سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” یوتیوب ” ابزار سانسور قدرتهای سیاسی بر علیه آزادی اندیشه

 

aaaa

به سایت کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

وبگاه ” یوتیوب ” که دوست دارد بر خود ببالد و خود را قهرمان مبارزه با استبداد و تلاشگر در راه دفاع از آزادی بیان بنامد در حقیقت ابزار سیاست های کشور ” آمریکا ” برای ایجاد هیاهو و سروصدا بر علیه کشورهای رقیب ” امریکا” است  و نه بیشتر

بارها و بطور جسته و گریخته و از زبان بعضی شخصیت های سیاسی شنیده بودیم که در وبگاه ” یوتیوب ” سرکوب اندیشه های مستقل و ایجاد محدودیت برای افکار ملی و مترقی در درون اپوزیسیون ج.ا. امری عادی و معمول است .

 

وبگاه ” یوتیوب ” که دوست دارد بر خود ببالد و خود را قهرمان مبارزه با استبداد و تلاشگر در راه دفاع از آزادی بیان بنامد در حقیقت ابزار سیاست های کشور ” آمریکا ” برای ایجاد هیاهو و سروصدا بر علیه کشورهای رقیب ” امریکا” است  و نه بیشتر .

این “پهلوان پنبه ” مبارزات ازادی خواهی ، گاهی مدعی مبارزه با نقض ازادی بیان در ” چین ” و یا ” روسیه ” می شود و گاه خود را مدافع آزادی بیان می نامد . اما وقتی به پشت پرده و حقیقت ماجرا نگاه می کنیم ، متوجه می شویم که عموم این کشورها ، کشورهایی هستند که با آمریکا بر سر مسائل بین المللی تضاد منافع داشته و ” یوتیوب ” نیز بعنوان عامل دولت های آمریکا ، ادعای بسط آزادی بیان در آن کشور ها را می کند .

” یو تیوب ” در مورد مسائل داخلی اپوزیسیون ج.ا. نیز بطور مستقیم دخالت کرده و سعی در تقویت گرایشات سیاسی مدافع ” سلطنت ” ، مدافع ” ترامپ ” و ” دخالت نظامی ” آمریکا ” در ایران و همه گرایشاتی که بطور مستقیم به دفاع ازشاه و ایران قبل از انقلاب می پردازند ، دارد .

یعنی اگر یک کانال چنین اندیشه هایی را هواداری نکند، مستقل بوده  والبته  مورد توجه بسیارکاربران یو تیوب هم باشد ، بسرعت از سوی ” یو تیوب ” بلوک می شود . در مواردی که ویدیویی اندیشه ای مستقل را تبلیغ نماید اما تعداد بیندگان آن مورد توجه نباشد از سوی ” یو تیوب ” تحمل می شود .” یوتیوب ” نه بر اساس  خواست کاربران خود که بعنوان ابزار دست قدرتهای سیاسی عمل می کند  .

 من خود که از نظر سیاسی فردی مستقل بوده و نه چپ و نه راست ، بلکه ملی گرا هستم ، در چند سال گذشته از سوی ” یوتیوب ” مواجه با سرکوب و سانسور بوده ام ، ویدیوهای من از جمله  مبارزه با اندیشه دخالت نظامی ” ترامپ ” در ایران با عنوان ” شش علامت که نشان می دهد ترامپ در صدد مداخله نظامی در ایران است ” با 235هزار بیننده ، افشای خامنه ای 120 هزار بیننده، افشای ” محمدی گلپایگانی ” 70 هزار ،  احتمال ترور ” هاشمی رفسنجانی ” بیش از 100هزار بیننده و بیشتر ویدیوهای من با مراجعه بیشماربیش از ده هزار بییندگان فارسی زبان ” یوتیوب ” روبرو می شدند

اولین کانال من که در آن بشدت بر علیه ” داعش ” تبلیغ می کردم و به افشاگری بر علیه ” ترامپ” پرداختم ، به بهانه های واهی تعطیل شد .

 کانال بعدی من با عنوان ” کاوه فرزند ملت ” در یو تیوب با 4 میلیون بیننده و 4000 عضو، در تیرماه 1396 بدون دلیل معلق شد ، همان موقع کانال دیگری با عنوان ” کاوه فرزند ملت ایران ” ساختم که در مدت کوتاهی دارای هزار عضو و نیم میلیون بیننده شد ، در این کانال من از ترس سرکوب ” یو تیوب ” سعی کردم بر علیه ” عربستان سعودی ” و “ترامپ” و ” داعش ” که در موارد قبلی دیده بودم که ” یو تیوب ” در این موارد حساسیت دارد ننوشته و صرفا به افشاگری بر علیه ج.ا. بپردازم ، اما در کمال تعجب ، این کانال نیز در تاریخ 14 سپتامبر نیز از سوی یو تیوب بدون هیچ اخطار قبلی تعطیل شد و ” یوتیوب ” حق داشتن هر کانال دیگر را از من سلب کرد .علت این امر  می تواند در عین حال ” ادمین ” های فارسی زبان ” یوتیوب “باشند که ممکنست ازعوامل خارج نشین  ” ج.ا.” بوده و نقش دوگانه و مخرب خود را در خارج از کشور هم بازی می کنند و شاید هم ” یو تیوب ” با هماهنگی با ج.ا. و معامله پشت پرده ، ویدیوهای افشاگر بر علیه ج.ا. کانالهای افشاگر مورد توجه را تعطیل نماید . در یک مورد که من ” ویدیویی ” در مورد ترور ” سعید کریمیان ” مدیر عامل ” جم تی وی ” ساختم و در آن تحلیل کردم که این واقعه می تواند ” ترور ” به دست عوامل ج.ا. باشد ، یوتیوب این ویدیو را بسرعت از دسترس خارج کرد ، و با ساختن دو باره آن که با استقبال شدید کاربران در حد روز اول 5000 بیننده روبروشد ، باز هم ” یو تیوب ” این ویدیو را نیز از دسترس خارج کرد . متاسفانه انسانهای ازادی خواه و مستقل چه تحت حاکمیت چ.ا. و چه در خارج از کشور با سانسور و سرکوب اندیشه روبرو هستند ، در داخل ج.ا. آزادی خواهان را سرکوب ، سانسور و محدود می کند و در خارج یوتیوب ، به ابزار سانسور قدرتهای سیاسی تبدیل شده است .

Tagged as: , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: