سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

“حکومت اسلامی” ایران در چنبره طرحهای اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل و آمریکا ! بازهم پای “روسیه” ، در میان است ؟

 

The Islamic State of Iran is under control of Israel and US intelligence and espionage projects! ِDoes “Russia” cooperate with them ?

 

رهبران نظام اسلامی حاکم بر ایران بر خود می بالند که اگر یکی از نابرابر ترین ساختار های اجتماعی – اقتصادی را در کشوربوجود آورده اند ، اگر  در میان مسئولان دولتی بر  اختلاس و فساد بیداد می کند ، اگر فقر و فاقه و اعتیاد در کشور بیداد می کند ، اگر امروز هرشیعه تبعه کشور عراق وپاکستان و لبنان  بخاطر بی ارزش بودن ارزش پول ملی برای بهره بردن  و تلذذ از دختران ایرانی  به ایران سرازیر می شوند ، اگر سرمایه های ملی و اجتماعی ما یعنی دانشمندان و دانشجویان نخبه ایرانی در تنفر از حاکمیت نیروهای کم سواد و بی سواد حزب اللهی به خارج مهاجرت می کنند ، اما در عوض:” امنیت داریم ” . موضوع این مقاله اینست که اتفاقا امروز ، ایران ، یکی از ناامنترین کشورهای جهان است ، و این ناامنی بخاطر عدم توانایی مسئولین امنیتی و اطلاعاتی در حفاظت از کشور و کیان دولت اسلامی مورد ادعای خودشان است . و دقیقا بخاطر همین ناامنی امنیتی و اجتماعی است که سرمایه گذاری خارجی در ایران کمتر از همه کشورهای منطقه بوده وبه سه میلیارد و چهل و هشت میلیون دلار رسیده است که برای مقایسه می توان  به ارقام سرمایه گذاری جذب شده در بعضی کشورهای جهان نگاهی کرد : آمریکا با ۲۵۲ میلیارد دلار، چین با ۱۳۹ میلیارد دلار و هنگ‌کنگ با ۱۱۶ میلیارد دلار به‌ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم به لحاظ جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی قرار دارند.

 اولین خدشه هایی که بر لاف ادعای” امنیت داریم” وارد شد ترور دانشمندان هسته ای بود “ترور شخصیت‌های هسته‌ای ایران به یک سلسله ترورهای هدفمند علیه شخصیت‌های هسته‌ای ایران در طی سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ گفته می‌شود.[۱] طی این عملیات مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن، مسعود علیمحمدی و داریوش رضایی‌نژاد کشته شدند، اما فریدون عباسی دوانی از سوءقصد جان سالم بدر برد. عده‌ای از همراهان این افراد نیز کشته یا مجروح شدند.” ، ترور افرادی با این درجه اهمیت برای ج.ا. در روز روشن ، براحتی و در تهران حتی این شائبه را بوجود آورد که ممکنست این افراد را رژیم ، خود و در تصفیه حسابهای داخلی کشته باشد . خبر گزاری های خارجی ، دست داشتن ” موساد ” سازمان جاسوسی کشور اسرائیل در این ترورها را تائید کردند .

قبل از عملیات ترور دانشمندان هسته ای ، عملیات ” پنج حلقه المپیک ” یا همان ” ویروس استاکس نت ” برای از کار انداختن ” سانتریفیوژهای تاسیسات هسته ای نطنز ” ، آغاز شده بود که کشورهای ” اسرائیل ” ، ” انگلستان ” ، ” آمریکا ” ، ” هلند ” و ” آلمان ” در این طرح مشترکا ، فعال بوده و توسط یک ” ایرانی ” که در استخدام ” سرویس جاسوسی ” هلند بوده است ، به اجرا در آمده است ، شکل عمل به این صورت بوده است که ، جاسوس ایرانی که در خدمت سرویس اطلاعاتی هلند بود در پوشش یک مکانیک برای ارائه خدمات وارد تاسیسات نطنز شده و مهم‌ترین سلاح دیجیتال تاریخ را فعال کرده است . او مهم‌ترین نقش را در این عملیات پیچیده ایفا کرد . از این عملیات تحت عنوان ” هیروشیمای هسته ای ” هم نامبرده شده است . نسخه‌های پیشین به صورت تصادفی دریچه‌های خروجی سانتریفیوژها را می‌بست تا گاز (هگزا فلوئورید اورانیوم) راه خروج نداشته باشد، اما نسخه جدید روی سرعت گردش سانتریفیوژ متمرکز بود. آنها سرعت گردش را تا حدی بالاتر از کشش سانتریفیوژ بالا می‌بردند تا سانتریفیوژ از کار بیفتد.

ماه‌ها پس از کشف استاکس‌نت، منابع اسرائیلی اعلام کردند که چندین نفر از کارکنان تاسیسات نطنز دستگیر و اعدام شده‌اند. دو تن از منابع این دو روزنامه‌نگار هلندی هم به آنها گفته‌اند که شخص یا اشخاصی بر سر اجرای عملیات استاکس‌نت جان باخته‌اند، اما مشخص نیست که جاسوس سه‌جانبه هم یکی از قربانیان بوده است یا نه.

در سالهای 1396 و 1397 گروههای سلفی و قوم گرا چندین بار به پاسگاههای مرزبانی ایران حمله کرده و با اطمینان کامل نسبت به در خواب بودن و یا مسموم شدن سربازان که توسط عوامل داخلی آنان صورت گرفته بود دهها نفر از نیروهای مرزبانی ایرانی را به اسارت گرفته وبا خود بردند ، چنین عملیاتهایی که معمولا با فیلم برداری ویدیویی همراه بود اوج افتضاح برای سیستم مرزبانی و ضد اطلاعات ج.ا. بود و نشان میداد که اسرائیل و حتی کشورهای عربی همسایه ایران ، دارای اشراف کامل بر تحرکات مرزی ، اطلاعاتی وامنیتی ج.ا. هستند .

 در روز 21 آبان سال 1390 نیز انفجار مهیبی در یکی از پادگانهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نزدیکی ملارد شهریار  صورت گرفت ، سخنگوی سپاه پاسداران ابتدائا این انفجار را ناشی از انفجار در یک جایگاه تحویل سی .ان . جی دانست ، اما نهایتا اعلام کرد که انفجار مهیبی که صدای آن تا شرق تهران هم شنیده شده است مربوط وقوع انفجار در پادگان ” بید گنه ” متعلق به این نیرو بوده است ، کشته شدگان این انفجار ” سر لشگر سپاه حسن طهرانی مقدم ” موسوم به پدر موشکی سپاه و هفده نفر دیگر اعلام شد که این تعداد کشته با توجه به شدت و قدرت انفجار غیر واقعی بنظر میرسد . یک سال قبل از آن نیز وقوع انفجار در پادگان امام علی شهرستان خرم آباد که محل نگهداری موشکهای ” شهاب ” اعلام شد که کشته شدگان آن حادثه تا 40 نفر هم گزارش شده است . روزنامه دیلی تلگراف وقوع دو انفجار فوق الذکر را به اسرائیل نسبت داد . دستگاههای امنیتی رژیم در ناتوانی کامل در کشف سرنخ های نفوذ ، تعدادی از ایرانیان را که بدلایل دیگر دستگیر شده بودند وادار به بعهده گرفتن اجرای این عملیات کردند که به اعدام یکنفر و صدور حبس های طولانی برای بقیه افراد شد ، ” مازیار ابراهیمی ” یکی از قربانبان این طرح غیر انسانی  دستگاههای اطلاعاتی رژیم اخیرا با بی بی سی فارسی مصاحبه ای انجام داده و پرده از این جنایت رژیم برداشت .

 حادثه حمله داعش به مجلس در قلب تهران و محل دفن خمینی و ” رژه نیروهای نظامی ” در اهواز نشان داد که حتی گروههای معارض قومی با امکانات بسیار ابتدایی  نیز براحتی می توانند وارد ایران شده و مردم و ماموران رژیم را بخاک و خون بکشند .

آخرین عملیات  اطلاعاتی که اسرائیل اجرای آنرا رسما  بعهده گرفت تخلیه انبار اسناد هسته ای در قلب تهران و انتقال آن به اسرائیل بوده است .

در تابستان سال 1397 ، جاسوسان اسرائیلی که به یک مرکز نگهداری اسناد هسته ای در شور آباد تهران نفوذ کرده و توانستند اسنادی مشتمل بر  ۵۵ هزار صفحه و ۵۵ هزار فایل دیجیتال از اطلاعات مربوط به برنامه هسته ای نظامی ایران در قالب ۱۸۳ سی دی دست پیدا کرده ، این اسناد را با کامیون از تهران و از طریق ” باکو ” به اسراییل منتقل کنند . نکته قابل توجه در این عملیات اشاره به وجود چند تبعه روس در این عملیات بوده است . با توجه به سهولت رفت و آمد روسها به ایران و نفوذ بیش از حد روسیه در ساختار سیاسی و امنیتی ج.ا. و از سوی دیگر حضور قوی اسراییل در ” باکو پایتخت آذر بایجان ، می توان زمینه حضور روس های یهودی در ایران را محتمل دانسته و از سوی دیکر نزدیکی بیش از حد امنیتی روسیه و اسرائیل را هم نباید نادیده گرفت . شکی نیست که روسیه از پیشرفت برنامه ای اتمی ، استخراج گاز و حتی نفت در ایران ، خرسند نبوده و بنظر نمیرسد که در موارد لزوم از دادن اطلاعات دست اول خود به اسرائیل برای کند کردن بعضی تند روی های “ملاهای تهران ”  ابایی داشته باشد .

اخیرا صفحه توئیتر ” اسرائیل به فارسی تصویر دو تن از شبه نظامیان وابسته به حزب الله که توسط حمله هواپیما های اسرائیلی طی عملیاتی کشته شدند را منتشر کرد .این تصاویر این دو شبه نظامی را در حال آموزش پرواز با هواپیما در ایران نشان می داد ، با توجه به واقعی بود تصاویر ، این خود عمق نفوذ اطلاعاتی اسرائیل در پنهانی ترین زوایای فعالیت های “سپاه قدس ” نشان می دهد .

 اخبار فرار بعضی مسئولین سپاه از کشور و به اسرا ئیل ، اخبار پراکنده از گم شدن بعضی از سرداران سپاه که شایعه اعدام شدن آنها به گوش میرسد و اخبار رسمی اعدام بعضی از فرماندهان سپاه به جرم جاسوسی ، اینها همه اگر نشاندهنده قدرت اطلاعاتی اسرائیل در نفوذ به امنیتی ترین بخشهای نظامی ، حکومت اسلامی نیست ، پس چیست ؟

حضور عملیات محیر العقول اطلاعاتی – جاسوسی  موفق اسرائیلی ها در ایران ، می تواند با تکیه به داده هایی باشد که نیروی اطلاعاتی کشوری که در ایران نفوذ بسیار دارد در اختیار ش قرار داده باشد و این کشور نمی تواند جز روسیه باشد . از یاد نبریم که بسیاری از ماموران امنیتی عالیمقام روسی  دارای ارتباط با افسران امنیتی روس هستند که اکنون به اسرائیل مهاجرت کرده اند و طبیعتا این اطلاعات حتی بدون خوردن مهر جاسوسی بر آن می تواند تبادل شود  .

بنظر میرسد که ج.ا. در رصد و در چنبره کامل سیستمهای اطلاعاتی اسرائیل و روسیه و آمریکا قرار داشته و بر قرار ماندن رژیم ملایان نه بخاطر قدرت و اشراف اطلاعاتی این نظام که اساسا با این خاطر است که اسرائیل و آمریکا در حال حاضر بخاطر حفظ تعادل نیروها در منطقه و فقدان یک آلترناتیو که منافع این کشورها را تضمین کند ، خواهان سرنگون شدن این رژیم نیستند و در صورتیکه گرایش قدرتهای بین المللی به ایجاد شورش در ایران و بر هم زدن نظم موجود بدون داشتن آلترناتیو باشد در چشم بهمزدنی قدرت این کار را خواهند داشت .

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: