سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

خشم “عدالتخواهان” و فقر محرومین شاه کلید سقوط ولایت است

شکی نیست که فقرا و محرومین ، ستون فقرات هر انقلابی هستند  که در پی بر کندن بنیان ظلم و استبداد و استعمار باشد ، اما جمعیت میلیونی  برای حضور در خیابانها بدون داشتن یک ایدئولوژی و گفتمان که به این رود خروشان و دمان جهت و سمت وسو بدهد ، می تواند  راه به بیراه ، شکست و نهایتا ادامه حیات  نیروی اهریمن منجر شود .جمعیت میلیونی  خشمگین می تواند سر از بیراهه حامیان صدها هزار نفری هیتلر در آورد . در ایران ودر تظاهرات اخیر دیدیم که معترضان ، شعارهای صرفا اقتصادی خود را بسیار آگاهانه به اقدامات  سیاسی که نوک خیمه ارتجاع ، مدارس دینی و مراکز بسیج را نشانه گرفته است اغییر داده اند . اما مبارزاتهنوز سمت وسوی گفتمانی و اینکه مردم چه می خواهند ندارد

اما بشارت که  در ایران امروز و مبارزات شجاعانه ضد استبداد ولایی ، ، گفتمانی که بتواند به مردم حق طلب سمت وسو بدهد ، در حال شکل گیری و خود نمایی است . وقتی که بر روی ولایی بودن استبداد تاکید می شود نه به این معنی است که سایر گفتمانهای دینی غیر ولایی ، استعداد شرکت در اداره و رهبری ایران بعد از ولایت را دارندکه این تاکید برای اشاره به این حقیقت است که مبارزات مردم ایران ، کاری به دین واسلام و عقاید آحاد ملت ندارد اما بر مخالفت  با دخالت  دین در سیاست از هر نوع آن باشد تاکید دارد .

می توان با اطمینان گفت که گفتمان عدالت خواهی که توان بمیدان آوردن میلیونها انسان رنجدیده ،  حاشیه نشین ، کارگران و کارمندان و بازنشستگان تحت ستم را دارد ، توان ترسیم چشم اندازی برای شکل دادن به قانون اساسی بر آمده از دل مجلس موسسان بعد از سرنگونی ج.ا. را دارد .  عدالتخواهی و برابری مردم در برابر قانون که خود را در شعار عدالتخوانه مشروطه خواهان نشان میداد در زبان امروز به معنای سکولاریزم و لائیسیته ، خود را در اصل تفکیک قوا و انتخابی بودن همه رهبران مملکت نشان میدهد .

عدالتخواهان در ایران  امروز طیف گسترده ای را تشکیل میدهند ، بخشی از آنان عدالت طلبان با تفکرات دینی که هنوز هم به نظام ولایی امید ارند هستند که از بالاترین امکانات مالی و سازمانی و تشکیلاتی برخوردار هستند ، بخشهایی از نیروهای سپاهی ، جهادی و بسیجی که با انگیزه بر قراری عدل علی و داشتن جامعه ای بهنجار  به حمایت از ج.ا. می پرداختند ، بعد از افتضاح ” قالیباف ” و حمایت همه جانبه ارکان نظام از این فرد هفت رنگ و دروغگو ، فردی که می گوید در یخچال خانه اشان چیزی برای خوردن پیدا نمی شود و بعد معلوم می شود که در همین چندهفته اخیر خانواده دزدتر وفاسد تر از خودش برای خرید های معمولی به ترکیه رفته و در آنجا نیز دوتا خرید خرد! یعنی دو واحد آپاتمان هم خریده اند ، دیگر هیچ دلیل موجهی برای ادامه حمایت از نظام ولایی ندارند و در صورت حمایت از نظام اهریمن ، فردا روزی در مقابل  تاریخ جوابگو هستند . نیروهای عدالتخواه یکبار برای همیشه باید توهم عدالتخواهی خامنه ای و آخوندهای اطرافش را بفراموشی بسپارند ، دیدیم که از ” طائب ” تا  آخوند فاسد ، آوازه خان  و زن باره ای  بنام آخوند غلامرضا قاسمیان که بقول خودش مسئول نگهداری زنان کارگر جنسی است ،  همه  بدفاع از ” قالیباف فاسد  ” پرداخته  و این یکی عدالتخواهان را  “سگهای هار بی قلاده ” خواند  . شهردارناحیه 3 منطقه نوزده تهرن که به مبارزه با ساز و ساختهای غیر قانونی مشهور است در پی مضروب شدن بجرم خود زنی بر کنار می شود و وحید اشتری ، افشاگر خریدهای میلیونی خانواده قالیباف ، تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد . خامنه ای اکنون دیگر عدالت طلبان و مردم مستضعف را وبال گردن میداند و می خواهد از شر آنان خلاص شود .

بر هر کسی که اندکی حمیت و غیرت در دفاع از حقوق مردم و میلونها ایرانی تحت ظلم و ستم آخون را دارد حجت تمام است و باید به مبارزه با رژیم اهریمنی حاکم برخیزد . عدالت طلبان  حامیان ولایت در این میان جایگاه ویژه دارند و باید شهامت بخرج داده و از رژیم در کلیت آن عبور کرده  و به ادامه خط دفاع از اهداف عدالتخواهانه و حق طلبانه فکر کنند . با عبور عدالتخواهان ولایی از ج.ا. ،  ولایت وحکومت دینی یکی از پایه های مهم   گفتمان و حرکت سراسری براندازی ملی و غیر وابسته به خارج که توان خرد کردن کمر ولایت را خواهد داشت شکل خواهد گرفت و بعد از آن ریزش نیروهای اهریمن آغاز خواهد شد . دیگر جریانهای عدالتخواه و مترقی دانشجویان ، روشنقکران ، معلمان و رهبران جریانهای کارگری هستند ، با پیوستن جریانات  عدالت خواه ، سکولار و مترقی هسته های شکل گیری یک گفتمان برانداز قوی با ایدئولوژی ولایت شکن ، نضج خواهد گرفت .

Tagged as: , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, مقالات و نوشته های ژئو پولیتیک ایران ، خاور میانه ، زوسیه و ایران

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: