سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

آیا باید از دولت روحانی حمایت کرد ؟

                 در حاشیه حمله همه جانبه اصولگرایان به دولت روحانی   

لینک صدای مقاله

لینک صدای مقاله

یک سیاستمدار برای کسب حمایت و همدلی همگانی یا باید سیاستهای عوامگرایانه را در پیش گیرد که در ایران با توجه تنگناهای مالی ج.ا اساسا امکان در پیش گرفتن روشهایی از نوع سیاستهای ” احمدی نژادی” دیگر ممکن نیست و یا  باید واقعا با در پبش گرفتن سیاستهای حمایت از اکثریت جمعیت کشور که عموما هم این اکثریت ، کارگر و روستایی و اهالی زیر خط فقر هستند حمایتهای همگانی را در مقابل محالفان سیاسی خود بدست آورد .

در ایران امروزیک سیاستمدار برای اینکه بتواند سیاستهای مردمی و حمایت اقشار گسترده آسیب پذیر را داشته باشد  باید بتواند نان ربوده شده آنان را از چنگال صاحبان شرکت های سرمایه گذاری  مالی و بانکی و بنیادهای آزمند انقلابی بدر آورد و خلاصه بتواند از حقوق آنان دفاع کند که : بهشت را به بها بدهند و به بهانه ندهند اما بدلایل زیادی روحانی مرد این میدان نیست وحتی  بیم آن هست که با خالی کردن میدان در جلب حمایت رای دهندگان بخود ، در انتخابات بعدی   اگر هنوز کلید انتخابات بدست شورای نگهبان باشد  آنان را به بازگشت دوباره بسوی سیاستمداران و سیاستهای افراطی سوق دهد .

اخیرا راست افراطی شکست خورده و در پی ناکامی ” دولت روحانی ”  در بوجود آوردن چشم انداز و افقهای حل بحرانهای اجتماعی و اقتصادی هجومی همه جانبه را برای در اختیار گرفتن فضای سیاسی کشور اغاز کرده است .  همایشی که باید  در آن ” سید حسن خمینی ”  سخنرانی کند در پی تهدیدهای افراطیون   لغو می شود ، کیهان رهبری ،  سخنرانی ” یونسی  ،” مشاور ” روحانی ” را بهانه کرده و سیاستهای دولت بنفش را زیر آتش توپخانه خود می گیرد

همایش ” دلواپسان ” که در حقیقت دلواپس امکانات اقتصادی  هستند که در زمان دولت ” احمدی نژاد  از آن برخورد ار بودند برپا شد ه است و ضمن به زیر سئوال بردن مذاکرات هسته ای برای دولت چنگ و دندان نشان  داده اند  . خنده دار انکه  که یکی از سخنرانان از دل آزردگی ” سید حسن نصر الله ” و اشکهای و ی  گقته است و آن دیگری از نچرخیدن سانتریفیوزها و منافع ملت . توگویی که مردم ما فراموش کرده اند که در هشت سالی که اینان سکان قدرت را در دست داشتند ، محصولی یک لا قبا با دستکاری کردن در امکانت دولتی ،صاحب خانه 15 میلیارد تومانی و سرمایه 100 میلیاردی می شود ، بذر پاش آن دیگر شرکت کننده همایش “دلواپسان رانتها” ، با اخذ مدرک تقلبی در 28 سالگی و در عین بی تجربگی  مدیر یکی از بزرگترین مجموعه خود رو سازی خاورمیانه می شود ، اختلاس 3000 میلیارد تومانی و وامهای بی وثیقه هنگفت و مدارک تحصیلی تقلبی  که در این باره بسیار گفته ام و دیگر تکرار نمی کنم اتفاق می افتد . تو گویی ما فراموش کر ده ایم که اینان بودند که گفتند که  خوزستان برایشان در مقابل سوریه وومقبره  ” حضرت زینب  ” به پشیزی نمی ارزد ؟ شما اصولگرایان از وطن پرستی می گویید ؟  شما حزب اللهی ها از درد مردم و وطن می گویید ؟شما دین وعقیده اتان را به پول و جاه و مقام می فروشید  .شماا که با ادعای بر پایی حکومت عذل علی از مردم بله گرفتید اکنون خود بابر خورداری از بهترین امکانات اجتماعی، اهداف عدالت طلبانه را فراموش کرده  و از آن حرفها فقط برای کوبیدن رقیب سیاسی و جلب رای   سوء استفاده می کننید . شما انقلاب ادعایی خود راهم فروختید  !! به آیینه رفتارتان نگاه کنید تا از شرم سرخ شوید !!امروز به حزب الله  فقط ادرس از یک اختلاس فقط جند ده میلیارد تومان بده همه چیزش را برای رسیدن به آن اختلاس می فروشد!!  نظری به گزارشهای تحقیق و تفحص مجلس  شورای اسلامی بیندازید تا حرفهای من اثبات شود . پول و سرمایه میلیونها ایرانی زیر خط فقر ،در کاخهای شما  ،در املاک ویلایی شما در داخل و  خارج کشور  جمع شده است  .ما ایرانیان تجربه سیاستمدارانی از نوع شما را داریم ، وطن برای شما املاک شما و چمدان پولی است که با افتادن طشت روسوایی اتان  از بام ،برداشته و با آن تا سوریه و یا حدا کثر تا روسیه فرار کنید  هنوز چند راس از نوع ” خاوری  مدیر بانک ملی ” در داخل مانده و به اختلاس مشغولند و هنوز فرار نکرده اند  ؟ ملت دیگر به شما ها اعتماد نخواهد کرد ..اختلاس ها و فساد شما بار گرانی بر دوش این ملت شده است . مردم باید از این بار گران رهایی یابند .

آیا باید به امید  تقویت  جناح روحانی در مقابل  احمدی نژادی ها و جبهه پایداری و مصباح یزدی ،   فساد اقتصادی و سیاسی آنان را ندیده گرفت و به دنبال این بود که تناقصی مثلا  میان سخنان رهبری و روحانی پیدا کرد و با حمایت از روحانی در صدد تقویت این شکاف بر امد ؟.در موارد ی که روحانی ، البته با احتیاط کامل  سخنانی متضاد با رهبری یا با راست افراطی می گوید ،  نظام خود احساس می کند که سخنان وی به مثابه سوپاپ اطمینان، تخلیه کننده بسیاری از نارضایتی های انباشت شده  اقشار و طبقات متوسط و مدرن است . و در مورد اختلاف هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان  با جناح انقلابیون افراطی می توان با اطمینان گفت که فارغ از حمایت یا عدم حمایت ما از اصلاح طلبان  ، اختلاف میان این دو جناح وجود داشته و اینان به خون یکدیگر تشنه هستند . این تضادها خود عمیق هستند . ما مردم ایران نباید واهمه داشته باشیم که اگر  فساد سیاسی و اقتصادی ، اصلاح طلبان را افشا کنیم آنان به دامن راست افراطی در می غلطند.

قطعا ” جیع بنفش ” روحانی در مقابل ” نعره های سپاه و بیت و پایداری ” ، طنینی ندارد ، اما روحانی نیز قابلیت برخورداری از  فریاد حمایت آمیز توده های مردم ایران را که بدنه اصلی هر حرکت مترقیانه اجتماعی خواهند بود را هم  ندارد .

تمام تلاشهای روحانی تا کنون مصروف پس گرفتن مناقصه ها ی پر اب و نان از قرار گاه خاتم الانبیا  و دادن آن بدست متحدان اتاق های بازرگانی بوده است و یا تنش زدایی در روابط بین الملل که اساسا در راستای سیاستهای بیت رهبری و سپاه بوده است خوب البته با کم شدن تنشهای بین المللی کشور  مردم هم در این میان منتفع شده اند .

وی در مواردی که می توانسته از مردم و منافع آنان دفاع کند   مردم را به  پشیزی فروخته است . مگر در همین دولت قرار برا ین نشده که از این پس وام مسکن از طریق بازار رهن ثانویه و فروش اعتباری مسکن  وسرمایه گذاری شرکت های لیزینگ در امر ساخت وساز به متقاضیان داده شود ؟ این مسئله وام گیرندگان مسکن را در چنگال شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری اسیر خواهد کرد و همان کمک ناچیز دولت تهیه مسکن  را نیز از مردم دریغ کرده است .  این مردم نیستند که باید امکان حمایت از روحانی را بدست بیاورند . این روحانی است که باید نشان دهد قابلیت بدست آوردن حمایت و همدلی مردم را  دارا ست . این جامعه نیست که باید خود را با سیاستمداران و تاکتیکهای آنان هما هنگ کنند ، این دولتمردان هستند که باید بکوشند تا خود را با با منافع مردم هماهنگ کنند . روحانی برای بدست آوردن این قابلیت باید  فعالیت شرکتهای مالی و سرمایه گذاری را محدود کرده و انان را مجبور به فعالیتهای تولیدی کند ایا این جرات را دارد ؟ روحانی باید بنیادهای مذهبی و تولیتهای آستانهای قدس  وادار به دادن مالیلت برای حل مشکلات کشور کند آیا این حد از دلسوزی برای منافع مردم را داراست ؟ روحانی باید تکلیف بنیادهای مالی تحت نظر بیت رهبری و علت مالیلت ندادن آنها را معلوم کند چرا در بودجه سال 1393 از مالیات بنیاد و سپاه بیت رهبری که بالاترین مصرف کنندگان ارز هستند خبری نیست ؟ این ملت تا به کی باید به حزب الله باج بدهد ؟  وی اگر می خواهد در مقابل چنگ و دندان رقبای سیاسی خود تاب بیاورد باید در چنین زمینه هایی حق مردم را بگیرد رفع فیاتر  فیس بوک و چاپ کتاب که اقدامات مهمی نیست  آیا وی در این حد   خدمتگزار ملت  هست ؟ اگر هست  مردم هم با جان و دل از وی حمایت خواهند کرد و اگر جرات انرا ندارد بگذار ” جیغ بنفش ” وی در نعره آزمندان و سرمایه دارن حزب الله گم شود .

 

 

 

Tagged as: ,

1 Response »

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: