مدیریت مدیران حزب اللهی با گرایشات اصلاح طلبی اداره می شود . اصلاح طلبان برای خامنه ای موجودات گوش بفرمان وبی خطری هستند اصلاح طلبان اگر بتوانند لفت ولیسی کنند و لقمه هایی باندازه دکل های 78 متری بردارند حاضر به فرمانبرداری از شیطان هم هستند .

” فائزه هاشمی رفسنجانی ”  در مصاحبه های اخیر خود از موقعیت ” خامنه ای ” دفاع کرده وهمه اصلاح طلبان نیز در مورد تاکید بر موقعیت وحدت بخش ” خامنه ای ” اشتراک نظر دارند و مثلا در مورد موضوعی اساسی مانند ” خصوصی سازی ها ” ، برخورداری مقامات نظام از حقوق های نجومی و حتی غمض عین در مورد اختلاسهای میلیاردی ، هرآنچه که خامنه ای می گوید ، مورد تایید اصلاح طلبان است . پس جناح اصلاح و اعتدال ، به جمهوری اسلامی بدون  رهبری خامنه ای حتی فکر هم نمی کند و ” خامنه ای ” اینرا میداند .

نگرانی خامنه ای از سپاه بر سر چیست ؟

 مهمتر از همه و فارغ از پروتکل های تشریفاتی اعطای درجه و حضور در رژه های نظامی  ، سپاه قدرت خود را نه از ” خامنه ای ” که از لوله تفنگ خود گرفته است . اگر سپاه سازمانی مسلح و دارای اقتدار سازمانی نبود ، خامنه ای تا کنون دهها بار آنرا منحل و باز تجدید کرده بود که قدرت از رقیب قدرتمند  متنفر است .

در جریان اعلام کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو وجود چند کاندیدای سپاهی که  قطعا طرحهای ” خامنه ای ” برای انتخابات را دچار اختلال می کند ، خود بیانگر این واقعیت است که در میان رهبران سپاه شاهد بروز گرایشات بی اعتمادی روز افزون نسبت به سیاستهای خامنه ای هستیم ، خامنه ای نیز نسبت به این گرایشات و اختلافات که بروز آنرا در پیدا شدن رخنه اطلاعاتی اسراییل در میان سپاه ، گرایش بیش از حد سپاه به تفکرات باصطلاح ” ضد امپریالیستی ” روس ها نشان میدهد .این گرایش ها هرچند که در سویه های کاملا متضاد هستند ، اما بخوبی بیانگر ، میل به در پیش گرفتن سیاستهای دیگر از سوی بعضی رهبران سپاه است . تنزل مقام ” عزیز جعفری ” نشانه ای ازا این اختلاف نظرات بود ً!. روحانیت اکنون بار سنگینی مملو از بی کفایتی و خیانت بر دوش سپاه شده است .

امروز ” سپاه پاسداران ” برای “خامنه ای” دیگر آن بچه مومن های حزب اللهی سر و ساده که با در اختیار گرفتن کارخانه و شرکت و… رام شوند نیستند ، اینان خود قدرتی در حد روحانیت و ثروتی در حد بیت خامنه ای دارند و ” خامنه ای ” از این موضوع نگران است ، بخصوص که سپاه ، مسلح است و هیچ گروه و سارمان دیگری در جمهوری اسلامی توان مقابله نظامی با این سازمان را ندارد .

 سپاه بازنده اصلی مصاحبه “ظریف” بود .

 ظریف در محورهای زیر ، سپاه را زیر آتش کوبنده خود قرار داد

الف : سپاه گوش بفرمان روسیه و پوتین است

ب :   سپاه به هیچ اصول اخلاقی و اجتماعی پای بند نیست ( موضوع سرنگونی هواپیمایی اوکرایینی – استفاده سپاه قدس از خطوط هوایی مسافری برای نفل و انتقالات نظامی )

ج- سپاه قدرتی فراتر از دولت و حتی خامنه ای دارد ، ظریف در هیچ کجا از مصاحبه ای که پخش شد ، جمله ای مبنی بر اطاعت سپاه از ” خامنه ای ” نمی گوید .

 اگر قبول کنیم که بازنده اصلی این مصاحبه ، ” سپاه پاسداران ” است ، آنگاه می توانیم بپذیریم که اقدام به چنین کار خطیر و مهلکی از سوی ” محمد جواد ظریف ” که مانند سایر دولتمردان نظام اسلامی ، ترسو و اخته هستند ، فقط می تواند با چراغ سبز ” خامنه ای ” و یا غمض عین وی صورت گرفته باشد . ” ظریف ” در این افشاگری مستظهر به حمایت هزار دستان نظام یعنی ” بیت خامنه ای ” است و گرنه خود مرد این حرفها نیست !

 در ساختاری سیاسی در ایران و طی صدها سال ، قدرت مطلق ، همیشه سعی داشته  است که بصورت پنهان موچب جنگ خونین جناحهای مختلف را فراهم کرده وقدرت مرکزی هم  معمولا  در پی پیروزی هریک از جناحها جانب همان گرایش را گرفته و دست خود را از خیانت و جنگ افروزی  می شسته است . یک پیش بینی می تواند این باشد که ” خامنه ای ” به اصلاح طلبان برای این حرکت با امید به تضعیف قدرقدرتی سپاه ، چراغ سبز نشان داده باشد و یا حتی بدون اطلاع جناح اصلاح و اعتدال بصورت ناشناخته  موجبات انتشار آنرا فراهم آورده باشد  ”  اگر بر اثر این حرکت سپاه تضعیف شود که خامنه ای به مقصد خود در کوتاه مدت و برای انتخابات پیش رو رسیده است و در اینصورت باید بزودی شاهد تغییرات در فرماندهی سپاه از سوی ” خامنه ای ” باشیم ، اما اگر سپاه احساس خطر کند و دست به عکس العمل شدید و مشخصا سعی در گرفتن قدرت مجریه نیز بکند ، خامنه ای نیز ، طرف سپاه را گرفته و چند بد وبیراه به اصلاح طلبان گفته و بقول معروف چند کلفت بار ” ظریف ” و ” روحانی ” می کند و خلاصه انگار که نه انگار…اما مار زخم خورده اکنون هوشیار شده و  در این حالت شاهد گرایشات استقلال طلبانه بیتشری در سپاه نسبت به رهبری ” خامنه ای ” خواهیم بود ودر چشم انداز دراز مدت تر ؛ سپاه بسوی سر دادن شعارهای انقلابی و ملی گرایی افراطی پیش خواهد رفت و تصفیه خونین اصلاح طلبان در راه خواهد بود … یک احتمال قوی در این عکس العمل کاندیداتوری یک سپاهی استخواندار مانند ” شمعخانی ” برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود . شمعخانی از آنهایی است که آن ظرفیت را دارد که هم بکار خامنه ای ، هم بکار اصلاح طلبان و هم بکار سپاهیان بیاید و می تواند آتش اختلافات را برای کوتاه مدت بخواباند تا زمانیکه اختلاف مزمن میان ریاست جمهوری و رهبری ، بعد از مدتی بازهم عود کند .

اگر شما بجای ” خامنه ای ” بودید ، بیشتر از کدام می ترسیدید ؟

خامنه ای ” در هر صورتی هراس بیشتری از ” سپاه ” نسبت به اصلاح طلبان دارد .  اصلاح طلبان اکنون ، ادعای ادامه انقلاب را ندارند اما سپاه پاسداران هنوز شعارهای انقلابی داده و ادعای انقلابیگری دارد ….سپاه مسلح است ، ثروتمند است ، با اقشار فقیر و بی چیز و خواهان انقلاب رابطه بیشتری دارد ،می گویید ایدئولوژی و گفتمان ندارد ، آری اما سپاهیان که قسم نخورده اند همیشه حزب اللهی باشند ! می توانند به نظریه و گفتمان دیگری از جمله ملی گرایی انقلابی روی بیاورند و در آن صورت دیگر به گفتمان امتگرایی شیعه ولایی نیاز ندارند . در مقابل اصلاح طلبان هیچ خطری برای ” خامنه ای ” ندارند ، آنها فقط خواهان لقمه های بزرگتری از سفره انقلاب هستند ، اگر شما بجای خامنه ای بودید  در یارگیری گرایشات درون حکومتی ، میان این دو کدام را انتخاب میکردید ؟ من خود اگر ” خامنه ای ” بودم ، از سپاه و شر وشورش هراسیده و با احتیاط ، اصلاح طلبان را تقویت می کردم ، کاری که بنظر میرسد ” خامنه ای ” به آن دست زده است . اما  قدرت قدرت مندان درست همان موقع که دست به تضعیف رقیب قدر قدرت خود می کنند ممکنست ترک بردارد .

بخش دوم مقاله 

Tagged as: , , , , , , , , ,

1 Response »

Trackbacks

  1. تلویزیون میهن | Mihan TV

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: