سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

مصاحبه ظریف 2: هشدار خامنه ای به سپاه از نوع ظریف .

بخش اول مقاله 

مصاحبه وزیرامور خارجی حکومت اسلامی ، هر چند که در کوتاه مدت موجب بوجود آمدن تغییرات بزرگ در  دو بخش اصلی هسته قدرت یعنی بیت و سپاه را باعث نخواهد شد ، اما ادعاهای مطرح شده در آن ، آنهم از زبان فردی که در رده بندی حکومتی ” آدم خامنه ای ” محسوب شده و در جناح بندی های داخل نظام اسلامی گرایش اصلاح طلبی و اعتدالگرایی دارد ، در نگاه اول  دارای نکات مبهمی است. حال این ابهام را توضیح میدهیم :  همانطور که میدانیم اصلاح طلبان و مشخصا جناح اعتدال که حسن روحانی رهبر آن و ” جواد ظریف ” از شخصیتهای بارز آن است ، متشکل از محافظه کار و شاید هم ترسوترین افراد جمع شده در حکومت اسلامی هستند .  منظور از بکار بردن دو صفت بالا برای این دست از کارگزاران نظام اینستکه این افراد سعی دارند در اختلافات درون حکومت ، آهسته بروند و بیایند که دچار شاخ گربه بیت رهبری و سپاه نشوند ، بشرط اینکه فقط بر سر سفره انقلاب و بهره برداری از امکانات سیاسی – اجتماعی و البته اقتصادی باقی بمانند . نتیجه چنین برخوردی این میشود که ظریف و حسن روحانی و جهانگیری و نمکی آن وزیر بیعرضه هر تحقیری را از سوی اصولگرایان  و هر چماق بدستی را  تحمل می کنند ، این مجموعه معرف کامل بخشی از افراد بی هویت هستند که استبداد خامنه ای آنها را بوجود آورده است . مجموعه ای  بی شخصیت و بی پرنسیپ که به هیچ چیز مگر پول و ثروت وپست و مقام اعتقادی ندارند ، خلاصه استبداد خامنه ای از این افراد موجودات حقیر و بدبختی ساخته است که در صورت بوجود آمدن خلاء قدرت ، اولین کسانی خواهند بود که فریاد لعنت بر خامنه ای سر خواهند داد . از یاد نبریم که استبداد رضا شاه نیز چنان کرده بود که بسیاری از بله قربان گویان وی ، بمحض اینکه مشاهده کردند که اوضاع برگشته و بخت به رضا شاه پشت کرده است در مجلس عربده کشیده و حتی علی دشتی که خود را همیشه نوکر رضا شاه میخواند ، در زمان خروج وی از کشور فریاد میزد جیب و چمدان او را جستجو کنید ، جواهرات سلطنتی را ندزدیده باشد . منظور اینکه این نوع افراد نوکر صفت در همه حکومتهای ایرانی بوده اند و دولت حسن روحانی ،  چکیده این صفت منفی ، دولتمردان ایرانی است .

” خامنه ای ” بزودی  برای ” سپاه ” شمشیر را ازرو خواهد بست .

حالا  فردی با این وضعیت و شخصیت که تا دیروز اگر قاسم سلیمانی به وی می گفت بمیر ، میرفت و حتی اگر شده مرگ موش می خورد ، فردی که حتی بعد از ” قاسم سلیمانی ” ، در جلسه شورای امنیت  با وی مانند یک پخمه برخورد کرده و به وی گفته اند حرف اضافی موقوف برو توئیت بزن و تکذیب کن ، آمده است و یک تنه با ” سپاه ” که مظهر قدرت سیاسی ، نظامی ، اطلاعاتی و حتی حذف مافیایی مخالفان خود است در افتاده است . آیا بنظر شما این برخورد با آن نوکر صفتی ” محمد جواد ظریف ” جور در می آید ؟ البته که نه و این همان نکته مبهم این مصاحبه است . آیا ظریف با اینکار خواسته است برای شرکت خودش در انتخابات بازار گرمی کند؟ این استدلال ضعیفی است  در افتادن با سپاه برای بازار گرمی در انتخابات ،عین حماقت است و ظریف به این حماقت تن نمی دهد . آیا رژیم خواسته است با انتشار این مصاحبه تنور انتخابات را گرم کند ؟ این مثل اینستکه بگوییم فردی در معبر و منظر عمومی وبرای شناخته شدن ، لخت و برهنه بوسط میدان بیاید . که هیچ حکومتی برای گرم کردن تنور اینظور خود را افشا نمی کند .

مصاحبه ظریف  بسیاری از فعالیتهای ضد بشری نظام اسلامی که مشخصا هم در این مصاحبه ارتکاب آنها به سپاه منتسب می شود را مطرح می کند ، در صورتیکه میدانیم معمار این سیاستها ” خامنه ای ” است والبته از خاطر نبریم که در این مصاحبه و به مانند همیشه ” خامنه ای ” از یوسف پیغمبر هم معصومتر است !!

 مصاحبه ظریف بیان رسمی و برگشت ناپذیر زیر پا گذاشتن  مقررات دولتی و حکومتی و روابط انسانی و انتساب ارتکاب آن  توسط سپاه پاسداران است و اساسا هم با هدف بی آبرو کردن سپاه و برای به شکست کشاندن کاندیداهای برخاسته از سپاه و محدود کردن قدرت سپاه انجام گرفته و منتشر شده است .   ظریف همان فردی است که در پی یک مقاله کیهان از ترس دچار کمر درد شد وبر صندلی چرخدار نشست . خلاصه اینکه  آدمی در قد و قامت وجربزه ” جواد ظریف ” توان تن دادن به این ریسک و در افتادن با غول سپاه را ندارد ، می توان با اطمینان گفت که تنها کسی که ممکنست برای این کار به وی جرات داده باشد فقط “خامنه ای ” و اطلاعاتی های اطراف وی مانند ” تائب ” بوده باشند . جناح اعتدال و اصلاح از قدرت بیشتر سپاه و انقلابیگری این نهاد  بوحشت افتاده است . جناح اعتدال و اصلاح مثل جن که از بسم الله از انقلاب می ترسد و خامنه ای هم در این مورد سوی آنان را دارد .

در پی  ترور ” فخری زاده ” و 5 خرابکاری در نطنز در یکدهه اخیر ، ترور فعالان هسته ای حکومت  ، و بخصوص سرنگون کردن هواپیمای اوکرایینی ، و بخصوص عدم دستاورد اقتصادی در سوریه ؛ ” سپاه پاسداران” اکنون در ضعیفترین موقعیت سیاسی قرار دارد و این در حالیستکه سپاهیان هنوز هم خواهان داشتن بالاترین جایگاههای اقتصادی- اجتماعی هستند . از دیگر سو ادعاهای انقلابیگری و نزدیکی بعضی از مقامات سپاه با گرایشات نزدیک به ” احمدی نژاد ” و قدرت بیحد و حصر نظامی و اقتصادی این نهاد  ، ” خامنه ای ” و روحانیت حکومتگر را بشدت از اینان نگران کرده است .  ” خامنه ای ” برای محدود کردن سپاه ، اول باید آنها را بی اعتبار کند و این کار را به هزینه اصلاح طلبان انجام داده است و در صورت برخورد خشونت بار سپاه با این انتقادات ، خامنه ای هیچ چیز را رسما بعهده نخواهد گرفت .اما اصلاح طلبان نیز بنمایندگی ” ظریف ” در آرزوی مصادره خامنه ای بنفع خود و تضعیف سپاه ، به این ریسک دست زده اند .

با کمی دقت نیز متوجه میشویم که خامنه ای تا کنون بر علیه این زمین لرزه سیاسی درون حکومتی موضعی نگرفته است ، سپاه نیز برخورد خشنی با موضوع نکرده است چون میداند که دست پر قدرت بیت خامنه ای در حمایت از این حرکت فعال بوده است و ” ظریف ” نیز با انگشت اشاره بیت رهبری ، این شکرها را میل کرده است .

ترس روحانیت و در راس آن ” خامنه ای  از ” انقلابیگری ” سپاه .

” سپاه پاسداران ” اکنون میداند که خامنه ای در پی بی آبرو و تضعیف کردن این نهاد است .. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بزودی بر سر دوراهی پذیرش تسلیم در مقابل خامنه ای و فراموش کردن ادعاهای عدالت طلبی و انقلابیگری و یا جدا کردن راه خود از روحانیت فاسد و ضد مردمی است که مانند عجوز هزار داماد ، هر زمان با هر کس و ناکسی به حجله میرود و جز حفظ قدرت و بالابردن موقعیت اجتماعی چندصد هزار طلبه و آخوند مفتحور  و بی لیافت و خرافاتی ، هدف دیگری ندارد . قرار خواهد گرفت .

بخش های میانی رهبری سپاهیان انقلاب و بدنه این نهاد ، می توانند با پشت کردن به بیت رهبری ، راهی نو در زندگی سیاسی خود انتخاب و بسوی مردم و ادامه انقلاب گام بردارند . ادامه همراهی با روحانیت برای سپاه جز رودررویی با مردم و نهایتا نابود شدن توسط توده های انقلابی در ایران ، عاقبت دیگری نخواهد داشت .   

 

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: