سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

چراموشکها در زمان حضور ” قاسم سلیمانی ” در ساختمان فرود نیامدند ؟

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

alandgoo

انفجار  تنها 30 دقیقه بعد از خروج ” قاسم سلیمانی ” از مجتمع اتفاق افتاد

 به گزارش روزنامه کویتی ” الرای ” ،  پنج شنبه شب  حدود ساعت 22    بوقت محلی ، در یکی از امنیتی  و فوق سری ترین مناطق دمشق ، یعنی در  بخشی  از مجتمع های دولتی وابسته به فرودگاه دمشق ، جلسه ای با حضور قاسم سلیمانی و ” مصطفی بدر الدین ” شخصیت امنیتی – نظامی و پنج نفر از دیگر اعضای رده بالای گروه تروریستی حزب الله لبنان  به نامهای  «مصطفی شحادی، محمد یاسین، یوسف خازم، محمد خلیل و علی حمود» . بر گزار شده بوده است . این ساختمان محل استقرار فرماندهی نیر وهای  حزب الله لبنان در سوریه  است  و با توجه به استقرار انواع سیستم های ضد هوایی و کنترل همه جانبه ز مینی منطقه ای کاملا امن برای بر گزاری چنین جلساتی به حساب می آمده است .

 بعد از پایان جلسه و خروج ” قاسم سلیمانی ” ، مصطفی بدرالدین ” در محوطه ساختمان مشغول قدم زدن بوده است .   در چنین لحظاتی دو فروند  موشک هدایت شونده که بعد از انفجار در محوطه چند متری اطراف  خود ایجاد خلاء می کنند ، درست در 2 متری رهبر نظامی حزب الله فرود آمده و منفجر می شوند . نکته مهم اینکه آنچه که باعث کشته شدن ” بدر الدین ” شده است ، خونریزی داخلی ناشی از خلاء ایجاد شده بعد از انفجار موشک بوده است . شدت خونریزی داخلی به حدی بوده است که خون از چشمان و گوشها و بینی ، مصطفی بدر الدین ” بیرون زده بوده است .این موشکهای مهیب با ایجاد ” خلاء ” در اطراف خود، موجود زنده در نزدیکی محل انفجار را بدون ایجاد جراحت و یا اصابت ترکش ، بخاطر ]خلاء” ایجاد شده ، از درون منفجر کرده و باعث مرگ وی می شوند .

 تحلیل مسئله :
 1- پرتاب کننده موشک چه کسی بوده است ؟

پرتاب این موشک از سکوهای متحرک ممکن نیست و تنها از هواپیماهای فوق پیشرفته ممکن است و در این منطقه تنها نیرویی که دارای چنین امکاناتی بوده و از انگیزه کافی برای ترور رهبر نظامی – امنیتی حزب الله بر خورد ار است اسراییل است  ، اما ، “حزب الله “در اطلاعیه ای که   در این باره صادر کرد ، گروههای تکفیری را عامل این حادثه دانست که بنظر می رسد دلیل آن اینست که اگر حزب الله ، به اسراییل به  عنوان عامل این حادثه اشاره می کرد ، باید وعده انتقام از اسراییل را به هوادارانش  را می داد ، اما : حزب الله : در حال حاضر امکان باز کردن جبهه جنک حتی در حد تبلیغاتی آنرا بر علیه اسراییل ندارد و به این خاطر با عبارت کلی گروههای تکفیری بعنوان عامل حادثه ،ازبیان حقیقت حادثه طفره رفته است .

2- آیا اسراییل به تنهایی این عملیات را انجام داده است ؟  

توجه به این نکته ضروری است که از مدتی پیش اخباری از شروع همکاری های امنیتی اسراییل و عربستان سعودی به گوش می رسد . عربستان از امکانات خبری – اطلاعاتی سطح بالایی در کشور های عربی بر خوردار است و بعد از اینکه عربستان مطمئن شد ” حزب الله ” بطور مشخص و قطعی به سد راه طرحهای سعودی ها  در لبنان تبدیل شده است ، احتمالا تصمیم به زدن ضربات مرگبار به این گروه گرفته است    ، این عملیات و با این دقت می تواند با استفاده از اطلاعاتی باشد که عربستان سعودی در باره امکانات حز ب الله در ” دمشق ” در اختیار ، اسراییل قرار داده باشد . در این صورت  و در آینده نزدیک ، گروه حزب الله ضربات دردناکتری از اسراییل دریافت خواهد کرد .

3- چرا موشکها در زمان حضور قاسم سلیمانی در مجتمع ساختمانی فرود نیامدند ؟

البته احتمال خطای محاسبه را نمی توان در نظر نگرفت ، اما اگر بخواهیم بر مبنای داده های تحلیلی نظر بدهیم می توان گفت که در شرایط حاضر ، اسراییل و آمریکا به مبا رزه  و جلو گیری از رشد  گروههای تکفیری- سلفی به ” ج.ا.” و “سلیمانی ”  نیاز شدید دارند  ، رشد یک جانبه گروههای سنی – وهابی و تکفیری باعث بر هم خوردن تعادل استراتژیک منطقه شده و آمریکا و اسراییل حاضر نیستند تن به چنین ریسکی بدهند و تنها عامل قاطع مبارزه خونین با گروههای افراطی سنی و سلفی در منطقه ، مرد همه کاره حکومت اسلامی ، ” قاسم سلیمانی ” است . در  حال حاضرو با حضور سلیمانی و بسیجیان و سپاهیانی که اجسادشان مثل بر گ خزان بر خاک سوریه می افتد ، آمریکا نیازی به اعزام سرباز به منطقه ندارد . هیج تاجری مرغی را که برای او تخم طلا می گذارد ، سر نمی برد .

  این انفجار و هدف قرار ندادن ” سلیمانی ” نشان داد ، که تحرکات ج.ا. در منطقه در میدان  دید و رصد کامل ” سیا” و “موساد ”  قرار دشته و تا زمانی که رهبران لافزن حکومت اسلامی  آگاهانه یا نا آگاهانه در برنامه و خط سیاسی  اسراییل و آمریکا عمل کنند ، از ترور و کشته شدن در امان خواهند بود .   سلیمانی چرا درست چند دقیقه قبل از انفجار از ساختمان خارج شده بوده است ، آیا این خود دلیل این نیست که کار د دسته خود را نمی برد و آمریکا و اسراییل ،  به متحدان خود  تا زمانی که در خط آنان کار کنند  آسیبی نمی رسانند . باید  به خانواده بسیجیان و سپاهیان کشته شده در ” سوریه” هشدار داد که ، خون فرزندان شما پایمال  خواهد شد ، فرزندان خود را  بیش از این به قتلگاه نفرستید.

*************************************************************************

 

Tagged as: , , , , , ,

1 Response »

  1. آیا مطمئن هستی که فرند ایرانی?
    انبوه مردم ایرانی ی سوگوار سلیمانی، در کوچه و برزن های شهرهای باستانی ی سرزمین کهن خود و نه در کشورهای بدخواه آن، به سادگی نشان دادند که چه کسی فرزند مشروع ایشان است.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: